Skocz do zawartości

Zakup pierwszej przyczepy


HMURAJ

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Planuje zakup przyczepy. Będzie to moja pierwsza budka :) Mam do Was prośbę o przejrzenie zdjęć i Wasze opinie na jej temat:

https://photos.app.goo.gl/7m27fMqqp5hnuDf33

cena 16500 rok 1990, 1000DMC, Holandia, zarejestrowany i opłacony

Mam dużą rodzinę 2+4 dlatego wybór padł na taki układ sypialni. Puki dzieciaki są małe (0,2,5,7) jestem w stanie je pomieścić. Za kilka lat zobaczymy co dalej;)

Jeżeli chodzi o holownik jest to vito:

image.png.029169978dfd6088d34f66a5650e6962.png

Tak, wiem... DMC przekracza. Ale tak naprawde z takim holownikiem nic nie pociągnę.. Dlatego planuje zrobić kategorię B96 + ogarnąć viatol.

Na egzamin już jestem umówiony;)

Będę wdzięczny za Wasze opinie odnośnie przyczepy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacekzoo napisał:

mając taki holownik, taką dużą rodzinę i robiąc b96 dlaczego ograniczasz się do takiego maluszka? 

Racja, nawet z B96 pociągnie przyczepę z DMC 1300 a tu już wybór większy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, junior napisał:

ale z tego co kojarzę to w Ostrowie Wlkp u Bilana nigdy specjalnie tanio nie było.

junior, bystrzacha jesteś ;) 

Sprawdzasz regularnie wszystkie ogłoszenia czy wystarczyła Ci wlepka na budce??

 

No dobra, a wg. Was, widzicie jakieś problemy oglądając te fotki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swierzak423 napisał:

junior, bystrzacha jesteś ;) 

Sprawdzasz regularnie wszystkie ogłoszenia czy wystarczyła Ci wlepka na budce??

 

No dobra, a wg. Was, widzicie jakieś problemy oglądając te fotki??

rejestracja starczyła :D wlepki nawet nie zauważyłem :( . Ktoś chce Ci ją sprzątnąć sprzed nosa - bo zarezerwowana. Chyba, że Ty ją rezerwowałeś   ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, swierzak423 napisał:

junior, bystrzacha jesteś ;) 

Sprawdzasz regularnie wszystkie ogłoszenia czy wystarczyła Ci wlepka na budce??

 

No dobra, a wg. Was, widzicie jakieś problemy oglądając te fotki??

Wystarczy sposób robienia zdjęć. Wszystko widać jak na dłoni :)

Zdjęcia natomiast są zbyt małe aby cokolwiek powiedzieć. Do tego zrobione tak, aby klienta kupić - czytaj przyczepa jest wypicowana do sprzedaży.

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja rezerwacja :D 

Ale naszły mnie wątpliwości.. Zawsze tak mam.

Jestem ciekaw co Wy zobaczycie w tej budce (cenie i podziwiam Waszą spostrzegawczość) ;)

 

PS. To moja pierwsza przyczepa i spełnienie marzeń o własnej budce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po takich zdjęciach wszystko ładnie według mnie. Ale to są fotki pod sprzedaż, piszę o tym bez pretensji. jak będę sprzedawał mojego knausika to też go wypucuje i obfotografuje z każdej strony.

Zwrócił bym twoją uwagę na:

Podłogę od spodu - wczołgać się pod przyczepę i zobaczyć czy nie pognita, pokrzywiona, amatorsko opaprana sprajem celem ukryci zgnilizny.

miejsce na kasetę z toalety - zgnilizna, wycieki, etc.

mocowanie bagażnika na  rowery - śruby od wewnątrz czy nie uszkodziły ściany, chyba brak jest pasków do łapania kół rowerów

Zajrzyj w każdą szczelinę przy krawędziach podłoga ściany i ściany sufit - przyczepka ma swoje lata - ryzyko przecieków.

tyle ode mnie

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witajcie,

Po napisaniu tego posta dużo się wydarzyło. Podsumowując nie zdecydowałem się jednak na zakup tej przyczepy z ogłoszenia które wcześniej zamieściłem i oblałem egzamin B96! :(

Wyciągnąłem wnioski z tego czapiso tu piszecie i ałem się na B+E. Egzamin taki sam a rzeczywiście nie muszę ograniczać się wagą przyczepy.

 

Przeglądam teraz ogłoszenia żeby trafić ładną przyczepę z układem z największą możliwą ilością łóżek i w końcu coś znalazłem, wydaje mi się że ciekawe. 

https://www.otomoto.pl/oferta/burstner-530-z-pokojem-dzieciecym-i-przedsionkiem-ID6AonUx.html#5d39c690c5

Co sądzicie o tej Przyczepie? Nauczony doświadczeniem tym razem chciałbym prosić was o pomoc w oględzinach. Czy ktoś z Was mieszka w okolicy Pleszewa?

Do czasu zakupu nie zdążę podejść do egzaminu dlatego pewnie poproszę sprzedawcę o podstawienie budki (może uda to się wytargować w cenie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęć nic złego nie widać ale trzeba podkreślić, że to klasyczne, poglądowe zdjęcia do ogłoszenia. Nie ma żądnych zbliżeń, nie widać szczegółów, itp ... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.