Skocz do zawartości

Montaż solara ... nowe „wytyczne”.


witus

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, witus napisał:

Teraz zestawy solarne montuje się tak !!!

Po drodze do domu wpadnę po kilka śrub i poprawię swój montaż ;)

Pamiętaj, że będzie jeszcze potrzebna druga osoba do przykręcania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, witus napisał:

Ciekawe co na to@Kristofer ?!

Arturze, doszedłem do połowy pierwszego odcinka i padłem z wrażenia! Potwierdza się przysłowie, że "nie święci garnki lepią" :D
Jacy my zacofani jesteśmy - kombinujemy z montażem paneli, jak koń pod górę, a na filmikach widać, że technologia pnie się naprzód i wszystko jest teraz takie proste.
Teraz, to już nie wiem, co mógłbym jeszcze napisać, ponieważ te filmy zburzyły cały dotychczasowy porządek rzeczy i przyszedł chyba czas na weryfikację poglądów. Do tej pory myślałem, że "chybił / trafił", to tylko w Lotto, a tu proszę, można i w przyczepie - wystarczy chcieć. :winner:


Teraz poważnie: dzięki za filmy, są lepsze od kabaretu. Obawiam się, że tak, jak napisał Jacek, część osób może potraktować ten "instruktaż" wzorcowo i w taki sam sposób wszystko wykona w swojej przyczepie / kamperze.
PS
Dawno temu pisałem, że filmy i "porady" tego Pana powinny być przykładem wzorcowym, ale na to, czego sobie i swojej przyczepie robić nie należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fakt, przegiął Kolega totalnie.

Muszę przyznać, że subuję kanał Kamila odkąd kupił przyczepę, bo całkiem sympatyczna z nich rodzinka, fajnie się ogląda. Szczególnie moje dzieciaki mają zabawę, kiedy słyszą, że Kamil "nie wie co się z 'kotem' robi", albo jak się rozkłada przedsionek. Miło sobie powspominać jak się kiedyś "zielonym" było, ale takie rzeczy, to mi jednak nie przychodziły do głowy. Każdą dziurę w mojej przyczepie, którą musiałem zrobić, to przeżywałem jakby ktoś mi nerkę na żywca wycinał:(.

Pierwszy raz przegiął jak szlifierką kołnierz butli gazowej przycinał, a potem niestety różnie bywało. Faktycznie przerażające, że spora część widzów będzie to traktowało jako poradniki. " Bo taki jeden facet na jutubie tak zrobił i mu pasowało" :blink: Strach i przerażenie.

Kamil, jeśli kiedyś trafisz na tego posta, to bardzo Cię pozdrawiamy. Lubimy Was i kibicujemy, ale pamiętaj chłopie, że to co nagrywasz i wrzucasz do sieci, ludzie później oglądają i kilku nawet może spróbować Cie naśladować. Przemyśl dokładniej swoje działania, skonsultuj się najpierw, poducz może troszkę.

Forum Karawaning.pl serdecznie zaprasza do lektury.

pozdr

 

edit: Jeszcze mi się przypomniało, że był taki odcinek, jak Kamil podnosił przyczepę na zimę, a podczas tej operacji od czasu do czasu wsadzał m.in. głowę pod przyczepkę. Aż ciarki przechodziły po plecach. :wacko: Mniej więcej w tym czasie ktoś, gdzieś w Polsce, właśnie w ten sposób życie stracił (lewarek nie wytrzymał). Żona znalazła tego delikwenta po kilku godzinach. 

Edytowane przez JINX_Sanok (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś zacznie krytykować i wyśmiewać Kamila niech jeszcze raz obejrzy film dokładnie, szczególnie uważnie od ok. 6:15 . Dokładnie mówi dlaczego podjął taką, a nie inną decyzje odnośnie sposobu montażu.

Życzyłbym sobie i innym aby na swojej karawaningowej drodze, ludzi z takim nastawieniem do życia  jak Kamil spotykać jak najwięcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ktoś zacznie krytykować i wyśmiewać Kamila niech jeszcze raz obejrzy film dokładnie, szczególnie uważnie od ok. 6:15 . Dokładnie mówi dlaczego podjął taką, a nie inną decyzje odnośnie sposobu montażu.
Życzyłbym sobie i innym aby na swojej karawaningowej drodze, ludzi z takim nastawieniem do życia  jak Kamil spotykać jak najwięcej 



Dlatego zastosował taką prostą i wyrafinowaną technikę ;) poprawił producentów łap i kleju :)

Ja lubię jego filmy, nawet bronię ich w innym wątku ... ale, oj ... czy on chociaż w jakieś podłużnice trafił ... i te blachowkręty :)

No nic oglądajmy dalej ... wkrótce będzie z tego płatny zestaw płyt DVD (jak jego płyty o budowie domu), więc inspirujemy się puki za darmoszkę!
Pamiętaj, że będzie jeszcze potrzebna druga osoba do przykręcania



Już miałem przyjemność, przez Ciebie, ścinać panel z dachu :) ... gdybym wcześniej wpadł na film Kiki wystarczyłyby 4 śruby i pomoc żony przy nakrętkach od środka ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości, nie śrubami na wylot. 

Jeżeli stopki są nie halo, to trzeba zdobyć i założyć właściwe, a nie pokazywać, jak de facto uszkodzić przyczepę i to na własne życzenie, bo trudno określić te dziury w dachu na wylot pod śruby M8. Nie jest to film instruktażowy "Jak to się robi", a vlog, więc wyjaśnienie motywów działania w tym przypadku nastąpiło, ale i tak została wybrana bardzo wątpliwa ścieżka postępowania. W pewnym zakresie jest więc film i "instruktażowy", i "pamiętnikarski" (jak ktoś to zrobił), niestety, pokazujący nieprawidłowy montaż solara. A ludzie się naoglądają i utrwala się, że przy takich wątpliwościach tak można i się powinno. 

Jako że "kto jest bez winy niechaj pierwszy rzuci kamień", sam mam solar przykręcony na aluminiowej konstrukcji i uchwytach z aluminiowego kątownika, od góry do konstrukcji dachu. Tłumaczy mnie tylko to, że zakładał to tak poprzedni właściciel cepki, i nic na to już nie poradzę, poza systematyczną kontrolą i okresową wymianą uszczelniacza. Ale nie jechał na wylot przez dach, i montował do konstrukcji, a nie np. na śrubach na wylot przez dach, ściskających styropian, które za jakiś czas go po prostu zgniotą i dach będzie ciekł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, witus napisał:

 

 


Dlatego zastosował taką prostą i wyrafinowaną technikę ;) poprawił producentów łap i kleju :)

Ja lubię jego filmy, nawet bronię ich w innym wątku ... ale, oj ... czy on chociaż w jakieś podłużnice trafił ... i te blachowkręty :)

No nic oglądajmy dalej ... wkrótce będzie z tego płatny zestaw płyt DVD (jak jego płyty o budowie domu), więc inspirujemy się puki za darmoszkę!

 

 

No cóż... technika mocno dyskusyjna;)....ale intencje jak najbardziej pozytywne :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noi nieźle, całkiem schludnie. Ja się nie czepiam szczegółów. Może bym się bardziej przyłożył do uszczelniania otworów zewnętrznych, bo o tym w sumie nie było (uszczelka gumowa pod wlewem, to jak dla mnie trochę mało). 

Z niecierpliwością czekam na połączenie z obecną instalacją wodną oraz elektryczną.

BTW: A w następnym etapie, pora uruchomić Carver Cascade 2.;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.