Skocz do zawartości

elektryczne sterowanie hamulcami w przyczepie ?


qwertasdfgh

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, muszę przeholować przyczepę która waży prawie 3,6t - z tonażem sobie jakoś poradzę, gorszy problem będzie z tym, że jest to przyczepka amerykańska, a w USA wszystkie przyczepki mają sterowanie elektroniczne hamulców a nie mechaniczne tak jak my w Polsce. Czy ktoś już się z tym problemem spotkał lub wie jak go rozwiązać? czy mogę sobie jakoś dorobić te sterowanie i wyciągnąć kabelek żeby podłączyć do przyczepy i żeby te hamulce jakoś działały?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam nie dasz sobie z tym rady.na odległość też wiele pomóc się nie da.raczej będziesz musiał poszukać jakiegoś warsztatu który podejmie się dłubania w tym.jeśli to kwestia jednorazowego przewiezienia ko warto chyba skorzystać z usług firm holujących pojazdy niż to modyfikować.

czym chcesz ją ciągnąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie mogę znaleźć takiej firmy. Jest to przyczepka na której znajduje się łódź 9 metrowa i wysokość tej lodzi razem z przyczepką wynosi 3,96 metra więc jakby załadować to na tira to będzie dużo ponad 4m więc pod wiaduktami się nie przejdzie a nawet jakby się dało to policja zatrzyma takie coś na 100% (chyba że bylibyśmy z pilotem itd. ale to już są na prawdę duże koszty). I jest jeszcze następny problem, że w stanach mają większe kule w hakach. Wczoraj bylismy w bremerhaven ducato które może miec na haku 3t i mielismy do niego dorobiony hak (tzn. wyciągniety z amerykanskiego auta i troche przerobiony) ale myślelismy ze lodz z przyczepka wazy mniej jak 3t i bylismy zapewnieni ze przyczepka od lodzi posiada 2 hamulce, mechaniczny i elektroniczny ale kierowca który jechał powiedział ze wedlug niego to ta pryzczepka nie ma na 100% mechanicznego, znowu brat ze stanów (który wysłał łódź i był jej włascicielem przez 3 lata) mowi ze przyczepka ta ma mechaniczny na 100% i ze jeszcze jest ona z 1989 i ze niby wtedy w stanach jeszcze nie było tych elektronicznych hamulców). Także wróciliśmy do domu bez łodzi, sam już na prawdę nie wiem co robić, pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qwertasdfgh, a może lepiej by było tą łajbe załadować na ,,polską" przyczepe do przewozu łodzi?

albo zapytac w polskich firmach co produkują łodzie i większośc wywożą na zachód - wracają na pusto to może ładunek powrotny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, wpław to byłaby chyba najdroższa opcja bo łódź pali 100l na 100 km a i jeszcze by kogoś kto tym by popłynął trzeb by wynająć, jednak jak się dowiedziałem na amerykanskim forum o tej tematyce to przyczepka ta na 99% ma hamulec mechaniczny więc ta sprawa byłaby rozwiązana, jednak pojawia się następny problem - problem haka:

w stanach mają większe kule (dokładnie to 2 i 5/16 cala czyli jakieś 5,87 cm). Haki u nich wyglądają tak: http://www.accuratetrailerhitch.com/Images/02_Products/01_Receivers/class%20three.jpg http://www.wildtoys.com/vehicross/VX_Mods/ModsToneHitch_600.gif i w ten kwadratowy profil wkłada się taką końcówkę (ta na zdjęciu jest akurat moja): http://img353.imageshack.us/my.php?image=dsc06466pc8.jpg nie orientujecie się może czy da się załatwić jakiś hak z większą kulą? czy są jakies firmy transportowe które mają haki z dużą kulą? najlepiej by bylo jakby gdzieś były te mocowania do samochodu z których wystaje ten profil i się wkłada tą końcówke bo bym tylko sobie tą końcówke moją wczepił i by bylo, ale nie widziałem nigdzie takich haków z takimi profilami kwadratowymi :/ wiecie jak rozwiązać ten problem? z każdą pomoc z góry wielkie dzięki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo ludzi płaci za możliwość popływania łódkami, ale to spalanie faktycznie może działać nieco odstraszająco... chyba żeby coś z żagielkiem pokombinować i skrzyknąć załogę na przygodę :swieca:

 

Ale ad rem - problemem chyba nie jest jak to zrobić, tylko tak, żeby nie kosztowało to fortuny?

 

Bo kulę przecież masz, holowniki o potrzebnych parametrach też istnieją - tyle żeby było to legalnie to wymagałoby chyba jakichś badań itp, a to wszystko koszty, koszty...

 

Ogólnie firm wyguglanych na hasło "transport ładunków nietypowych" jest całe multum.

 

A może istnieje jakieś forum posiadaczy ostatnio podobno popularnych samochodów sprowadzonych z USA?

 

Albo poszukać zwiedzających Europę samych Amerykanów-motorhome'owców?

 

Lub w ogóle podarować sobie lawetę tej łodzi - w końcu tu też będziesz miał ten sam problem, bo nie ważne czy kilometrów jest 1500 czy 15 jeśli nie można jej zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wkoncu ta przyczepa ma hamulec mechaniczny czy nie ma bo juz sam nie wiem??

 

Wiesz......... jak nie masz z portu do domu daleko to bys to ciagnikiem rolniczym przyciagnal :swieca: Tylko takim wiekszym co wazy z 5-6 ton i hamulce ci zbedne jedynie predkosc to 40-60km/h

 

A na nisko-podwoziowym nie pojedzie? Tyle razy mijam TIRa z kombajnami zbozowymi jak ciagna z zagranicy a kombajny maja okolo 4 metrow nawet moze lepiej. Duzo ze zdjetymi kolami przednimi ale od lawety tez zdejmiesz i bedzie nizej zalezy jakie ma kola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak potrzebujesz sternika morskiego to mam uprawnienia.przyczepę musi obejrzeć mechanik wtedy coś się wyjaśni..najprościej pojechać samochodem ciężarowym(solówką) z przyczepą podłodziową na haku.łódkę przeładować na polską przyczepę,a ten wynalazek(przyczepę) wrzucić na ciężarówkę i na spokojnie w Polsce przerobić.poszukaj w necie ogłoszeń "transport łodzi" na pewno Ci pomogą i wyjdzie to taniej niż kombinacje,a co najważniejsze będzie bezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.