Skocz do zawartości

Zdobyczna przyczepa N/N a przepisy


Drugi od końca

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Nie wiedziałem gdzie kierować pytanie ze swoim problemem, więc pomyślałem że zapytam tutaj, ludzi którzy są na bierząco w temacie.

Zaraz po zimie mój znajomy, właściciel ośrodka wypoczynkowo-sportowego nad jeziorem, postanowił posprzątać wschodnią część działki w celu rozbudowy. Dotąd parkowały tam, za niewielką opłatą przyczepy kempingowe, które niektórym służyły wieloletnio za domy całoroczne. Wszyscy pozabierali co swoje, tylko została jedna z przyczep, do której nikt nie chciał się przyznać. Po dokładniejszym wypytaniu okazało się że jej właściciel nie pojawiał się na terenie ośrodka już kilka lat, gdzie wcześniej nawet w zimie tam zamieszkiwał. Ja jako dobry znajomy z ciągnikiem rolniczym dostałem propozycje "odcholuj ją sobie", co uczyniłem następnego dnia, zawlekając ją na swoją posesje, 1,5km od ośrodka, umożliwiając koledze rozpoczęcie prac. I tak od tamtej pory stoi na tyłach mojej posji, podparta pniakiem i czeka sam nie wiem na co. I tu chciałbym wiedzieć co ja dalej mogę z tym zrobić. Przyczepa ma, jeszcze czarną, tablicę rejestracyjną, więc do kogoś należy. Nie mam do niej żadnych papierów, od 8 lat, może więcej nie przecodziła przeglądu (ma hamulec najazdowy i 1080kg max, ogumienie, a raczej frędzle + druty praktycznie nie istnieje, a właściciel, który z relacji innych zamieszkujących nad jeziorem był kawalerem w swoim wieku, jest nie do ustalenia, o ile jeszcze żyje. I nie wiem co zrobić. Sprzedać? Jako że nie jestem właśicielem nie mogę. Sprzątnąć? Gdzie i jak? Przerejestrować na siebie? Bez umowy kupna-sprzedaży to powodzenia. I jak to mawaia mój sąsiad "a podpalić szkoda". Sama przyczepa wymaga trochę wkładu, ale max tydzień na opony, hamulec i trochę silikonu na jednym rogu i była by użytkowa sakonka na 4 osoby, a od kilku lat gdzieś z tyłu głowy miałem pomysł o zakupie czegoś takiego. I tak to sobie u mnie stoi i nie zabardzo wiadomo co z tym zrobić.

Uprzedzając pytania, w przyczepie nie ma żadnych rzeczy właściciela oprucz starej poduszki i uszkodzonej kuchenki turystycznej na dwa palniki. Została wyczyszczona przez właściciela lub tzw. osoby trzecie zanim ja ją nawet obejrzałem co będę wlukł do siebie.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i podpowiedzi.

Pozdrawiam Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wg przepisów podpierniczyłeś komuś bude :)

ten znajomy nie ma jakiejś umowy na przechowywanie? Albo jakiejś karty pobytu wtedy co odwiedzał przyczepe? Jakoś właściciels musisz ustalić albo masz gorącego kartoflanna podwórku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Poszukaj wsród znajomych policjanta....po nr rejestracyjnym ustali ci adres właściciela. Wtedy możesz go poszukać.

Inne wyjście to chody w WK. Jeśli gość podupadł na zdrowiu to odkupisz. Jak zmarł i ktoś jednak po nim posprzątał to może znalazł DR i od czegoś zawsze zacząć można.

Jaka marka tej przyczepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierwsze primo sprawdź sobie tu https://ufg.pl/infoportal/faces/oracle/webcenter/portalapp/pagehierarchy/Page190.jspx?_afrLoop=11488292435219472&_afrWindowMode=0&_adf.ctrl-state=gq1zgsym0_21

czy oc było przedłużane, będziesz chociaż wiedział czy ktoś pamięta o tej przyczepie i przedłuża polise czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według w/w stronki otrzymuje wynik "brak danych" na zapytanie o ubezpieczenie na dzień dzisiejszy, na 5 lat temu i 10 lat temu. Jeżeli chodzi o właściciela to podany przez niego numer jest nieaktywny a pod podanym adresem mieszka już inna rodzina, która nie może powiedzieć nic na temat poprzedników. Co do modelu przyczepy jest to coś odmalowane brudno szarym bodajrze chlorokałczukiem i nic po niej nie widać. Na znalezionych tabkiczkach znalazłem tylko: "Wohnwagen Malachewitz" oraz "Eifelland - Wohnwagenbau; Gurther Hennerici 544 Mayen / Eifel; Typ 450". I widzę że wcześniej zrobiłem błąd. Ma max 1000kg. Źle odczytałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie Twój znajomy może zostać właścicielem tej przyczepy w drodze tzw. zasiedzenia. Dla rzeczy ruchomej okres zasiedzenia wynosi tylko 3 lata. Warto ten temat sprawdzić z jakimś prawnikiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.