Skocz do zawartości

Zakup przyczepy z łóżkami piętrowymi


infer

Rekomendowane odpowiedzi

Mili moi,

 

Aktualnie mamy Dethleffsa 510 z osobnym prysznicem. Jest to pierwsza przycepa w naszym życiu wiec zakup był trochę na próbę. Zlapalismy bakcyla, dzieciaki rosną więc chyba to ostatni sezon w tej budce. Pewnie rzeczy zaczynają być dla mnie kłopotliwe, mam już jakieś oczekiwania spostrzeżenia itd.

 

Jak spędzamy czas - mieszkamy na granicy Anglii i Walii i 2x w miesiącu spędzamy weekend w przyczepie. Albo góry albo morze. Jeździmy w 2 os dorosłe i 5cio letnie bliźniaki.

Zatrzymujemy się na kempingach ale potrzebujemy być niezależni od prądu i cieplej wody/prysznica. Chciałbym aby dzieci miały swój kącik łóżka jakiś stolik itd. Pogoda jest u nas jaka jest więc wieczory spędzamy w wiekszosci budce.

 

Doradzcie proszę w co celowac przy zakupie?

 

Założenia:

 

-stałe łóżko 2 os

- stolik z podkowa , którego nie będziemy musieli składać do spania

- 2 lub 3 piętrusy dla dzieciaków ż osobnym stolikiem I jakąś mala ala podkowa

- ciepła woda z gazu

- duza lodówka

-idealnie osobny prysznic

-pełna funkcjonalność z 12V (wszystkie punkty świetlne, nadmuchy itd)

-sensowna ładowność tak abym nie musiał brać że sobą boxa na dach w miejsce którego mógłbym wziąć 4 rowery. Nie planuje zmieniać auta więc dmc 2100 max

 

Przemyślenia:

 

Podoba mi się adria 613 PK ale nie ma osobnego prysznica.

Przyczepą może być używana ale mocno rozważam zakup nowej w jakimś dobrym strzale posezonowym jeśli coś takiego istnieje. Jak już wspomniałem mieszkamy w Anglii więc będę miał kłopot z robieniem ew przeglądów gwarancyjnych. Rozważam tylko wersję kontynentalne.

Nie chce klimy a jeśli już to na pewno nie chce dachowej. Ciekawia mnie opinie na temat systemu Alde.

 

Cena - im mniej tym lepiej :) na pewno będę organizował kasę z kredytu więc wolałbym zacząć od końca - ustalić za ile kupię to co chce a później dopasować do tego raty

 

Podzielcie się przemyśleniami.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie idealny układ ma knaus 580qs, spełnia Twoje wymagania
Pisząc o stoliku dla dzieci myślałem o tego typu układzie. Niestety brak kabiny prysznicowej I piec zaraz obok pietrusow nie do końca chyba mnie przekonuje.90d351f1753a87e7c7766ace6d093161.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Poszperalem w internetach I zawezilem mocno modele jakie mnie interesują. A są to mianowicie:

Hobby 560 KMFE
Hobby 650 KMFE
Knaus 580 QS
Adria 613 PK


Zapraszam do burzy mózgów? Co sądzicie o markach trwałości itd. Chciałbym wydać max 80 ale rozważam wytrzymać w bólach I dozbierac jeśli warto...

Przemyślenia:

560kmfe brak dodatkowego stolika w części dla dzieic I mała podkowa

650 KMFE układ bez uwag. Trochę w hobby przeraża mnie ogrom plastików na zewnątrz budy. Zastanawiam się jak to wszystko zniesie upływ czasu

Knaus osobny prysznic

Adria- uwyalka w toalecie która wymaga rozłożenia. Nie podoba mi się taka koncepcja. Mam również mieszane uczucia co do 1 osi przy takiej długości.


Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi w jaki wariant w hobby najlepiej celowac ? Są jakieś deluxe prestige exclenece itd... przeglądałem katalog ale poza znaczącą różnica w cenie ciężko wyczuć różnicę

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. Ciśnienia brak ale.jelsi coś trafię ciekawego to pewnie skusilbym się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, myślałem że szukasz nowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chętnie ale chyba nie wyrobie finansowo. Tak do 100 może bym jeszcze uciulal.... narazie chciałbym poznać opinie dot marek/modeli
Za 100 można już coś sensownego chyba znaleźć. Jakbym miał taki dylemat to wziąłbym nową. Nawet w ciut gorszym standardzie. Nowa to jednak nowa. Masz gwarancję. U Knaus 10 lat. W Adrii 7 lat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy taka gwarancja obowiązuje w UK? No i jak z przeglądami gwarancyjnymi....
W Adrii działa Ci gwarancja akurat wszędzie. Realizowana jest przez każdego dealera na podstawie nr VIN. Dealer wpisuje sobie VIN w system i widzi wszystko. Jak jest u innych to nie wiem :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratuluję bliźniaków :D, genialne rozwiązanie :rolleyes:

