Skocz do zawartości

rozkrecajaca sie przyczepa


Rekomendowane odpowiedzi

cześć koledzy mam problem mam 8 letnia przyczepa i mam taki problem co przyjedziemy z wczasów to trzeba dokręcać wkręty mocujące praktycznie wszystko począwszy od mebli konczywszy na podłodze po prostu sie rozkręca tak jest za każdym razem możecie mi doradzić czemu tak może sie dziać z góry dziękuje za wszelki informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jest to standardowy objaw jazdy po polskich drogach. Nie ma znaczenia czy przyczepa ma 2 czy 10 lat bedzie się rozkręcac. Buda z drewnianym szkieletem pracuje , meble też. Dużo zależy też od konstrukcji samych mebli i ich montażu , jedne wolniej drugie szybciej , ale rozkręcac się będą zawsze :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie wykręcać to nie ma co, bo za każdym razem samohamowność takiego wkręta w płycie wiórowej jest pogarszana. Po następnej jeździe jak się powykręcają to przykręcając je użyjcie kleju. Powinno pomóc :swieca:. Jak nie pomoże to jedynym rozwiązaniem będzie zaprzestać jeździć po polskich ścieżkach :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nową i też ciągle coś dokręcam. Np drzwi od szafy sa na 4 zawiasach - 8 - śrub a gdy wracalem z Litwy to 6 się wykręciło. Przykręcanie to standart :swieca:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam starą i się nic nie wykręca, bo wszystko na klej kiedyś robili i nie ma żadnych śrub.

Trala la la.

Hop sa sa. :swieca: Tylko się trochę lakier zmył przez te 30 lat... :)

 

Jacek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jeszcze mam pytanie co do klej,u czy zastosować klej na bazie silikonu, gdyż tak mi sie wydaje silikon będzie amortyzował drgania i nie powinny sie wykręcać śruby tak mi sie wydaje a twardy klej sie po prostu wykruszy i będzie apiać to samo i jeszcze jedno zastosowanie to gumowe podkładki pod śruby co wy o tym myślicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten klej ma sprawić jedynie to aby śruby pod wpływem drgań się nie wykręcały. Myślę że jednak lepiej było by zastosować klej twardy. Kleje silikonowe raczej się ciągną i z reguły nie są mocne. Tak jak wcześniej już pisałem polecam pattex henkela którym kleiłem drewno z metalem.

Co do podkładek to jakoś nie jestem przekonany, mają one niby działać jak podkładka sprężynująca z metalu, tylko weźmy pod uwagę to że sklejka wiórowa z której wykonane są meble jest za elastycznym materiałem aby coś takiego zdało egzamin - przynajmniej takie mam przeczucie, ale nie jest ono potwierdzone żadnym doświadczeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ence miałem problem z szafą po przejechaniu 100 km wkręty mocujące szafę do ściany przyczep nie tyle co się wykręcały lecz pękały w miejscu styku ścian moje rozwiązanie to wkręty z lewej strony a prawa ściana szafy przymocowana z pomocą pasów gumy tak aby lekko pracowała ściana szafy względem przyczepy mam jeszcze jedną uwagę lecz nie sprawdzoną wyważenie kuł przyczepy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.