Skocz do zawartości
mariuszamasz

Hak oris nie chce wskoczyć

Rekomendowane odpowiedzi

mariuszamasz

Witam, posiadam Opla Zafirę A kupiona parę lat temu z zachodu z hakiem Oris zdaje się oryginalnym, wyczepianym. Dziś chciałem podpiąć go po raz pierwszy i niestety nie chce wejść w gniazdo jakby mała kulka która znajduje się na trzpieniu nie przechodziła przez zwężenie w gniezdzie. Kulka jest ruchoma i chowa się trochę ale nie całkowicie w trzpien, wydaje mi się że właśnie dlatego hak nienwskakuje. Może ktoś miał podobny problem i podrzuci rozwiązanie problemu. Z góry dzięki. 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

Nie znam haków oris, ale w westfalii też jest kulka która chowa się w całości. Może spróbuj jakoś ją rozryszać, wd40 czy coś podobnego. Może z biegiem lat coś tam się pordzewiało

P.s. Widze że konstrukcja podobna do westfalii, jak wyżej. Spróbuj rozruszać

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kristofer

Witam!

Wcześniej trzeba włożyć kluczyki odpowiednio przekręcić pokrętło (z pozycji spoczynkowej, do pozycji wejściowej). Gdy pokrętło jest w tej pozycji i z włożonym kluczykiem, to dopiero wtedy wkładasz hak w gniazdo i zatrzaskujesz. Inaczej nie wejdzie. Wsunięcie haka musi być mocne i zdecydowanym ruchem. Dopiero, gdy zatrzask trzyma hak w gnieździe - wyciągasz kluczyk. Tak przynajmniej mam w Westfalii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekzoo

@mariuszamasz i co, ruszyłeś coś z tematem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
mariuszamasz

Tak. Fachowcy w wypożyczalni pokazali mi co i jak. Poprostu pokrętło trzeba wyjąć przekręcić i dopiero kulka schowa się na tyle żeby wskoczył hak. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi