Skocz do zawartości

Lodówka elektrolux w hobby nie działa?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam lodówkę elektrolux w mojej hobby. Po podłączeniu 230 nie włącza się agregat. To znaczy że jest zepsuta? Przed zakupem nie weryfikowalem tego :/. Drugie pytanie to wyczytałem na forum że może też działać na gazie lodówka to prawda? Jeśli tak to jak to odpalić?

 

Ps: piecyk może też pracować na prąd np tylko czy gaz jest wymagany? Trumatec firmy

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 32
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ups dzięki. Pytanie bylo na szybko bo stalem nad nią z elektrykiem. Czyli takie lodówki ciągnął np cały czas 120 wat? I co oznacza to kółko na panelu tej lodówki? Czarna magia dla mnie te sprawy :/ z drugiej strony mam chyba iskrownik to żeby załączyć lodówkę na gaz to przełączam na tym pokretle na gaz A z drugiej iskrownikiem zapalam czy jak to jest?

 

Wysłane z mojego SM-N950F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

c535236b1dc9da65e7db70e82904bb5d.jpg2884506a7205b601ef94ce6cda436726.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lewe pokrętło wybierasz czy gaz, czy 230 czy 12, prawym ustawiasz moc. Żeby odpalić na gaz wciskasz pokrętło od regulacji mocy i iskrownikiem odpalasz, w okienku w lodówce zobaczysz płomień, po chwili puszczasz pokrętło i się chłodzi. Tylko to jest lodówka absorbcyjna, wolno chłodzi. Najlepiej przed wyjazdem na dobe odpal żeby się nachłodziła i przed wyjazdem wrzuć jedzenie wyjęte z lodówki. Jak do ciepłej lodówki włożysz ciepłe jedzenie to zanim się schłodzi to na ekeryture pójdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie też siedzi electrolux, lecz starsza wersja i myślałem że jak się podepnie do 230 v to od razu zacznie być czuć chłód albo będzie słychać jakieś oznaki pracy.

Po przeczytaniu tego tematu wiem że trzeba będzie jej dać więcej czasu na rozpęd.

Podłączyłem ją także na 12v przez amperomierz i wskazywał 7,10 A.

Czy to możliwe że lodówka pobiera taki prąd?

Czy jest to oznaka uszkodzenia?

Czy ma ona + i - bo po przełączaniu biegunów pobór prądu był taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, tupek napisał:

U mnie też siedzi electrolux, lecz starsza wersja i myślałem że jak się podepnie do 230 v to od razu zacznie być czuć chłód albo będzie słychać jakieś oznaki pracy.

Po przeczytaniu tego tematu wiem że trzeba będzie jej dać więcej czasu na rozpęd.

Podłączyłem ją także na 12v przez amperomierz i wskazywał 7,10 A.

Czy to możliwe że lodówka pobiera taki prąd?

Czy jest to oznaka uszkodzenia?

Czy ma ona + i - bo po przełączaniu biegunów pobór prądu był taki sam.

grzałka ma 120 W , ta na 12V i ta na 230V 

grzałka to grzałka, nie ma biegunów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Właśnie 3 godziny temu podłączyłem 230v i załączyłem lodówkę.

Po 2 godzinkach sprawdziłem i pięknie mrozi.

Będę tylko musiał zamontować wentylator aby lepiej odprowadzić ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tupek, czy masz może dwa kominki na swoim zgniłku ?. Bo chyba na fotkach są dwa.
Sprawdź ten od strony lodówki czy przypadkiem nie ciągnie on spalin z lodówki, jeśli tak to chłodzenie tyłu lodówki będziesz miał z głowy bez wiatraczkow

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 10.05.2018 o 10:29, radziu797 napisał:

To znaczy że jest zepsuta?

wyczytałem na forum że może też działać na gazie lodówka to prawda?

 

Ps: piecyk może też pracować na prąd np tylko czy gaz jest wymagany? 

 

 

 

 

Gościu... spróbuj od następnego pytania użyć słowa "CZY" na początku zdania.  Bo w/w to są Twoje własne tezy, tyle że ze znakiem zapytania na końcu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wczoraj podłączyłem butlę z gazem i palniki działają.

Lodówkę próbowałem odpalić ale tylko co jakiś czas buchnęła pomarańczowym ogniem i nic po za tym sienie działo.

Trzymałem pokrętło min - max i wciskałem iskrownik ( electrolux siegen), może coś źle robię , więc proszę o poinstruowanie mnie jak to zrobić aby nie wysadzić przyczepy w powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jadwigabengtsson44 napisał:

czy ktos mi by mogl mi pomudz ja sie odpala lodowke elektrolux w hobby na gaz

 

Bardzo chętnie ale występujesz jako tajny Agent? Może jakiś typ lodówki, zdjęcie? Ostatnio opisywałem to w:

26226-inwentaryzacja-stanu-przyczepy/?page=3

ale dużo więcej tych tematów jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I odpaliła ale w wizjerku  bardzo ciężko cokolwiek zobaczyć.

Na gazie bardzo szybko się schładza ,ale i tak muszę odświeżyć uszczelkę drzwi.

Ogrzewanie trumatec nie odpaliło bo iskrownik nie działa.

IMAG2291.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, tupek napisał:

Wczoraj podłączyłem butlę z gazem i palniki działają.

Lodówkę próbowałem odpalić ale tylko co jakiś czas buchnęła pomarańczowym ogniem i nic po za tym sienie działo.

Trzymałem pokrętło min - max i wciskałem iskrownik ( electrolux siegen), może coś źle robię , więc proszę o poinstruowanie mnie jak to zrobić aby nie wysadzić przyczepy w powietrze.

Troszkę mało szczegółów ale wydaje mi się że trzeba podejść kompleksowo. Jakieś wybuchy dobrze wróżą ale zachowaj ostrożność. Przede wszystkim odstęp między kolejnymi próbami odpalenia minimum 2-3 min na przewietrzenie. Sprawdź drożność komina. Sprawadź palnik nie palniki, mam wrażenie że problemem może być palnik - zanieczyszczony, zardzewiały, wypalony/przepalony. Czasami po dłuższym nie chodzeniu na gazie zapowietrzenie w w instalacji gazowej. Nie wiem jaką masz wiedzę na temat działania palnika i dostępu do niego ale jest w miarę dobry dostęp po otworzeniu dolnej kratki na ścianie cepki. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.