Skocz do zawartości

Nawiew Klimatyzacji kanał powietrzny


Rekomendowane odpowiedzi

Szukam inspiracji na zrobienie kanału nawiewu klimatyzacji :D Chciałem przenieść nawiewy klimatyzacji z podłogi maksymalnie do góry czyli około 1,2m :P,
Ze względu na układ przyczepy teoretycznie nie mam jak tego zrobić, gdzie bym nie wyszedł do góry będzie widać rury i zupełnie nie mam gdzie z tymi rurami potem się umocować, pozostaje jedynie szafa, jest co prawda po drugiej stronie, ale to nie był by  problem bo mam już chyba wszytko by przeprowadzić rurę klimy pod przyczepą, ale jest tak zabudowana że teoretycznie jakiś sensowny otwór wylotowy byłby na wysokości 1.2m wyżej mam szafki.

Pomyślałem żeby kupić kanał wentylacyjny pcv 115x55mm i doklejać go do ściany, biały plastikowy nie rzucał by się w oczy od góry kratka od dołu otwór na rurę klimy. Jednak jak zwykle są 2 problemy nie wiem czy taki kanał nie był by za duży (czy jego przekrój nie jest za duży do klimatyzacji?) po drugie tam gdzie chciałbym go wstawić mama max 90mm i 115mm mi tam nie wejdzie.
2 pomysł kupić korytko kablowe 90x40 lub 90x60 i podobnie umocować je do ściany i zrobić kanał.

Oczywiście na wylocie kanału była by mocowana kratka Trumy która potrzebuje około 2-3cm głębokości
2 wyloty do ogarnięcia.

Ktoś coś, jeszcze jakieś pomysły na zrobienie nawiemu.

Ostatecznie mógłbym tak, ale wolał bym troche inaczej klejenie i wyginanie to ostateczna opcja.

 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić  dokładnie to samo ale stosując jakieś kształtowniki/profile prostokątne pcv żeby tego nie kleić, jedyne jakie znalazłem to kanały powietrzne 115x55 lub korytka kablowe. Pierwsze wydaje mi się za duże a korytka kablowe mogą się słabo do tego nadawać. Może ktoś coś wadził co by mogło posłużyć jako kanał powietrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak poza konkursem, jakbyś się zdecydował jednak kleić to ten klej jest super

https://simteq.pl/do/item/026979/Klej-do-twardego-PVC-greenteQ-biel

kleiłem pęknięty zderzak, trzyma jak wściekły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie znalazłem nic ciekawego poza tym co podawałem, chyba na razie przeciągnę jedną rurę klimatyzacji pod przyczepą i dam do szafy, z drugą pomyślę czy ją dać wyżej, może pomogą kratki kierunkowe.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korytko 90x60 i kanał powietrzny 110x55, jednak wszytko wydaje się za duże i słabo to widzę 

20180522_171939.thumb.jpg.72808c04cc196bba0b26281b21b73a74.jpg

 

Doszła rurka, czekam jeszcze na rurę osłonową i można wiercić dziury i przeciągać pod przyczepą :P

20180524_200215.thumb.jpg.2f37b6fc4d407786a42e45fbf635cf11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pod drzwiami idzie ciepłe powietrze w ten sposób, teraz będzie lecieć również zimne :D Nie chciałem wiercić jakiś wielkich dziur w podłodze dlatego wykorzystałem kolanka Trumy stworzone własnie po to aby przeprowadzać rury pod podłogą. Ciemna rura jest plastikowa od zewnątrz będzie chronić biała papierową :D 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pod drzwiami idzie ciepłe powietrze w ten sposób, teraz będzie lecieć również zimne  Nie chciałem wiercić jakiś wielkich dziur w podłodze dlatego wykorzystałem kolanka Trumy stworzone własnie po to aby przeprowadzać rury pod podłogą. Ciemna rura jest plastikowa od zewnątrz będzie chronić biała papierową  
Ok a mnie zastanawia dlaczego nie można użyć już istniejących nawiewów? Patrzyłem i ten nadmuch ciepłego od środka też jest chyba jakimś alu wyłożony. To nie można zrobić jakoś dwa w jednym?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech się wypowie jakiś ekspert :D 
Teoretycznie rury do klimy są zbudowane odwrotnie niż te od ciepłego powietrza, w środku papier a na zewnątrz aluminium.

Ogólnie myślę że to słaby pomysł wykorzystać nawiewy ciepłego powietrza, lepiej mieć 3 dobre nadmuchy zimnego niż np. 6 słabych wykorzystanych od ciepłego.
 

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.