Skocz do zawartości

Dojazdówka- problem


jacekzoo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem że do opcji 5-cio osobowej można domówić koło, ale czy jest to dojazdówka czy pełnowymiarowe to nie wiem. A jeżeli jest przewidziane pełne koło to jakie są przeciwwskazania dla dojazdówki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

3 minuty temu, jacekzoo napisał:

A jeżeli jest przewidziane pełne koło to jakie są przeciwwskazania dla dojazdówki?

Moim zdaniem, wynika to z rozporządzenia o warunkach technicznych, które muszą spełniać pojazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... a sprawdzałeś, czy producent dla Twojego samochodu w ogóle przewiduje możliwość stosowania "koła dojazdowego" :hmm:
Jeśli nie, a ponadto samochód nie posiada w homologacji wzmianki o tym i producent również nie wspomina, to obowiązuje Cię pełnowymiarowe koło zapasowe, jeśli już chcesz takie mieć i w razie potrzeby użyć.
IMHO
W C4PII i GPII występuje tylko koło dojazdowe. Nie ma pełnowymiarowego koła zapasowego w ogóle.
Wiem że do opcji 5-cio osobowej można domówić koło, ale czy jest to dojazdówka czy pełnowymiarowe to nie wiem. A jeżeli jest przewidziane pełne koło to jakie są przeciwwskazania dla dojazdówki?
W 7 osobowej też jest dojazdowe, chowane pod podłogą na specjalnej windzie.

Pamiętaj też, że musisz kupić podnośnik chyba,. Bo prw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak sprawa wygląda dla tego konkretnego samochodu, ale nie do każdego można sobie kupić dojazdówkę, dlatego o tym wspomniałem.

865066918_koodojazdowe.thumb.jpg.00027b8004b68c2eaa94d2f5e7d9590a.jpg

Gdzieś jeszcze czytałem, że taka dojazdówka musi mieć jakieś specjalne oznaczenia dla samochodu, do którego jest przewidziana oraz obręcz z logo danej marki, choć nie wiem, kiedy i gdzie czytałem o tym, więc to tylko tak na marginesie, gdyby ktoś chciał temat zgłębiać dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciąg z cennika

4E691710-7230-41A3-AB23-7C7BE8C58556.thumb.png.fa0594abc82d2d8b048477d248a748b4.png

oznaczenie (N)

F065C4B0-DE7F-4ACF-9E44-DFB9DDF0E98E.thumb.png.aad470956eb015eeeb3540b57a6d0566.png

opcja AN01 to jest właśnie trzeci rząd siedzeń. Jedno wyklucza drugie przez wspomniany zbiornik adblue. W opcji 5 miejscowej koło jest pod podłogą wewnątrz auta, zamiast dodatkowych foteli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacekzoo napisał:

Czy dojazdowe czy pełne to nie wiem. Ale w wersji 7 osobowej nie ma w ogóle opcji dołożenia koła, przeszkadza zbiornik na adblue

Dlatego właśnie wspomniałem o sprawie, bo wkładając do bagażnika kupione dodatkowo koło, które nie było fabrycznym wyposażeniem, musi być ono zgodne z zapisem ustawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak potwierdził Jacek jak były to dojazdówki. Lubie być w zgodzie z przepisami, ale bez przesady że ktoś będzie sprawdzał czy koło fabryczne czy kupione. Zwłaszcza że nawet w sytuacji jego użycia nie będę na nim jechał pół europy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jacekzoo napisał:

opcja AN01 to jest właśnie trzeci rząd siedzeń. Jedno wyklucza drugie przez wspomniany zbiornik adblue. W opcji 5 miejscowej koło jest pod podłogą wewnątrz auta, zamiast dodatkowych foteli

Według mnie, jeśli producent dla Twojej wersji samochodu nie przewiduje w wyposażeniu standardowym koła dojazdowego, a co więcej, nie przewiduje go także w jakiejkolwiek opcji wyposażenia dodatkowego dostępnego dla tego modelu, to może być właśnie taka sytuacja, o której piszę. Gdyby takie koło było tu przewidziane, to muszą też być określone przez producenta konkretne warunki używania takiej dojazdówki w tym właśnie samochodzie (w myśl przepisów).

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Jak potwierdził Jacek jak były to dojazdówki. Lubie być w zgodzie z przepisami, ale bez przesady że ktoś będzie sprawdzał czy koło fabryczne czy kupione. Zwłaszcza że nawet w sytuacji jego użycia nie będę na nim jechał pół europy

Nie wiem tego, czy ktoś to będzie sprawdzał, czy nie. Przecież i tak zrobisz, jak uważasz. Napisałem tylko, jak to wygląda od strony przepisów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale przewiduje go w każdej wersji wyposażenia, oprócz dodatku trzeciego rzędu siedzeń. Nic innego nie koliduje z kołem

Edytowane przez jacekzoo (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacku, ja tego nie wiem. Nie wiem nawet, czy to Twojego modelu auta dotyczy. Wspomniałem jedynie, że takie ograniczenie w przepisach istnieje, ponieważ nie wszyscy o tym pamiętają. Czy zechcesz sprawdzić, jak to wygląda w Twoim przypadku, to już nie moja sprawa.
Jeśli chcesz być pewien, że tak lub nie, to proponuję, abyś sprawę zgłębił nie na forum, tylko w wiarygodnym źródle, na które będziesz mógł się bez problemu powołać, gdyby jednak trafiła Ci się wnikliwa kontrola w omawianej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kristofer napisał:

Nie wiem nawet, czy to Twojego modelu auta dotyczy. 

Nie wiem dokładnie o jakie obostrzenia chodzi, ale jeżeli chodzi o model auta, to w dokładnie takiej wersji jak moja są koła dojazdowe, ale tylko jak ktoś nie domówi jako opcja 3 rząd siedzień. W standardzie, w każdej wersji wyposażenia jest 5 miejsc i wtedy normalnie może być koło. Czyli producent to przewidział i zahomologował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.