Skocz do zawartości

Pomiar prędkości w Serbii


Daniel DJR

Rekomendowane odpowiedzi

UWAGA!

Od piątku 27.04.2018 r. na wszystkich autostradach w Serbii wprowadza się pomiar średniej prędkości na odcinkach pomiędzy punktami opłaty autostradowej. Przekroczenie dozwolonej prędkości - 120 km/h - nawet o 1 km skutkować będzie nałożeniem wysokich kar pieniężnych, do zapłaty natychmiast po przeprowadzeniu czasochłonnego postępowania przed sądem ds. wykroczeń.

A tu odnośnik:http://belgrad.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/informacja_dla_podrozujacych/

Edytowane przez Daniel DJR (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla nas to martwy przepis średnia prędkość 80kmh na odcinku Belgrad Nis to utopia , należy tylko uważać na krótkich odcinkach kiedy nie robimy postoju . Ponadto istnieje komputer pokładowy i przed podjazdem do bramki można sprawdzić średnią prędkość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

odgrzewam trochę temat,

Pochwalcie się  jak tam teraz jest z V<=80.

Znajomy wracał i na bramce zapłacił.. Ale nie za odcinkowy tylko na ograniczeniach prędkości dojazdowych do bramek. gdzie jest 100, 80, 60, 40km/h polowali ewidentnie na te ograniczenia laserem (pokazali mu dwa pomiary i nie było zmiłuj).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję  za informacje , suma do przeżycia gorzej z miejscową gotówką którą nie posługuje się od ładnych paru lat . A ponadto trzeba pamiętać o odblokowaniu karty debetowej na wypłaty z bankomatu w kraju poza unią europejską .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2018 o 22:02, szwedki napisał:

Dziękuję  za informacje , suma do przeżycia gorzej z miejscową gotówką którą nie posługuje się od ładnych paru lat . A ponadto trzeba pamiętać o odblokowaniu karty debetowej na wypłaty z bankomatu w kraju poza unią europejską .

Pewnie oyro też chętnie przygarną :lol:; a już tak na poważnie to zaliczyliśmy już kilkanaście przejazdów przez Serbię i owszem niejednokrotnie mijaliśmy patrole zwłaszcza ukryte przed słońcem pod wiaduktami ale udało się baz bliższego spotkania :)

Pozdrowionka :hej:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.04.2018 o 21:11, Daniel DJR napisał:

skutkować będzie nałożeniem wysokich kar pieniężnych, do zapłaty natychmiast po przeprowadzeniu czasochłonnego postępowania przed sądem ds. wykroczeń.

Czyli areszt do końca rozprawy dla każdego obcokrajowca, który będzie jechał wiejącej niż 121 km/h? Przecież nie mogą ukarać nikogo jak już opuści ich kraj. Tzn mogą sobie zaocznie jakiś mandat orzec, ale nie dadzą rady go wyegzekwować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Jechałem z przyczepą przez Serbię średnio 100km/h i raz minąłem ukryty fotoradar a za chwilę było zwężenie i przejazd przez mały parking, a tam stały dwa patrole i czychaly na frajerów. Miałem trochę piętra, bo przecież przyczepka mogę lecieć 80km/h. Ale nie byli mną zainteresowani. Później jeszcze raz mijałem przenośny fotoradar i później patrol nie bym mną zainteresowany. To moje spostrzeżenia z jazdy po Serbia w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

to prawda, w tym roku widzieliśmy też takie kontrole na remontowanych odcinkach. Zresztą moi teściowie jadąc do grecji małym camperem T5 zostali tak złapani pod Vranje. Nie było zmiłuj, musieli jechać do banku wypłacić pieniądze - na szczęście taksówkarz których woził z obwodnicy do miast był bardzo pomocny. Powiedział, zeby nigdy nie oddawać do ręki policjantom dokumentów tylko je pokazywać żeby sobie zobaczyli. Wtedy jeszcze można walczyć:) ja tak miałem w Bośni - raz oddałem papiery i od razu zabrał je do radiowozu - musiałem zapłacić 20 EUR  to obojętne czy z "kwitem" czy bez.... Inaczej nie chciał oddać. Ale już następnym razem pokazałem policjantowi dokumenty schowałem do kieszeni. Skończyło się na 5 EUR:) Zresztą w obydu przypadkach te ich pomiary były mocno wątpliwe, a sprzęt nie wyświetlał nawet wszystkich cyfr:):) ( taki stary wyświetlacz typu "krzesełko bałwanek" smiałem się z tego razem z nimi ale zapłacić musiałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.