Skocz do zawartości

Szukam przyczepy 3+2 DMC 1200


mi5iak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój pierwszy post na forum, choć jestem od wielu lat regularnym bywalcem na kampingach - tyle, że wcześniej to był duży namiot z pawilonem ogrodowym przed namiotem. Aktualnie: poszukuję przyczepy 3+2. Niestety niskie mam DMC w aucie bo mój holownik to Suzuki SX4 S-CROSS. W teorii do 100km/h na 4 daje radę i pokona wzniesienia do 11%. Wiem, że nie jest to optymalne rozwiązanie ale nie zmienię na razie auta, więc przyczepka do 1000kg np. Bailey Discovery 300 by była w miarę. Niestety nie widzę takiej w Polsce. Nie chcę też jeździć powyżej 200km od Wrocławia. Już się najeździłem i raz się okazało, że DMC przyczepy to 1300 a nie 1200 jak mówił sprzedawca. Innym razem była wymieniana cała półka przednia i uszczeli w oknach. Inny kombinował coś z umową inblanco podpisaną przez jakiegoś anglika, innym razem pierwsze co wyczułem to odświeżacz co od razu mnie zniechęca. No i ciężko jest coś sensownego znaleźć. Zauważyłem że moje poczucie estatyki nie sięga też dalej niż 1997r. Budżet to teoretycznie 15tys. Jak by było coś super to pewnie bym dopłacił ciut. Jeśli macie jakieś propozycję czy sugestie to chętnie wysłucham.

Pozdrawiam

M.

Poniżej podsumowanie rozważanego zestawu ze strony towcar.info

 

Verdict

The Suzuki S-Cross - 1.6 VVT and the Bailey Discovery 200 of a laden weight of 1118 kg is a good combination for journeys except for journeys with slopes of more than 11%.

Weight

The chance of snaking is relatively small at normal speed, if the caravan is well loaded.

Flat roads

The performances of the engine of this outfit are in general sufficient. Under favourable conditions on motorways it is possible to drive with 60 mph in the 4th gear, by giving the engine plenty of throttle. In that case the engine runs approximately 3200 rpm, this gives maybe more noise than usually accustomed For example, in a headwind or a crossover, downshift to the 3th gear. The engine runs approximately 4400 rpm (witch is maybe more noisily than usually accustomed).

Mountains

On most motorways inclines (1:20) driving is easily possible in the 3th gear with 50 mph and even full throttle with 56 mph. Hill starts are possible on most slopes up to 12%. While driving the engine has enough power on slopes of 19% to drive.

Results

The main details in a list. Ideal for comparing different combinations with one another, for example your present with a new one.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Chyba musisz zacząć studiować dowód rejestracyjny samochodu i  podporządkować się danym tam zawartym, określającym DMC  przyczepy jaką może ciągnąć ta wersja samochodu (zakładam 2WD). Później szukać przyczepy (prawdopodobnie) DMC max 1200kg

MASY / ŁADOWNOŚĆ

  • Masa własna:1160
  • Masa całkowita DMC:1730
  • Masa przyczepy z hamulcem:1200
  • Masa przyczepy bez hamulca:400
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Teściową, to mam elegancją trumnę na dach do sprzedania. Kupowana była na narty, więc ma długość 180 - nie widziałem jeszcze teściowej, która by przekraczała ten wymiar (wzdłuż, bo wszerz to już inna bajka), no i dochodzi do tego kwestia nośności dachu - standardowe 75 kg to może być za mało na ten gatunek - lepiej, jak by dach wytrzymywał do 100 kg...;-)

Nie jest idealnie szczelna, więc nawet dziur na dostęp powietrza nie trzeba wiercić. Zresztą - po co Teściowej powietrze...;-)

A tak na poważnie możesz jeszcze rozważyć przyczepkę 3-4 osobową (duży jest wybór w wymiarach 3.90-4.00 m w środku i DMC 1.000 a nawet 900 kg), a dzieciaki (jak rozumiem podróżować będziecie w konfiguracji 2+2+teściowa), mogą spać w małym namiociku. Często-gęsto na kempingach za taki mały namiocik (nie potrzebny nawet przedsionek, skoro tylko do spania) nie liczą wcale dodatkowej kasy. Nie wiem tylko w jakim wieku dzieciaki...

Edytowane przez Zulos (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No,to będziesz miał kłopot w poszukiwaniach jakiejś sensownej budki pod ten holownik (ośka).

Coś o tym wiem,bo też pod niego szukam budy,ale to jak do tej pory ciężko coś znależć.

Wybór przycep jest ogromny...cóż z tego,skoro same zgnite,stare badziewia lub po naprawach wszelkiej maści.

W tym stanie rzeczy to ja to czarno widzę,ale życzę Ci,abyś znalazł tą jedną,jedyną i wymarzoną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałbym przyczepy z jak najmniejszą MW, ale precyzyjną odpowiedź dam - nie tylko na priv, bo widzę, że nie jedyny z S-Crossem jestem (choć 4WD) - po dziewiczej podróży na Boże Ciało.

Moja ma obniżone DMC do 1.100 kg, a MW ma 920. Z dodatkowym wyposażeniem fabrycznym ma 10 kg więcej. Jeszcze nie wszystko mam zważone, ale powinno mi się udać zmieścić w 1.050 kg z ładunkiem.

Dodatkowym utrudnieniem jest 5 osób na pokładzie, w tym 3 dorosłe. S-Cross jest bardzo lekki i każdy kilogram nie tylko na haku, ale i na pokładzie czuje. Więc lepsza opcja jak najmniejsza lekka przyczepa francuska na 3-4 osoby o MW np. 750 kg i namiocik dla dzieci...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.