Skocz do zawartości

Malowanie frontów meblowych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Potrzebuje porady doswiadczonych forumowiczów.....

Sprawa wyglada nastepujaco miałem oklejone fronty jakas tapeta ktora z czasem zaczela sie odklejac wiec zerwalem ja cala no i brak pomyslu co dalej...

Chcial bym je pomalowac... tylko czym zeby to bylo trwale i wygladalo jakos... farba olejna odpada. czy sa jakies sprawdzone farby do takich dzialan....

Bede wdzieczny za podpowiedzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, kamil030883 napisał:

Chcial bym je pomalowac... tylko czym zeby to bylo trwale i wygladalo jakos... farba olejna odpada. czy sa jakies sprawdzone farby do takich dzialan....

Witam!
Gdyby opcja podana przez Jacka okazała się zbyt droga, to można zastosować tradycyjne farby.
Rozumiem, że olejne i zapewne również alkidowe (ftalowe) wykluczasz z uwagi na długi okres uwalniania zapachów i szkodliwych dla zdrowia rozpuszczalników.
W takim przypadku pozostają Ci farby akrylowe, które rozcieńcza się po prostu wodą. Ich trwałość mechaniczna będzie trochę niższa, ale jeśli w miejscach bardziej narażonych na uszkodzenia nałożysz drugą warstwę powłoki (po całkowitym wyschnięciu pierwszej), to powinno być OK. Trzeba pamiętać, że do uzyskania dobrego i trwałego wymalowania tymi farbami, potrzebny jest odpowiedni podkład. Czas wysychania farb akrylowych, to zazwyczaj max kilka godzin, więc przy dobrym zaplanowaniu, całość prac dałbyś radę wykonać nawet w ciągu jednego dnia. Do nakładania wystarczy zaopatrzyć się w kilka różnej wielkości wałeczków malarskich oraz mały pędzelek do domalowań w trudniej dostępnych miejscach. Dla tego rodzaju farb i Twoich potrzeb, najlepszy będzie wałek z jak najkrótszym "włosem" - najlepiej z mikrofibry (będzie miał naniesione na obwodzie paski w kolorze niebieskim). Jeżeli powierzchnię frontów ładnie przygotujesz i nałożysz podkład, to po pomalowaniu farbą, efekt końcowy powinien być bardzo dobry. Wygląd powłoki, a zatem rodzaj farby musisz wybrać w/g własnego uznania, jednak najładniej wychodzą w praktyce chyba matowe. Te z połyskiem wymagają bardzo dużej dokładności i staranności na każdym etapie malowania.
Sprawdzone marki, to Dekoral, Śniezka, Nobiles, Tikkurila, Dulux
IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamil030883 napisał:

Witam

Potrzebuje porady doswiadczonych forumowiczów.....

Sprawa wyglada nastepujaco miałem oklejone fronty jakas tapeta ktora z czasem zaczela sie odklejac wiec zerwalem ja cala no i brak pomyslu co dalej...

Chcial bym je pomalowac... tylko czym zeby to bylo trwale i wygladalo jakos... farba olejna odpada. czy sa jakies sprawdzone farby do takich dzialan....

Bede wdzieczny za podpowiedzi

 

Poczytaj sobie o farbach kredowych, widziałem w ten sposób odnowioną starą szwedzką Kabe, efekt był zajebisty.

Farby te stosują do odnawiania mebli, i można uzyskać bardzo ciekawe efekty a poza tym sam sposób nanoszenia farby jest bardzo prosty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę w profilu skąd jesteś . Jeżeli nie  daleko to może pomogę . Maluję czasem klientom takie fronty lakierami przemysłowymi  dwu składnikowymi raczej nie sprzedawanymi w typowych sklepach  . Dowolny kolor ral . Jeżeli takie farby cię interesują napisz na priw  podam namiary  i sobie podjedziesz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ostatnio ten temat. 

Fronty dałem koledze stolarzowi, który pomalował je w swojej lakierni.

Pozostałe elementy (korpusy, itp.) pomalowałem podkładem, a potem farbą firmy Ralston. Jakość rewelacyjna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.