Skocz do zawartości

Pytanie o DMC przyczepy


samsam

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Żonie też się w pierwszej chwili spodobał taki układ, w używanej adrii, nie kupiliśmy jej z innych w sumie powodów, ale mi ta wybebeszona na kabinę łazienka, i potencjalne wycieczki do łazienki, gdyby kogoś gościć, albo dzieciaków, nie przekonywały, ani tym bardziej wizja budzenia gości/dzieciaków "zakwaterowanych" w przedniej kabinie wędrówkami do łazienki. Mamy teraz z tyłu podkowę, z przodu podwójne łóżko w poprzek cepy, zamykane drzwiami przesuwnymi a la kabina (sypialnia), gdzie urzęduje młody. Młody idzie spać, zamyka się u siebie (przednia sypialnia), a my sobie jeszcze imprezujemy itp, a np. wieczorna toaleta czy nocne "wycieczki" do toalety dostępnej z ogólnej przestrzeni, jemu nie przeszkadzają, więc jest trochę swobody, a i dzieciak nie budzony w nocy nie marudzi. Goszcząc dziadków, można tak samo to zorganizować, i wszyscy happy. W praktyce (naszej) lepiej się sprawdza taki układ z wydzieloną łazienką pośrodku.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

samsam nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale dorzucę swoje parę groszy.
Oprócz przelicznika 1.33  na kategorię B masz jeszcze jedno uwarukowanie, a mianowicie 
Masa własna pojazdu (pozycja G) musi być większa  od DMC przyczepy.
Nikt tego nie napisał, a jest to bardzo istotne. 
Ja przy swojej Skoda Octavia II  masę własną mam 1335 i mimo ze w O2 mam 1400 to i tak nie mogę mieć przyczepy o DMC > 1335kg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Koczaj napisał:

jacekzoo, masa własna samochodu (wpis w DR) to nie masa rzeczywista. Mylisz dwie różne masy. Prawo mówi o masie własnej pojazdu. 

Podaj paragraf o którym myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwencja Wiedenska z 8 listopada 1968

Rozdział IV Kierujący pojazdami samochodowymi
Artykuł 41 Ważność praw jazdy


4. Przy stosowaniu postanowień ustępu 1 i ustępu 2 litera c) niniejszego artykułu: a) do pojazdów samochodowych kategorii B, wymienionych w załącznikach 6 i 7 do niniejszej konwencji, może być dołączona lekka przyczepa; może do nich być także dołączona przyczepa, której największa dopuszczalna masa przekracza 750 kg (1650 funtów), ale nie przekracza ona masy własnej pojazdu samochodowego, oraz jeżeli największa dopuszczalna masa pojazdów połączonych w ten sposób nie przekracza 3500 kg (7700 funtów); b) do pojazdów samochodowych kategorii C lub D, wymienionych w załącznikach 6 i 7 do niniejszej konwencji, może być dołączona lekka przyczepa, a powstały w ten sposób zespół pojazdów nadal należy do kategorii C lub kategorii D

cały tekst Konwencji jest pod adresem https://www.gddkia.gov.pl/userfiles/articles/i/infrastruktura-rowerowa_3000/documents/konwencja_wiedenska.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a na potwierdzenie tego komentarz z jednego z postów  z wyniku kontroli pojazdu w Polsce w maju br.

Jestem tu  świeży i mogę źle linkować albo w niezbyt optymalny sposób. Wybaczcie, ale myślę że dojdziecie do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie amnezja, byłem pewny że tu chodzi o mase rzeczywistą a nie własną. A że nigdy nie miałem problemu z masami, zawsze holownik jest sporo cięższy od przyczepy to nie wnikałem w temat. A co do wpisu który zacytował benior w tamtym temacie. Autor tego wpisu jest dla mnie kompletnie nie wiarogodny, nie wiem czy dociekałeś kto to napisał. Ja wiem i tyle mi wystarczy żeby to ocenić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Koczaj napisał:

a na potwierdzenie tego komentarz z jednego z postów  z wyniku kontroli pojazdu w Polsce w maju br.

