Skocz do zawartości
Kondziorro

Wenecja, kemping Ca'savio początek czerwca- startujemy :)

Rekomendowane odpowiedzi

bartd

Witaj

Mam w planie wybrać się do Punto Sabbioni w tym roku i mam pytanie którędy tam jechaliście i z jakimi przystankami, tak mniej więcej....?

...i miłego wypoczynku życzę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Mniej więcej. Polska, Czechy, Austria, Włochy, - 1dzień do granicy Polski, 2 dzień jak najbliżej kempingu, 3 dzień dojazd na kemping z rana. :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartd

A jak z noclegami przy autostradzie np.: w Austrii? Bo jak patrzyłem to żeby za dużo nie zbaczać to za wiele ich nie ma. Nocowanie przy autostradzie ktoś praktykował?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku

Ja zawsze nocuje przy autostradzie, nie ma problemów o ile wcześniej zaczniesz szukać miejsca zwłaszcza w weekend i sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartd

Wcześniej tzn. przed zmrokiem? To aż tak są te parkingi obłożone przez Tiry?

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Voku
Napisano (edytowane)

Wszytko zależy jak trafisz i jaki parking, ale w Austrii parkingi są bardzo popularne bardzo dużo ludzi tam nocuje zwłaszcza na tych przelotowych autostradach, zawsze możesz zjechać z autostrady i szukać czegoś z boku. We Włoszech ostatnio zanim znalazłem miejsce na zestaw przejechałem chyba ze 150km i odwiedziłem 4 parkingi. Wszystko kwestia dnia, godzi i ruchu itp. Jak wracałem to w Czechach podobnie wieczorem już wszytko zajęte.

Edytowane przez Voku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
bartd

Dziękuję za podpowiedzi. No to teraz muszę zebrać informacje o winietach.

Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s
6 godzin temu, bartd napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. No to teraz muszę zebrać informacje o winietach.

Po co wyważać otware drzwi, zerknij do mojej zeszłorocznej relacji. Opis trasy do Punta S. krok po kroku i inne wsakkazówki.

Nieznacznie wyższa jest cena winiety na Austrię w tym roku. Reszta bez zmian. Masz tam fajne miejsce noclegowe po trasie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Kondziorro
Napisano (edytowane)

Nasz pobyt w Ca'Savio dobiega końca więc napiszę kilka słów na temat kempingu i okolic. Kemping jak dla nas okazał się super. Piniowy las dawał super cień. Ptaki gwizdały aż miło. Było sporo miejsca więc wybraliśmy sobie dużą parcele. Może cieplutkie, duża piaszczysta plaża, długo płytko. Obserwowaliśmy kraby i inne fajne żyjątka. Baseny fajne, woda idealna, dla dzieciaków zjeżdżalnie i inne atrakcje. Animacje też ale nie chodziliśmy więc się się wypowiem.  Na kampie pizzeria, (margherita 6 euro), sklep, lody (1,5 za  małą porcję - nie takie małe i smaczne :). Z minusów: brak wody przy parcelach - krany z wodą przy toaletach. Prysznice już przydało by się odświeżyć. Z drzew iglastych kapie trochę żywica (schodzi bez problemu umyte odrobiną wódki) Mozna ustawić się bez drzew ale wtedy patelnia. Trochę komarów ale to tak jak wszędzie, fajnie mieć takie świeczki zapachowe, odstraszające.  W zeszłym roku byliśmy na kempingu Bella Italia nad Gardą ale Ca'Savio nam się bardziej podoba. Do najbliższego miasteczka (deptak z kilkoma restauracjami i lodziarniami) jakieś 600m.  W kafejkach dużo lokalnych dziadków co sprawiało specyficzny klimat. Chodziliśmy bodajże do trzeciej lodziarnio kafejki po lewej (lody za1,2euro) i za każdym razem dostawaliśmy większe porcję. Oczywiście właściciel nas poznawał, zagadywał po wlosku :) Małe miasteczko z małą liczbą turystòw ma swoje plusy. Do dużego marketu około 2,5km. Jeździliśmy praktycznie codziennie rowerami. Za przykładem Gusi (dzięki za relacje z majówki, bardzo się przydała :)) kupilismy w Punta Sabbioni bilety trzydniowe na tramwaj wodny. Dojeżdżaliśmy autem, (jakieś 5km) ale parkowaliśmy na darmowym parkingu około 500 metrow na lewo od wejścia na przystan vaporetto. W Treporti nie było żadnej możliwości darmowego parkowania. Odwiedzilismy Burano, Murano, Wenecję i Wenecję wieczorem (naprawdę warto, całkowicie inny klimat) Do latarni i praktycznie po całym cyplu jeździliśmy rowerami. Na kempingu i w miasteczku jest wypożyczalnia( my mieliśmy własne). Reasumując 2 tygodnie zleciały w mgnieniu oka. Szkoda wracać. Pozdrawiamy.

IMG_20180609_125201.jpg

IMG_20180606_090328.jpg

Edytowane przez Kondziorro

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
gusia-s
W dniu 12.06.2018 o 22:34, Kondziorro napisał:

dzięki za relacje z majówki, bardzo się przydała

To mnie bardzo cieszy :)

Fajnie, że jesteście zadowoleni z wakacji :yes: Szkoda, ze tak szybko zawsze zlecą nam te wyjazdy :oslabiony:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Moritz81

Dzięki za wszystkie info tu i w wiadomościach.... my ruszamy za półtora tygodnia. Tydzień na Ca Savio, a potem ... się zobaczy :) Pozdrawiamy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi