Skocz do zawartości

Mocowanie koła zapasowego pod przyczepą


Rekomendowane odpowiedzi

Nie mialem wczesniej do czynienia z sankami do zapasu. Mam pytanie do was:

Aby wydobyć zapas spod przyczepy trzeba sanki wysunąć. Czy te rurki ktore wsuwaja sie jedna w drugą powinny sie calkowicie wysunąć aż sie rozdzielą? U mnie idzie do pewnego momentu i dalej sie blokuje. Poza tym czy śruby mocujące zapas na sankach powinienem wykręcić najpierw? Czy najpierw sanki wysunąć? Prosze wytłumaczcie mi to po kolei bo sie dzisiaj nagimnastykowalem i skonczylo sie na tym ze zdemontowałem cale sanki wyciągając zawleczki z drugiej strony i dalej nie wiem jak to powinno sie rozbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki nie rozdzielają się. Wysuwają się do pewnego momentu na tyle, abyś mógł wydobyć koło spod przyczepy. Nie bardzo rozumiem jak chcesz najpierw odkręcić zapas, a potem go opuścić i wysuwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjmujesz zawleczkę, odkręcasz nakrętkę mocującą sanki, ciągniesz do siebie ( i ewentualnie do góry ) aż sanki spadną na glebę, ciągniesz dalej ile się rozsuną, odkręcasz śruby mocujące zapas i już kółko jest twoje B) Tak to działa u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rurki nie rozdzielają się. Wysuwają się do pewnego momentu na tyle, abyś mógł wydobyć koło spod przyczepy. Nie bardzo rozumiem jak chcesz najpierw odkręcić zapas, a potem go opuścić i wysuwać.
Bo u mnie kolo bylo tak przyciśnięte do ppdłogi ze nie mogłem tych sanek wogóle wysunąć. Musialem sie wczołgac pod budę i kombinowac z tym mocowaniem koła aby sie sanki rozluźniły. Dlatego pytałem w jakiej kolejności.
Wyjmujesz zawleczkę, odkręcasz nakrętkę mocującą sanki, ciągniesz do siebie ( i ewentualnie do góry ) aż sanki spadną na glebę, ciągniesz dalej ile się rozsuną, odkręcasz śruby mocujące zapas i już kółko jest twoje B) Tak to działa u mnie.
No super. Tylko ze jak juz wysunę te sanki to kolo i tak jest pod podłogą, nie wysuwa sie zupełnie aby swobodnie je odkręcić od sanek. Czy tak ma byc?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już ciągnę sanki z kołem zapasowym do siebie to wysuwają się całkowicie z rurek  i całość opada na ziemię..... coś mam źle zmontowane ?

Ogólnie rzecz biorąc to rozwiązanie z tymi sankami nie jest za ciekawe oraz zawsze to waży kilka dodatkowych kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak już ciągnę sanki z kołem zapasowym do siebie to wysuwają się całkowicie z rurek  i całość opada na ziemię..... coś mam źle zmontowane ?
Ogólnie rzecz biorąc to rozwiązanie z tymi sankami nie jest za ciekawe oraz zawsze to waży kilka dodatkowych kg.


Dobrze masz tak to działa. Rozwiązanie jest super bo nie obciąża dyszla i równoważy mover.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Boas43 napisał:

Walczę z wagą przyczepy i właśnie się zastanawiam czy nie wywalić tych sanek.

Przed wyjazdem na zlot pojechałem na wagę i jeżeli nie oszukują to przekroczyłem o 100kg dmc:-(

Sanki ważą pewnie z 5 kg. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sanki rozsuwają się, ale rurki dalej są ze sobą połączone. Rozsuwają się na tyle, że po opadnięciu na ziemię można wyjąć koło. Zdarza się, że jak są długo nie rozsuwane to przyrdzewieją i wtedy tylko pełny demontaż i rozsuwanie na siłę. Trzeba dobrze posmarować smarem miejsce przesuwania. Ja dodatkowo na mniejszą rurkę założyłem pierścienie gumowe tak aby uszczelniały połączenie zsuwanych rurek. Te 5 kg na sanki to trochę przesada.

Edytowane przez ed (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak myślicie, czy mozna to kolo zamocować na sankach nie na srodku a blizej tej strony w ktorą sie sanki wysuwają? Wtedy po rozsunięciu sanek kolo będzie poza przyczepą i jego demontaż bedzie znaczniej prostszy.
Pewnie argumentem przeciwko takiemu rozwiązaniu bedzie nierównomierne obciążenie przyczepy blizej prawego koła, ale co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.