Jestem tu  świeży i mogę źle linkować albo w niezbyt optymalny sposób. Wybaczcie, ale myślę że dojdziecie do tego.

Ty wierzysz we wszystko co przeczytasz w internecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Koczaj napisał:

samsam nie wiem czy temat jeszcze aktualny, ale dorzucę swoje parę groszy.
Oprócz przelicznika 1.33  na kategorię B masz jeszcze jedno uwarukowanie, a mianowicie 
Masa własna pojazdu (pozycja G) musi być większa  od DMC przyczepy.
Nikt tego nie napisał, a jest to bardzo istotne. 
Ja przy swojej Skoda Octavia II  masę własną mam 1335 i mimo ze w O2 mam 1400 to i tak nie mogę mieć przyczepy o DMC > 1335kg
 

Sprawa jest aktualna w pozycji G mam 1365 kg to ile maksymalnie morze mieć DMC przyczepy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

danielpoz - nie sądziłem, że ktoś miałby jakiś cel w tym, aby mijać się z prawda w tej kwestii. 
Nie mniej jednak, zacytowałem Konwencję Wiedeńską, która jest obowiązująca. Planuję z moją przyczepką jeździć za granicę i nie wyobrażam sobie sytuacji, że jadę na wakacje i w centrum Europy trafiam na służbistę, który mówi, że dalej nie pojadę i muszę zostawić przyczepkę gdzieś tam. W Polsce może i można by się było dogadać, albo na szybkiego kogoś ściągnąć do pomocy, ale np we Włoszech to byłby bardzo duży problem i spierniczone wakacje. Może za bardzo panikuję, ale przy mojej MW Octavia 1335kg wolę kupić przyczepkę 1300kg niż 1350 i liczyć na to że w razie "W" służbista przymknie na to oko.  

 

samsam - w mojej ocenie opierając się o Konwencję Wiedeńską i paru godzinach szukania na necie, to max DMC Twojej przyszłej przyczepy to 1365kg. 

Jeśli ktoś uważa inaczej to niech poda jakiś paragraf, albo sposób wyjaśnienia policjantowi, że przepis, który podałem wyżej jest nieważny.
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Konwencja ma jedynie charakter ramowy, o czym mowi jej art. 3. Tak wiec rozne kraje moga uregulowac sprawe w rozny sposob, byle bylby on zgodny z ogolnymi zasadami. 

Po drugie art. 41 dotyczy tylko i wylacznie prawa jazdy, a nie warunkow technicznych o jakich mowa w zal. 5. do Konwencji. W calej Konwencji nie ma jakotakich dokladnych wskazan co do wagi zestawu wiec nalezy kierowac sie polskimi przepisami tj. Art. 62 ust 1 prawa o ruchu drogowym oraz par 3 ust 7 i par 14 ust 1 rozporzadzenia w sprawie warunkow....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2018 o 21:49, samsam napisał:

Witajcie 

Jak już wcześniej pisałem zamierzam kupić przyczepę i teraz mam do was pytanie:

auto A6 1.9D 110 KM   F1 1915 kg  O1 2050 kg  prawo jazdy tylko mam na B

z obliczeń różnych kalkulatorów na stronach wychodzi że mogę holować  1500 DMC  a  na innych stronach przeliczając współczynnik masy 1915/1.33 wychodzi  1439DMC jak to w końcu jest? Czy jak kupię przyczepę 1500DMC będzie problem z władzami ?  

W zapytaniu samsam jest napisane  prawo jazdy tylko mam na B, polskie prawo nie znosi przepisu z KW tzn. nadal ono obowiązuje.
Jadąc za granicę mi osobiście nie będzie chciało się studiować prawa poszególnego kraju. W polskim siedzę od paru h i jest tak zagmatwane (prawo, przepisy, rozporządzenia dla prawa jazdy, ruchu drogowym itp), że niewyobrażam sobie jadać do Chorwacji studiowania prawa Czech, Austrii, Słowenii i Chorwacji aby gdzieś nie wtopić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.