Skocz do zawartości

zasilanie 12v


rafnow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam przyczępe ABI GLOBETROTTER JUBILEE, ma ona wbudowaną przetwornicę, chciałbym się dowiedzieć, czy po podłączeniu akumulatora, gdzieś w gniazdkach znajdę 12v?

Przy zakupie przyczepy znalazłem angielską wtyczkę z przejściówką pod zapalczniczke, więc wydaje mi się, że ktoś w tym celu chyba to kupił?

Nie znam się na tym kompletnie i nie chciałbym czegoś spalić. Pomożecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Sorry, ale jedynie to przychodzi mi na myśl:

718910202_SzklanakulaKR.jpg.559130a61e4cc1b40e7df974a18e08c4.jpg

Na początek, zajrzyj do tego tematu - myślę, że warto przyswoić sobie trochę pojęć karawaningowych :hmm:
Poza tym, jeśli w przyczepie zamontowano przetwornicę, to trzeba sprawdzić, jak i gdzie jest podłączona, czy wyjście ma podłączone do gniazdek sieciowych, a jeśli tak, to czy bezpośrednio, czy przez jakiś układ separujący. Obecnie brak w Twoim poscie konkretnych punktów zaczepienia.
Co do akumulatora, to sprawa wygląda podobnie: jeśli jest przewidziane miejsce i są przyłącza do niego, to akumulator odpowiedniego typu można podłączyć, oczywiście zakładając, że nikt nie udziwnił kiedyś całej instalacji w jakiś mało przewidywalny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że właśnie coś takiego jak to forum to narzędzie, które innym może pomóc. Doskonale rozumiem, co jest co, co w Twoim poradniku próbujesz mi udowodnić, ale pytanie było trochę inne. Jeżeli było coś dla Ciebie nie jasne, mogłeś po poprostu zapytać, a nie od razu...

Może spróbuje napisać jeszcze raz.

Mam sprawną instalację elektryczną bynajmniej na 230v - sprawdzona, jest też przetwornica na 12v, tak więc moje pytanie, czy jeżeli odepnę prąd, a podepnę akumulator, to czy w którymś gniazdku np. po przełączeniu czegoś..., w gniazdkach 230v, po wpięciu przejściówki z gniazdem zapalniczki znajdę 12v. Zapytałem bo nie ma nigdzie gniazda usb czy gniazda zapalniczki, a w przyczepię leżała angielska wtyczka z przejściówką na gniazdo zapalczniki, stąd pomyślałem, że może gdzieś jest jakiś przełącznik, lub jest jakieś dedykowane gniazdo?

Dziękuje

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się, że właśnie coś takiego jak to forum to narzędzie, które innym może pomóc. Doskonale rozumiem, co jest co, co w Twoim poradniku próbujesz mi udowodnić, ale pytanie było trochę inne. Jeżeli było coś dla Ciebie nie jasne, mogłeś po poprostu zapytać, a nie od razu...
Może spróbuje napisać jeszcze raz.
Mam sprawną instalację elektryczną bynajmniej na 230v - sprawdzona, jest też przetwornica na 12v, tak więc moje pytanie, czy jeżeli odepnę prąd, a podepnę akumulator, to czy w którymś gniazdku np. po przełączeniu czegoś..., w gniazdkach 230v, po wpięciu przejściówki z gniazdem zapalniczki znajdę 12v. Zapytałem bo nie ma nigdzie gniazda usb czy gniazda zapalniczki, a w przyczepię leżała angielska wtyczka z przejściówką na gniazdo zapalczniki, stąd pomyślałem, że może gdzieś jest jakiś przełącznik, lub jest jakieś dedykowane gniazdo?
Dziękuje
 
 


Jeżeli dobrze rozumiem co napisałeś, to nie, w gniazdach 230V nie będzie 12V, ani żadnego innego napięcia.

Musisz kupić sobie gniazdka usb i je samodzielnie zainstalować. Jest o tym mowa w wielu tematach w dziale elektrycznym.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że ktoś zrobił jakąś rzeźbe i puścił zasilanie 12 na gniazdka, jeżeli masz taką przejściówke. Ale jak Krzysiek napisał bez szklanej kuli ani rusz. 

 

Ewentualnie miernik w łape i rozkminiaj co tam autor miał na myśli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeźby żadnej nie ma.
Zmyliła mnie tylko ta przejściówka z gniazdem, stąd moje podejrzenia.
Wszystko rozumiem, dziekuje za pomoc.
Jeśli masz przejsoiowke z 3 pinowego gniazda uk na 12v gniazdo zapalniczki to jest to gruba rzeźba....

