Skocz do zawartości

Przykry powrót z majówki i naprawa poszycia przyczepy


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Tomii napisał:

Fajnie wyszło, a sam mam jedno pytanie.

Czy udało się nową blachę wsunąć w istniejący "zamek" czy zrobiłeś tylko nakładkę której wizualnie nie widać bo jest odcięta pod "zamkiem".

No i czym kleiłeś nowy kawałek blachy do styropianu i do istniejącej blachy? 

Wsunąłem pod zamek oczywiście najpierw wzdłuż łączenia na całej długości uszczelniacz, natomiast blachę kleiłem do styropianu klejem z firmy SUDAL w takim opakowaniu jak pianka do psikałem pasy co ok 5 cm i potem do styropiany na całą noc płyta z deskami aby nic nie wybrzuszyło i efekt widać na zdjęciach:)

6 godzin temu, Kristofer napisał:

Na ogół, ten model lampy nie jest już dostępny, więc jeśli gdzieś jeszcze można kupić, to ceny są "chore"!

https://www.caravanencamperparts.eu/index.php?id_product=367&controller=product

Zamiennie większość firm proponuje model Jokon, do którego odnośniki już się tu pojawiły.

zamiennik.jpg.6b48f274f8835faf96369077eda409df.jpg

http://www.otoparts.nl/webshop/index.php?item=rear-light_-without-fog-light--_per-stuk_&action=article&aid=15609&lang=en

Czy ta stara lampa jest całkiem zniszczona? Którą stronę potrzebujesz?

rzeczywiście ceny są chore za ten model lampy. Tak jak pisałem znalezłem najtaniej za 149 euro a drudga oferta za 500 euro za dwie sztuki .:sciana:

Ale to nic wyobraźdfzie sobie że dzisiaj pojechałem po pracy na ul. Koników Polnych w Katowicach i patrze sobie ......jest nówka zapakowana w pudełku taka sama i nawet moja strona choć to nie ma znaczenia patrze sobie ..........cena:czerwona::czerwona: .... tylko 480 zł. Z racji że godzina była 15:57 a sklep do 16:00 negocjacje były szybkie i skończyły sie na 400zł i chociaż to i tak powala ale stwierdziłem że przynajmniej będzie to samo :)

Także dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem drugiej lampy i perspektywa wyjazdu na Boże ciało bardzo się zbliżyła:yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

14 godzin temu, Cezarr napisał:

To jest właśnie ta z Jukonu gdzie nie pasują śruby :-(

13 godzin temu, Kristofer napisał:

Takie by właśnie pasowały,Ale facet ma już tylko jedną :-(

Ale tak jak pisałem już mam lampę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

IINo i udało się :)

Skończyłem przed weekendem Bożego Ciała i mogę spokojnie odpoczywać w Berekfurdo:)

Zderzak został poklejony przez Pana Bogusława z Carbon plastu w Chorzowie (ukłony w jego stronę)

Lampę natomiast w ostatniej chwili kupiłem w Katowicach na ul. Koników polnych, cena......400zł:czerwona: i to po negocjacjach.

Efekty naprawy widać na zdjęciach:)Malowanie zostawiam sobie po sezonie.

Ukłony dla tych co nie wierzyli że można to naprawić samemu:):thank:

 

 

 

IMG_20180525_113606.jpg

IMG_20180519_124546.jpg

IMG_20180525_113012.jpg

IMG_20180525_113004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

Bolała i to bardzo:sciana: , ale to i tak była cena niższa niż znalazłem na stronie niemieckiej czy holenderskiej.

No ale cóż.... nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem , jest sezon przyczepka naprawiona i z tego trzeba się cieszyć:yay:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, wiluś napisał:

Dziękuję :)

Bolała i to bardzo:sciana: , ale to i tak była cena niższa niż znalazłem na stronie niemieckiej czy holenderskiej.

No ale cóż.... nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem , jest sezon przyczepka naprawiona i z tego trzeba się cieszyć:yay:

@wiluś szczerze to bardzo lubie takich ludzi :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jacek miło słyszeć takie słowa:)

Cieszę sie z tego ze w tak krótkim czasie udało mi sie ją naprawić ,bo na początku było pozytywne myślenie ,potem jak zacząłem sie rozglądać za blachą i częściami to powietrze troche uszło ale końcówka to był znowu zastrzyk pozytywnej energii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.