Skocz do zawartości

Niewiadów 126n


annzaw

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 8.05.2018 o 19:25, szwedki napisał:

Jeżeli zaczniesz przygodę z karawaningiem od niewiadówki to będziesz miała wypaczone pojęcie o tej formie wypoczynku pisze Ci to były posiadacz dwóch niewiadówek .

Co do przyczep z dmc do 900 kg wejdż na stronę caravans.nl wpisz odpowiednie dane i będziesz wiedziała jakie modele są w kręgu Twojego zainteresowania .

Jestem tutaj nowy i nie chcę się wygłupić ale N126 to fajna przyczepka. Pod koniec lat 80-tych gdy moi rodzice budowali dom i nie mieliśmy gdzie mieszkać to w zimę mieszkaliśmy w takiej przyczepie (rodzice dwójka małych dzieci i dwa sznaucery olbrzymy). I daliśmy radę. Kilka razy zaliczyliśmy objazd po kraju. Nigdy nic się w niej nie zepsuło. Ja sam moim fiatem 126p +n126 pojechałem na Mazury. Jakie to były piękne czasy. Jak ktoś na wakacjach potrzebuje wygód wszelakich to ta przyczepa nie ma za wiele do zaoferowania. Ale dla kogoś kto nie ma wielkich wymagań i do kompletu ma słaby holownik to Niewiadówka jest idealna. W zeszłym roku pożyczyłem radziecki namiot na kołach i też było extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako dzieciak jeździłem niewiadowka z rodzicami siostrą i psem. Wakacje były spoko bez prądu, toalety i bieżącej wody ale powierzchnia do spania dla rodziny 2+2 to na prawdę hardcore. Na szczęście rodzice się zmieniali jedno było z nami drugie jechało do pracy i zmieniali się co 3 tygodnie. Tych kilka nocy w cztery osoby to było na prawdę słabe a dodać trzeba że cała kuchnia i "zaplecze" higieniczno - sanitarne było w przedsionku i namiocie rozłożony obok. Wydaje mi sie ze komfort może tam być przy 2 osobach. Nowe niewiadowki oglądałem na jesieni w fabryce i są teraz znacznie lepiej wyposażone ale nadal przestrzeń to problem. Żeby jednak znaleźć coś do 900 DMC i to bez zanizonego dla 4 osób to niezle wyzwanie. Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewiadówke n 126 można ciągnąć maluchem też , ale zawsze mam przed oczami widok ledwo poruszającego sie znajomego mojego teścia którego taka właśnie przyczepa bez hamulca najazdowego "wyciągneła" z drogi na zakręcie . Przyczepe ciągnął Fiatem 125 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szwedki napisał:

Niewiadówke n 126 można ciągnąć maluchem też , ale zawsze mam przed oczami widok ledwo poruszającego sie znajomego mojego teścia którego taka właśnie przyczepa bez hamulca najazdowego "wyciągneła" z drogi na zakręcie . Przyczepe ciągnął Fiatem 125 .

Szkoda gościa. ale poczciwy kredens z takim sprzętem szedł jak się należy. No w maluchu to mi się olej zapalił na S7 w kierunku na Warszawę. Ledwo jechał. Co się dziwić , trzech chłopa, klamoty po dach i domek na kółkach. Ale przynajmniej ma człowiek co wspominać. Fajnie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzień dobry

Stanę w obronie N126n, jeżdżę takową od 5 lat w układzie 2+2 (10+4) od niej też zacząłem przygodę z karawaningiem. Wersja fabryczna, bez żadnych modyfikacji, bez przedsionka, zupełny golas.

Łóżka cały czas rozłożone, przyczepa służy tylko do spania i przyrządzania skromnych posiłków. Cały dzień spędzamy na dworze. Dzieci szczęśliwe, biegają po kampingu, my relaksujemy się przed na leżakach. Nikt nie odczuwa braku przestrzeni, przy dobrej organizacji nie jest to wcale problemem. 

Jeśli tylko planowany jest pobyt w miejscu gdzie jest dostęp do sanitariatów i prądu, jest to pełno sprawna przyczepa.

Nie raz patrzę na gości przyjeżdżających przyczepami wielkości autokaru, wygrzebują właściciele tychże anteny satelitarne, kuchnie polowe, kosze do segregacji, zestawy ogrodowe na 6 krzeseł, lodówki (!) telewizory l i inne absurdalne rzeczy, przenosząc niemalże swój dom na pole kampingowe. Zajmuje im to często kilka godzin, pytanie tylko czy to dalej kemping, który był z definicji skromną formą wypoczynku nakierowany na kontakt z naturą, czy może coś innego?

Pozdrawiam, Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.