My od 8 lat używamy Hobby 495 z piętrowymi łóżkami (wtedy chłopcy mieli po 5 lat :D i właśnie ze względu na nich rozważaliśmy tylko przyczepy w piętrowymi łóżkami) To nasza pierwsza przyczepa jeśli nie liczyć krótkiego epizodu z Niewiadówką, więc nie mamy porównania do innych marek. Dla Ciebie będzie trochę przymała bo nie mamy prysznica i stałego dużego łóżka, ale nam wystarcza. Generalnie jesteśmy nią zachwyceni, kupiliśmy ją jako dwulatkę i dopiero teraz pojawiają się drobne usterki (lodówka, bateria w kuchni, jakaś roleta.....) A używamy intensywnie, po 8 - 10 tygodni w roku. 

Piszę żeby zwrócić Twoją uwagę na układ wnętrza. Wg mnie jedyny sensowny układ to taki gdzie obok piętrusów masz stolik, to tworzy taki mini pokój dziecięcy (u nas obecnie już młodzieżowy ;))  U nas mamy to wszystko z przodu, za zamykanymi przesuwnymi drzwiami. Za dnia jak do chłopców schodzi się towarzystwo z kampingu to mogą się tam zamknąć w 5-6 osób. Wieczorem zamykaliśmy drzwi do sypialni dzieci i mogliśmy swobodnie mieszkać w tylnej części z dostępem do łazienki, kuchni i drzwi zewnętrznych. Dlatego wg mnie ta:

W dniu 5.06.2018 o 23:47, jacek00 napisał:

zdecydowanie odpada.

 

Nasza ma układ podobny do tej, tylko jest o jedną generację nowsza:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/przyczepy-kempingowa-hobby-495-lozko-pietrowe-i6921850549.html

W dniu 5.06.2018 o 22:57, infer napisał:

Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi w jaki wariant w hobby najlepiej celowac ? Są jakieś deluxe prestige exclenece itd... przeglądałem katalog ale poza znaczącą różnica w cenie ciężko wyczuć różnicę

Chyba chodzi o wersję tapicerki i wykończenia wnętrza. Nam się trafiła deluxe z welurową tapicerką.

 

Miłego wypoczywania z bliźniakami na pokładzie :chaja: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie gratuluję bliźniaków , genialne rozwiązanie :rolleyes:
My od 8 lat używamy Hobby 495 z piętrowymi łóżkami (wtedy chłopcy mieli po 5 lat  i właśnie ze względu na nich rozważaliśmy tylko przyczepy w piętrowymi łóżkami) To nasza pierwsza przyczepa jeśli nie liczyć krótkiego epizodu z Niewiadówką, więc nie mamy porównania do innych marek. Dla Ciebie będzie trochę przymała bo nie mamy prysznica i stałego dużego łóżka, ale nam wystarcza. Generalnie jesteśmy nią zachwyceni, kupiliśmy ją jako dwulatkę i dopiero teraz pojawiają się drobne usterki (lodówka, bateria w kuchni, jakaś roleta.....) A używamy intensywnie, po 8 - 10 tygodni w roku. 
Piszę żeby zwrócić Twoją uwagę na układ wnętrza. Wg mnie jedyny sensowny układ to taki gdzie obok piętrusów masz stolik, to tworzy taki mini pokój dziecięcy (u nas obecnie już młodzieżowy )  U nas mamy to wszystko z przodu, za zamykanymi przesuwnymi drzwiami. Za dnia jak do chłopców schodzi się towarzystwo z kampingu to mogą się tam zamknąć w 5-6 osób. Wieczorem zamykaliśmy drzwi do sypialni dzieci i mogliśmy swobodnie mieszkać w tylnej części z dostępem do łazienki, kuchni i drzwi zewnętrznych. Dlatego wg mnie ta:
Chyba chodzi o wersję tapicerki i wykończenia wnętrza. Nam się trafiła deluxe z welurową tapicerką.
 
Miłego wypoczywania z bliźniakami na pokładzie :chaja: 
Dzięki za info. Tak jak piszesz chciałbym piętrusy że stolikiem. Dzięki temu robi się fajny kącik dla dzieciaków. Z tego co patrzyłem to w hobby w zasadzie taki układ występuje w długości 650 . Będę w PL na koniec lipca to przyjadę się do smolicza (wiem wiem tam nie będę kupowal) I postaram się wyrobić sobie jakieś zdanie.
Chciałbym też obejrzeć Adrie 613PK żeby mieć porównanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.