Skocz do zawartości

Nie działająca spłuczka w thetford i brudna woda


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Nie dziala mi spluczka w toalecie oraz mam w zbiorniku na wodę do toalety jakiś syf. Spluczke załącza się tym pokrętłem naduszając ją? Drugie pytanie Jak wyjąć zbiornik na wodę do spluczki? 9d97e525267a88d0b827c140fa250ade.jpgd1549539cc436ccbb70a46db7bd3b964.jpgb52bc9ee40d2d4f8f3a06815a7932d3a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary skrystalizowany płyn dodawany do wody w zbiorniku? Zbiornik po sezonie został dokładnie opróżniony, czy zostało trochę wody z płynem, z którego odparowała sobie naturalnie woda? Bo wyglądają mi te farfocle właśnie na wspomnienie zeszłego lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kolego żebym ja wiedział co tam zostało? :) to nowy nabytek więc ciężko powiedzieć...wody nie było bo sam nalewalem być może to tak jak piszesz resztki płynu. najchętniej to bym to wylał, umył w środku itd ale nie wiem jak się za to zabrać i czy w ogóle ten zbiornik na wodę do spłuczki da się wyciągnąć ??

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalej zbiornik, a tą rurką po jej wypięciu (w górnej części) zdaje się że się zlewa zawartość zbiornika. Zlejesz wodę i w ten sposób przepłuczesz. 

Przepłucz też wlew, bo może tam zostało troche płynu do spłuczek (może ktoś wlał sam płyn po wlaniu wody, i te farfocle są zlejka, gdzie został płyn) - po odchyleniu wlewu powinien być widoczny koreczek spustowy z samego lejka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, radziu797 napisał:

 

Witajcie. Nie dziala mi spluczka w toalecie oraz mam w zbiorniku na wodę do toalety jakiś syf. Spluczke załącza się tym pokrętłem naduszając ją? Drugie pytanie Jak wyjąć zbiornik na wodę do spluczki? 9d97e525267a88d0b827c140fa250ade.jpgd1549539cc436ccbb70a46db7bd3b964.jpgb52bc9ee40d2d4f8f3a06815a7932d3a.jpg

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Prawe pokkrętło jak sama nazwa wskazuje obraca się wtedy leci woda. Brudna woda w spłuczce? Wyczep rurkę z wężykiem i spuść wszystko. Nalewaj czystej aż zaczne płynąć czysta.

Nalej płynu różowego zgodnie z przepisem dozowania. Dopełnij wodą. Jeśli nie jest uszkodzona pompka będzie działać. Szkoda robić sobie robotę z wyciąganiem zbiornika. Pokrętło z lewej z napisem OPEN otwiera klapkę ale to pewnie już wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, radziu797 napisał:

A kolego żebym ja wiedział co tam zostało? :) to nowy nabytek więc ciężko powiedzieć...wody nie było bo sam nalewalem być może to tak jak piszesz resztki płynu. najchętniej to bym to wylał, umył w środku itd ale nie wiem jak się za to zabrać i czy w ogóle ten zbiornik na wodę do spłuczki da się wyciągnąć ??

Poszperaj na forum, w instalacjach sanitarnych. 

Np. tu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma potrzeby żeby wyciągać cały zbiornik. To nie jest żaden precyzyjny układ żeby minimalny nalot miał na coś wpływ. Jeśli nie słychać pompki po naciśnięciu to wyjmij pojemnik na papier toaletowy ten w ubikacji z prawej strony i masz na wierzchu pompkę i jej przewód. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik na wodę jest całością z kiblem, nie demontuje się go.
Zalej czystą wodą, wyjmij pojemnik na papier, weź gąbkę, szczotkę, pędzelek i inne zabawki i umyj zbiornik przez dziurę po papierze. Da się zrobić to do czysta. Ewentualnie potem woda z jakimś płynem myjącym. Aż do skutku.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już się dostaniesz do wnętrza spłuczki :) przez pojemnik na papier to wyciąg pompkę i po prostu cienkim śrubokrętem przekręcaj wirniczek (powinna pompka ruszyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze kolega Krisio. Wirniki lubią się zapiekać. Jak wirnik ciężko chodzi  to go rozkręcisz  i sprawdź bezpiecznik bo na pewno też strzelił. Bezpiecznik wymienisz go od strony kasety

Edytowane przez Leon35 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Leon35 napisał:

Dokładnie jak pisze kolega Krisio. Wirniki lubią się zapiekać. Jak wirnik ciężko chodzi  to go rozkręcisz  i sprawdź bezpiecznik bo na pewno też strzelił. Bezpiecznik wymienisz go od strony kasety

bezpiecznik.thumb.jpg.d6c5d80ee94e5150159f14837f4f210e.jpg

zdjęcie kogoś z forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie zrobiłem, tylko o ile w ubiegłym roku poszło w miarę gładko, to już w tym roku musiałem tym wirnikiem kręcić naprawdę długo aby silnik dał radę zakręcić. Chyba trzeba pomyśleć o nowej pompce.

Na jesieni miałem taki pomysł aby wlać do spłuczki kilka litrow płynu do chłodnic, ale jakoś później zapomniałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.