Skocz do zawartości

RODO


Benior

Rekomendowane odpowiedzi

Wchodzą nowe przepisy i tak się od kilku dni doktoryzuję ... :puk: 

Jak wy podchodzicie do tego tematu, czy robiliście już jakieś szkolenia? Czy robił ktoś z was szkolenie e-learningowe?

System do wystawiania faktur, magazyn, kadry mam zgodny z RODO a przynajmniej tak dostawca zapewnia. Interesuje mnie bardziej co robić z papierowymi wydrukami faktur, umowami, dokumentami firmowymi. Czy jeśli dorobię zamknięcie do szafek to to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie gdzie można znaleźć jakieś dokładniejsze info na ten temat? 

Ja generalnie nie gromadze danych, jedynie są pracownicy i faktury zakupu, czasami sprzedaży, i tyle. Jakieś specjalne zmiany muszę wprowadzać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... małe info ..... https://fundacja-ecommerce.pl/rodo-nowe-obowiazki-dla-firm-dodatkowe-prawa-dla-osob-fizycznych/?gclid=EAIaIQobChMI1aWSkt-M2wIVhOFRCh29WQoxEAAYASAAEgKxdvD_BwE

... a dokładne informacje są u źródła - czyli Ustawie .... https://giodo.gov.pl/pl/569/9276

.... a przechowywanie danych osobowych, jest właśnie w myśl ustawy przetwarzaniem danych osobowych (bez wnikania paragrafy, akapity i punkty tzn. w skrócie) ....

Jakieś 2 lata temu, ktoś zinterpretował przepisy dot. osób prowadzących działalność gospodarczą (np.  jednoosobową) - typu - "Jan Kowalski Warszawa, sprzedaż części." (dane dostępne w każdej chwili on line w CEIDG https://prod.ceidg.gov.pl/ceidg.cms.engine/) ... na podstawie tej oto interpretacji każdą szafę w biurze zrobili nam zamykaną (bo figurują gdzieś na jakimś dokumencie - czyli są magazynowane czyt. dalej - przetwarzane) ....

TOM

Edytowane przez TomekKnaus (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem w kilku miejscach ale głównie tu bo korzystam z tego serwisu.  https://wfirma.pl/rodo

Jacek jak masz pracowników to już z pewnością są tam dane wrażliwe bo poza imieniem i nazwiskiem jest adres, pesel, nr. dowodu osobistego i NIP .... i jeszcze inne papierki dość ważne. 

Czym są dane osobowe i jakie mamy ich przykłady w firmie?
Danymi osobowymi są wszelkie dane, które wskazują na konkretną osobę czyli dające możliwość zidentyfikowania osobę fizyczną. W praktyce będzie to np. imię i nazwisko, PESEL, numer IP, adres e-mail jeżeli wskazuje nazwisko i imię wraz z domeną firmy, w której osoba jest zatrudniona.

Teraz tylko ciekawi co muszę zrobić aby nie narażać się na kary. Na pewno każda karteczka gdzie jest imię i nazwisko będzie pod kluczem ale czy to im wystarczy? Pracownicy podpisują oświadczenia o zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Co do szkolenia to chyba zrobię sobie jedno, skopiuję materiały i będę szkolił pracowników. Nie znalazłem informacji aby tek zrobić nie było można. Jest napisane, że szkolenia trzeba przeprowadzać przy zatrudnianiu pracownika i przynajmniej raz na dwa lata. 

Jeszcze jedno trzeba zrobić analizę ryzyka ochrony danych w firmie. 

 

Pewnie jeszcze coś ale mam nadzieję się tu dowiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie podpiszesz jakiś papier z biurem ale w firmie masz listy płac, listę obecności, wnioski urlopowe (przynajmniej przez jakiś czas). Generalnie spotkałem się z opinią, że listę obecności nie mogę już trzymać na wierchu tylko mieć schowaną i dawać do podpisu i znowu chować. Faktury zakupu i sprzedaży też zawozisz pewnie raz na miesiąc a tam te straszne dane osobowe ogólnie dostępne w internecie :puk: mam chronić coś co państwo samo udostępnia na swoich stronach WWW  .... paranoja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brałem udzial juz w 2 szkoleniach na zywo.. Webianriów juz nie liczę.  

 

Umowy powierzenia - gotowe

polityka bezpieczeństwa - gotowa

Polityka czystego biurka - gotowa

 

audyt - w trakcie

RCPD - w trakcie

 

 

zdążę

 

 

BĘDZIE DOBRZE   :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.