Skocz do zawartości

Lodówka elektrolux w hobby nie działa?


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

W dniu 17.06.2018 o 22:17, tupek napisał:

Właśnie po odkręceniu kratki widziałem że palnik zapala.

Dużym problemem jest to że przez ten mały pierdolnik nie jest dobrze widać czy odpaliła.

Mam to samo,w nocy przy zgaszonym świetle jakoś widać natomiast w dzień posiłkuje się zarzuceniem koca na głowę i lodówkę.Nie wiem tylko czy u mnie nie jest to spowodowane po części wiekiem i wzrokiem;)

Odłączenie butli i długie nieużywanie też powoduje problem z odpaleniem,trzeba dość długo odpowietrzać układ gazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy u mnie jest możliwość bez wyciągania lodówki sprawdzić jakie idzie napięcie przy uruchomieniu lodówki na 12v?

widok z kratek od zewnątrz

4912A3FC-5DB7-4FF9-8505-CC432339B2B7.jpeg

45D8349B-370F-4B51-85B6-5A7FC718D57C.jpeg

860DB29A-320E-47D6-A047-2D57109DAA95.jpeg

3CE9E7F9-1948-4F23-80C8-1317F14A009C.jpeg

20B04BA8-F1F5-4BC0-82CF-45AE1F51A445.jpeg

P.s. Ostatnie zdjęcię powinno być drugie. To jest prawa strona górnej kratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego chcesz wiedzieć czy napięcie idzie?

Ja podłączyłem amperomierz szeregowo przy zasileniu lodówki na 12v i widziałem że pobiera prąd, a z obliczeń wyszło że tak ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, tupek napisał:

A dlaczego chcesz wiedzieć czy napięcie idzie?

Ja podłączyłem amperomierz szeregowo przy zasileniu lodówki na 12v i widziałem że pobiera prąd, a z obliczeń wyszło że tak ma być.

Bardziej chce wiedzieć jakie idzie,

dużo się naczytałem że przy cienkich kablach są bardzo duże spadki i lodówka praktycznie wtedy nie działa. Chciałbym wiedzieć jak to u mnie jest, czystk z ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kable są wypuszczone pod łóżkiem, i po nich widać że dadzą radę wytrzymać nawet  więcej niż 15 A .

Ogólnie z moich obserwacji wynika że na 12v i na 230v lodówka bardzo wolno się schładza, ale jak odpaliłem na gaz to po 30  minutach robił się szron w zamrażalniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko wiem :) ja dwa dni przed wyjazdem włączam na 230, na drugi dzień jest schłodzona i wtedy wkładam żarcie. Na droge przełączam na 12. Działa to tylko z ciekawości chciałem zmierzyć a nie wiem gdzie ,,dotknąć,, amperomierzem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez kratki też nie mogłem rozróżnić który kabel do czego.

Ale pod łóżkiem przy wejściu wtyki na 230v mam puszkę i wszystkie przewody są kolory jasnoszarego a na 12v czarne.

Podłącz 12v i po wkłuwaj się w przewody najbliżej lodówki bo to będzie chyba najlepszy sposób aby znaleźć odpowiedni przewód.

12v nic ci nie zrobi w razie dotknięcia .

Myślę jednak że jest jakaś złączka po drodze do lodówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, danielpoz napisał:

Skoro chcesz zmierzyć prąd to sprawdź przy energobloku.

No i trochę dziwna sprawa. Bo mam podłączony aku w budce, z tego co wiem to z aku na lodówkę nie powinno iść zasilanie, a we wszystkich pinach jest napięcie. Włączyłem lodówkę na 12 i zobaczę czy trochę prądu zejdzie. 

 

Tylko jeżeli tak to skąd mam wiedzieć czy podczas jazdy prąd będzię szedł z auta czy z aku. Oczywiście chodzi mi o zasilanie lodówki

 

EB90B13A-C30B-44D6-A581-8549FA5F695C.jpeg

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, piotrekbyd napisał:

64e51ca1e6a8d4c8d8d4ff1e03edfdf7.jpg

Na izolacji masz podane napięcie i moc danej grzałki.

Dziękuję bardzo, faktycznie u mnie też są takie oznaczenia. Po podpięciu auta mam przy lodówce 11,63, po odpięciu 0. Czyli lodówka jest podłączona z pominięciem energobloku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.