Każda angielka jaka widziałem miała 1szt gniazda 12v takiego jak poniżej


4587e62420739c0e06e698a2c8c09e5e.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, rafnow napisał:

 

Nie znam się na tym kompletnie i nie chciałbym czegoś spalić. Pomożecie...

16 godzin temu, rafnow napisał:

Wydawało mi się, że właśnie coś takiego jak to forum to narzędzie, które innym może pomóc.

 

 

Narzędzie w rękach fachowca  dopiero jest sukcesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słowo "przejściówka"  może być tu kluczowe. Wtyczka 230VAC + kabel + gniazdo 12VDC czy może wtyczka na 230VAC z wbudowaną przetwornicą wewnątrz i gniazdkiem 12VDC /przecież takie można kupić za parę pln/ zdjęcie by się przydało/. Jeśli wersja 1 to dla świętego spokoju i bezpieczeństwa należy to bezwzględnie przerobić. Bez przełączenia magicznego pstryczka w gnieździe będziesz miał 230 VAC - chyba nie chciałbyś w takiej sytuacji podłączyć swój telefon czy laptop do ładowania. Miernik w rękę i sprawdź. Ja już nawet widziałem gniazdko pojedyncze służące do podłączenia silnika trójfazowego , gdzie bolec uziemiający robił za 3 fazę - no ale kto komu zabroni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PIQ napisał:

 Ja już nawet widziałem gniazdko pojedyncze służące do podłączenia silnika trójfazowego , gdzie bolec uziemiający robił za 3 fazę - no ale kto komu zabroni.

To ciekawe co robiło za N. Fantazja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, rafnow napisał:

Wydawało mi się, że właśnie coś takiego jak to forum to narzędzie, które innym może pomóc. Doskonale rozumiem, co jest co, co w Twoim poradniku próbujesz mi udowodnić, ale pytanie było trochę inne. Jeżeli było coś dla Ciebie nie jasne, mogłeś po poprostu zapytać, a nie od razu...

Może spróbuje napisać jeszcze raz.

Mam sprawną instalację elektryczną bynajmniej na 230v - sprawdzona, jest też przetwornica na 12v, tak więc moje pytanie, czy jeżeli odepnę prąd, a podepnę akumulator, to czy w którymś gniazdku np. po przełączeniu czegoś..., w gniazdkach 230v, po wpięciu przejściówki z gniazdem zapalniczki znajdę 12v. Zapytałem bo nie ma nigdzie gniazda usb czy gniazda zapalniczki, a w przyczepię leżała angielska wtyczka z przejściówką na gniazdo zapalczniki, stąd pomyślałem, że może gdzieś jest jakiś przełącznik, lub jest jakieś dedykowane gniazdo?

Nie wiem, co Ciebie dziwi w mojej odpowiedzi. Nie ma w niej nic, czym mógłbyś się poczuć urażony - takich intencji nie miałem.
Może sam przeczytaj ponownie wszystkie podane przez Ciebie "szczegółowe" informacje i własne ustalenia, których dokonałeś odnośnie instalacji swojej przyczepy, obejrzyj zamieszczone w swoim poscie zdjęcia i przemyśl, czy na Twoje pytanie można odpowiedzieć inaczej, niż tylko wróżbą. ;)


" tak więc moje pytanie, czy jeżeli odepnę prąd, a podepnę akumulator, to czy w którymś gniazdku np. po przełączeniu czegoś..., w gniazdkach 230v, po wpięciu przejściówki z gniazdem zapalniczki znajdę 12v."

Odpowiem inaczej:
Jeżeli "odepniesz prąd, a podepniesz akumulator", to w gniazdkach 230v, po wpięciu przejściówki z gniazdem zapalniczki, być może nie znajdziesz 12 V,
... a może jednak znajdziesz, jeśli w instalacji ktoś "namieszał" a Ty użyjesz do przełączenia tego "czegoś" :hmm:

PS
Zastanawiam się, co by było, gdybyś w przyczepie znalazł np. wtyczkę trójfazową ...
Miałem cichą nadzieję, że wskazówka, którą zawierał mój post, wskaże Ci kierunek działań, aby odpowiedzi uzyskane z forum, mogły być dla Ciebie bardziej satysfakcjonujące: "Obecnie brak w Twoim poscie konkretnych punktów zaczepienia", jednak chyba się pomyliłem - przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 26.05.2018 o 20:34, infer napisał:

Jeśli masz przejsoiowke z 3 pinowego gniazda uk na 12v gniazdo zapalniczki to jest to gruba rzeźba....

Każda angielka jaka widziałem miała 1szt gniazda 12v takiego jak poniżej


4587e62420739c0e06e698a2c8c09e5e.jpg

Czy można gdzieś dokupić taką wtyczkę do tego gniazdka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.