Skocz do zawartości

Chorwacja 2018 z maluszkiem i kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W CRO byliśmy już, a ja nawet w Jugosławii :-)

W 2015r objazdowe wakacje były od samej góry aż po Makarska tylko droga nr1- piękne widoki jak i trasa która polecam. 

A teraz inaczej czyli większy skład.

Wiec w tym roku czyli druga połowa sierpnia mamy zamiar z żoną i naszym małym synkiem na wakacje w Chorwacjie uderzyć- rejon mniej ważny, ale stawiamy też warunki.

Zestaw:

Holownik BMW 530D + Eriba nova 560 - zestaw powyżej 3.5 T.

20170824_175541.thumb.jpg.bcc523f3fc0f797ab093aa9f474709f9.jpg

Ja 38L , żona 33L, synek 22m :-)

Startujemy z Wrocławia - Boboszów..

Wyczytałem że objazd przez ptuja już nieaktualny- złe info.

Istnieje już jakąś droga alternatywna/sprawdzona  by objechac złodzieji ?

Na zestaw powyżej 3.5T obowiązuje jedna wineta na każdy kraj- dobre info, ostatnio miescilismy się w 3.5t wiec mnie ten temat nie interesował całkiem

 

I teraz pytania i o wskazówki proszę.

Jako że nasz mały psotnik raczej całego dnia nie wysiedzi w foteliku będziemy jechać w nocy.

Wiec startujemy z Wrocławia wieczorem- godz zależne od małego, jedziemy ile nam tylko mały pozwoli i teraz się zaczyna się.

Ja jako kierowca musze się naładować po całej nocy jazdy wiec ok 7g spania w spokoju musi być, a żona z małym musi gdzieś go i czymś zająć i teraz pytanie:

1.Gdzie proponujecie się zatrzymać żeby można zestawem się zatrzymać i czymś małego zająć przez ok 7g w ciągu dnia- standardowy parking na Autostradzie odpada bo między tirami nie będzie go prowadząc przez ok 7g.

2.Małemu lepiej dowód czy paszport wyrobić?

3. Jaką drogę proponujecie w 2018r do CRO ?

4. Plaża musi być z zejściem do wody o  delikatnym spadzie, a nie urwisko na starcie- bezpieczeństwo małego i zabawa na brzegu musi być obowiązkowo.

5. Na polu jakiś plac zabaw by się przydał,  sklep resteuracja nie koniecznie choć nie obrazę się jak będzie.

 

Może ktoś z was jedzie też w tym terminie? - zawsze raźniej.

Może ktoś ma dzieci podobnie wiekowo- zawsze weselej.

 

Za wszystkie odp/wskazowki z góry dziękujemy i pozdrawiamy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na postój szukaj campingów. Zrób listę kilku przy trasie. Ty się kimniesz a reszta bezpiecznie pobawi, będą mieli łazienki itd.

Dla młodego starczy dowód osobisty, chyba nawet darmowy.

Jak ma być łagodne zejście do wody to chyba wyspa Rab Wam zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, chiccoo napisał:

Wyczytałem że objazd przez ptuja już nieaktualny- złe info.

Istnieje już jakąś droga alternatywna/sprawdzona  by objechac złodzieji ?

Dlaczego złodzieji? 30 eu za możliwość jazdy wszystkimi autostradami w kraju przez  miesiąc to nie jest złodziejska kwota a że akurat jadąc do Chorwacji na południe łapiemy niewielki kawałek to cóż ... jadąc na Istrie wypada to całkiem korzystnie. Policz sobie ile kosztuje autostrada chorwacka z północy na południe ;)

Jest objazd dotychczasowego objazdu tego odcinka ale z budą już raczej szkoda na niego zachodu, tym bardziej że sytuacja jest dynamiczna bo przez budowę ostatniego odcinka autostrady ciągle występują zmiany i mieszają na rondach/zjazdach. Solo można się bawić. W wolnej chwili wrzucę ten objazd. Do Ptuja po staremu, potem nieco inaczej.

12 godzin temu, chiccoo napisał:

Może ktoś z was jedzie też w tym terminie? - zawsze raźniej.

Tzn w jakim?

Region obojętny? Wyspy też?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, gusia-s napisał:

Dlaczego złodzieji? 30 eu za możliwość jazdy wszystkimi autostradami w kraju przez  miesiąc to nie jest złodziejska kwota a że akurat jadąc do Chorwacji na południe łapiemy niewielki kawałek to cóż ...

 No właśnie za ten kawałek 30e /130 zł to zlodzieje.- moje zdanie takie jest.

 

9 godzin temu, gusia-s napisał:

W wolnej chwili wrzucę ten objazd. 

Było by mi gdybyś dodał.

 

9 godzin temu, gusia-s napisał:

Tzn w jakim?

Rozumiem ze chodzi o termin wyjazdu.

Na 80% wyjazd 11/12.08 i powrót  (wyjazd z cro) 24/25.

9 godzin temu, gusia-s napisał:

Region obojętny? Wyspy też?

Raczej ląd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, chiccoo napisał:

 No właśnie za ten kawałek 30e /130 zł to zlodzieje.- moje zdanie takie jest.

 

 

 

Gosia już Ci napisała -nie płacisz za 30km . Bez urazy , ale to jedne z tanszych autostrad . a Twoje myślenie krótkowzroczne. Chcesz wykorzystać tą niebotyczną kwotę w całości, to jedź przez Słowenię w kierunku Kopru i od tamtej strony atakuj Chorwację.

Dla mnie autostradowymi"złodziejami" są właśnie Chorwaci i na dokładkę Polacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak z maluszkiem to proponuję Propratno kemping zacieniony , piaszczysta plaża za płotem praktycznie bez zafalowania  i daleko płytko z piaskiem .

Pozdrowionka :hej:

Chorw. K.2015 216.jpg

Chorw. K.2015 218.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.