Skocz do zawartości

Wenecja, kemping Ca'savio początek czerwca- startujemy :)


Rekomendowane odpowiedzi

Witaj

Mam w planie wybrać się do Punto Sabbioni w tym roku i mam pytanie którędy tam jechaliście i z jakimi przystankami, tak mniej więcej....?

...i miłego wypoczynku życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 36
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A jak z noclegami przy autostradzie np.: w Austrii? Bo jak patrzyłem to żeby za dużo nie zbaczać to za wiele ich nie ma. Nocowanie przy autostradzie ktoś praktykował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytko zależy jak trafisz i jaki parking, ale w Austrii parkingi są bardzo popularne bardzo dużo ludzi tam nocuje zwłaszcza na tych przelotowych autostradach, zawsze możesz zjechać z autostrady i szukać czegoś z boku. We Włoszech ostatnio zanim znalazłem miejsce na zestaw przejechałem chyba ze 150km i odwiedziłem 4 parkingi. Wszystko kwestia dnia, godzi i ruchu itp. Jak wracałem to w Czechach podobnie wieczorem już wszytko zajęte.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bartd napisał:

Dziękuję za podpowiedzi. No to teraz muszę zebrać informacje o winietach.

Po co wyważać otware drzwi, zerknij do mojej zeszłorocznej relacji. Opis trasy do Punta S. krok po kroku i inne wsakkazówki.

 

Nieznacznie wyższa jest cena winiety na Austrię w tym roku. Reszta bez zmian. Masz tam fajne miejsce noclegowe po trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasz pobyt w Ca'Savio dobiega końca więc napiszę kilka słów na temat kempingu i okolic. Kemping jak dla nas okazał się super. Piniowy las dawał super cień. Ptaki gwizdały aż miło. Było sporo miejsca więc wybraliśmy sobie dużą parcele. Może cieplutkie, duża piaszczysta plaża, długo płytko. Obserwowaliśmy kraby i inne fajne żyjątka. Baseny fajne, woda idealna, dla dzieciaków zjeżdżalnie i inne atrakcje. Animacje też ale nie chodziliśmy więc się się wypowiem.  Na kampie pizzeria, (margherita 6 euro), sklep, lody (1,5 za  małą porcję - nie takie małe i smaczne :). Z minusów: brak wody przy parcelach - krany z wodą przy toaletach. Prysznice już przydało by się odświeżyć. Z drzew iglastych kapie trochę żywica (schodzi bez problemu umyte odrobiną wódki) Mozna ustawić się bez drzew ale wtedy patelnia. Trochę komarów ale to tak jak wszędzie, fajnie mieć takie świeczki zapachowe, odstraszające.  W zeszłym roku byliśmy na kempingu Bella Italia nad Gardą ale Ca'Savio nam się bardziej podoba. Do najbliższego miasteczka (deptak z kilkoma restauracjami i lodziarniami) jakieś 600m.  W kafejkach dużo lokalnych dziadków co sprawiało specyficzny klimat. Chodziliśmy bodajże do trzeciej lodziarnio kafejki po lewej (lody za1,2euro) i za każdym razem dostawaliśmy większe porcję. Oczywiście właściciel nas poznawał, zagadywał po wlosku :) Małe miasteczko z małą liczbą turystòw ma swoje plusy. Do dużego marketu około 2,5km. Jeździliśmy praktycznie codziennie rowerami. Za przykładem Gusi (dzięki za relacje z majówki, bardzo się przydała :)) kupilismy w Punta Sabbioni bilety trzydniowe na tramwaj wodny. Dojeżdżaliśmy autem, (jakieś 5km) ale parkowaliśmy na darmowym parkingu około 500 metrow na lewo od wejścia na przystan vaporetto. W Treporti nie było żadnej możliwości darmowego parkowania. Odwiedzilismy Burano, Murano, Wenecję i Wenecję wieczorem (naprawdę warto, całkowicie inny klimat) Do latarni i praktycznie po całym cyplu jeździliśmy rowerami. Na kempingu i w miasteczku jest wypożyczalnia( my mieliśmy własne). Reasumując 2 tygodnie zleciały w mgnieniu oka. Szkoda wracać. Pozdrawiamy.

IMG_20180609_125201.jpg

IMG_20180606_090328.jpg

Edytowane przez Kondziorro (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2018 o 22:34, Kondziorro napisał:

dzięki za relacje z majówki, bardzo się przydała

To mnie bardzo cieszy :)

Fajnie, że jesteście zadowoleni z wakacji :yes: Szkoda, ze tak szybko zawsze zlecą nam te wyjazdy :oslabiony:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzień dobry wszystkim, to mój pierwszy wpis.

Dzięki za ciekawą relację.

Mam pytanie odnośnie kempingu Ca' savio, trochę może zbyt przyziemne ale jednak to ważna kwestia ;-).

W kilku miejscach znalazłem opinie, że w ogólnodostępnych sanitariatach kibelki nie mają desek klozetowych. Trochę mi się to wydaje niemożliwe w tych czasach stąd moje pytanie - czy możecie to potwierdzić lub zaprzeczyć?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem zdjęcia z 2013 roku i wówczas nie było desek ... łazienki są złożone z prysznica i toalety (sama stojąca "miska")

 

 

CaSavio.JPG

Edytowane przez Kamil_K (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kreskres napisał:

w ogólnodostępnych sanitariatach kibelki nie mają desek klozetowych. Trochę mi się to wydaje niemożliwe w tych czasach

W bardzo wielu kempingach na południu Europy tak to właśnie wygląda. A czym bardziej na południe, tym gorzej - nierzadko spotkać można toalety wyposażone jedynie w dziury w podłodze i wyżłobione miejsca, wskazując gdzie powinniśmy stanąć, żeby trafić ;)

Edytowane przez sailor69 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję za szybkie odpowiedzi.

No to przyznam, że jestem w lekkim szoku. Czy na 4* campach we Włoszech też jest tak spartańsko? 

Byłem na kilku kempingach 3* i 4* w Chorwacji i tam zawsze było "odeskowanie" muszli.   

Może mam słabe mięśnie, albo za stary jstem, ale nie potrafię "na małysza",  a na porcelanie jakoś obrzydliwie zasiąść, musi być deska.

To następne pytanie - czy na kempingu Sankt Angelo (4*) w bliskiej okolicy Ca' savio też nie ma desek sedesowych? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.