Skocz do zawartości

pytanie o dach


Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak, więc problem istnieje. To, że w tej chwili jeszcze nie cieknie, a być może tylko tego nie widzisz, nic nie zmienia. Może to być tylko kwestia czasu i to krótsza, niż Ci się wydaje. Dach nie może zachowywać się w ten sposób. Gdybyśmy mieli rentgen w oczach, być może moglibyśmy w pewnym przybliżeniu domyślać się przyczyn, ale w tej sytuacji, jeśli tego nie rozbierzesz, to nic pewnego nie będziesz wiedział, a im wcześniej się tym zajmiesz, tym większe szanse powodzenia. Wszystko zależy od tego, jakie masz plany w stosunku do tej przyczepy i ew. predyspozycje oraz możliwości finansowe dla przeprowadzenia ewentualnych prac. No i oczywiście, czy masz też odpowiednie miejsce na to wszystko i chęci.

IMHO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyczepe mam od 3 lat i od poczatku tak bylo, nic sie nie pogorszylo przez ten czas, nawet po zeszlorocznej sierpniowej nawalnicy nie bylo nawet sladu wilgoci. Przyczepka ma u mnie dozywocie wiec skoro twierdzicie ze tak nie powinno byc to bede naprawial;) miejsce mam bo cepa stoi pod domem, pytanie tylko jak sie za to zabrac? od wewnatrz podsufitke zwalac czy z gory blache sciagac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, burstnerclub napisał:

przyczepe mam od 3 lat i od poczatku tak bylo, nic sie nie pogorszylo przez ten czas, nawet po zeszlorocznej sierpniowej nawalnicy nie bylo nawet sladu wilgoci. Przyczepka ma u mnie dozywocie wiec skoro twierdzicie ze tak nie powinno byc to bede naprawial;) miejsce mam bo cepa stoi pod domem, pytanie tylko jak sie za to zabrac? od wewnatrz podsufitke zwalac czy z gory blache sciagac?

Dach, to nie jest taka prosta sprawa - zespala wszystkie ściany, więc zależy w jaki sposób został z nimi połączony. Gdybym miał taką sytuację i już zdecydowałbym się na naprawę, to wszystko bym sobie przygotował, a prace bym zaczął od demontażu okna dachowego, ponieważ odsłonięty otwór może wiele "powiedzieć". Nie chciałbym być złym prorokiem, ale po odsłonięciu dachu może się okazać, że problem nie tylko jego dotyczy. Według mnie, nie zrobi się tego bez demontażu blachy i listew krawędziowych. A jak wygląda stan ścian w tej przyczepie (np. narożniki dolne i górne oraz pod oknami) - fizycznie (namacalnie), a nie wizualnie?

PS

Jeżeli podsufitkę masz z PCV, a tapety winylowe, to zacieków możesz w ogóle nie zobaczyć, a jedynym objawem degradacji wewnętrznej konstrukcji może być np. to, że przyczepa rozpadnie się kiedyś w czasie jazdy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sciany sa ok, twarde i sztywne podsufitka jest ze sklejki oklejonej jakas okleina. rozbiore to okno dachowe i zobacze co tam sie dzieje. a czy przypadkiem ten dach nie powinien byc jakos przykrecony do szafki ktora widac na filmie? moze jakis wkret tam puscil i dach niema podparcia... cepa czesto jezdzi po wertepach moglo wkrety powyrywac:hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kratownica dachu powinna być na tyle sztywna w całej swojej konstrukcji, aby się nie ruszać przy byle okazji, choćby podczas uchylania okna, nawet bez podparcia meblem. Owszem, niektóre meble są dodatkowym podparciem, ale dla niwelowania zwiększonego nacisku na dach np. zimą (zalegający, mokry śnieg). Zazwyczaj nie należy bezpośrednio chodzić po dachu, ale coś na nim robiąc, można np. na nim leżeć lub stać, jednak na podłożonej pod stopy sztywnej, grubej sklejce, o dużej powierzchni, która rozłoży równomiernie ciężar stojącej osoby. W takich przypadkach pracuje właśnie dodatkowe podparcie szafkami (ściankami) meblowymi stojącymi na podłodze, a sięgającymi dachu.
PS
Podejdź do tego w następujący sposób: jeśli nawet by się okazało, że nie było aż tak źle, jak można było przypuszczać, to przekonanie się o tym oraz nowe uszczelnienie, które przy tej okazji zrobisz, da Ci spokój na kolejne lata użytkowania przyczepy, a jak pisałeś, ma ona u Ciebie dożywocie. Jak zdemontujesz okno, to sam musisz ocenić wszystko i samodzielnie też zdecydować, co dalej ... Żadna z naszych opinii nie zastąpi Twojego bezpośredniego spojrzenia na wszystko, Możesz brać je pod uwagę, ale ostateczna decyzja zawsze powinna należeć do Ciebie, ponieważ sam znasz wszystkie kryteria problemu i masz do wszystkiego bezpośredni dostęp. IMHO

Edytowane przez Kristofer (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.