Skocz do zawartości

Tatry Słowackie - I wyjazd żółtodzioba


archivi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szanowni... Jadę w niedzielę na "weekend majowy" na Słowację. Chciałem się możliwie dobrze przygotować, ale życie nie do końca chce mi na to pozwolić - ciągły pęd, nadgodziny w robocie... Prośba do Was o jakieś info w pigułce, czego jeszcze nie dopiąłem...

Planowany camp - Tatranec:
http://www.hoteltatranec.com/en/
https://www.booking.com/hotel/sk/kamping-intercamp-tatranec.pl.html

Czemu ten? Taki wpadł możliwie blisko Tatr. Plan jest taki, żeby tydzień SPAĆ, ODPOCZYWAĆ - totalny chillout... Książki, muzyka, filmy, leżak, hamak z widokiem na Tatry... TEGO MI BRAKUJE OD PARU LAT!

Jest to nasza pierwsza przygoda z przyczepą (nie licząc jednej nocy przy 0 stopniach przed domem :D). Przyczepę mam chyba ogarniętą - wszystkie urządzenia "rozpoznane" i przetestowane. Nie wiem co dokładnie brać. I tu moje możliwe, że śmieszne pytania:

  1. Ile i jakiego kabla? Widzę, że króluje przewód 1,5mm - wydaje mi sie trochę cienki :/. Będzie pracować klima, lodówka, podgrzewacz wody - nie wiem jak nocą, ale może i ogrzewanie. Nie wiem, czy brać szpulę zwijaną 50m 3x1,5 + coś krótszego typu 10-20m 3x1,5? (to planuję kupić w piątek lub sobotę). JAKIE WTYKI/PRZEJŚCIÓWKI? Przygotuję z CEE --> nasz standard 230V 2m, mam nasz standard 230V --> CEE do przyczepy ok. 10-15m 3x 1,5 lub 2,5mm (nie pamiętam) - i do tego można dobierać standardowe przedłużacze). 
  2. Ile bierzecie € na taki wyjazd? Raczej zakładam płatność kartą, ale do czego jeszcze przydaje się gotówka? Nie planuję zwiedzania... Raczej KRÓTKI dojazd przez SK (70km bez autostrad itp. Nie wiem czy brać coś w razie np. jakiegoś mandatu? Płatność tylko gotówką?)
  3. Gaz - no  5 kg z tego co czytałem to bez problemu wystarczy bez gadania...
  4. Przedsionek - nie mam podłogi. Da się bez tego przeżyć? Jeszcze nie testowany - będzie kabaret na miejscu, chyba że uda mi się przetestować rozkładanie w piątek lub sobotę :D.
  5. Czystość - jadę w składzie żona + duże psisko... Mam w przyczepie wykładzinę. Jak tutaj zadbać o czystość? Używacie jakichś małych akumulatorowych odkurzaczy? Jakieś "dywaniki" które można wytrzepać?
  6. Narzędzia - jakieś rady? Chociaż to raczej ogarnę po dotychczasowych bojach...
  7. Przewóz rzeczy. Rozłożenie ciężaru - jasna sprawa. 75 kg nacisk na mój hak, lepiej dociążyć holownik niż przyczepę... Ale w zasadzie jak to jest z załadunkiem? Gary, talerze, ubrania, przedsionek - można to wozić w przyczepie? Jakieś małe, a ciężkie rzeczy wezmę do auta. Z dużym psem jest ten problem, że bagażnik jest zajęty. Wszystko ląduje na tylnym siedzeniu...
  8. Zostawianie przyczepy bez nadzoru - jak robicie? Wszystko na OFF? Jak z lodówką (przy 230 lub gazie) i podgrzewaczem wody?
  9. Wypełniłem formularz na oficjalnej stronie campu z prośbą o potwierdzenie rejestracji - nie dostałem żadnej odpowiedzi. Dzisiaj wysłałem jeszcze raz z prośbą o potwierdzenie... Jak Wy rezerwujecie? Telefon? Czy w takim terminie na Słowacji może być problem z przyjazdem bez rezerwacji? (nie obchodzą 3 maja, ale z racji odległości od Polski, "obawiam się" dużego ruchu ze strony PL).
  10. I punkt dziesiąty... Nie mam jeszcze naklejki forumowej :((( Czy to wielka hańba?

I jeszcze krótko :). Jak już mówiłem - pierwsza przygoda z przyczepą. Ale micha się uśmiecha - temat poznaję. Jak jechałem w poniedziałek do serwisu klimy, widziałem jakieś auto z przyczepą w mojej WSI... Oczywiście pozdrowienie i banan na twarzy od zza ucha do zza ucha :D. Jadąc do serwisu zapomniałem przewodu 230 --> CEE. Zawrócić "we wsi" to problem, którego wcześnie nie znałem :D. Pętla po okolicznych wioskach i dojazd do miejsca zamieszkania... Ale pod domem ronda nie mam - nawrotka gdzieś we wsi na okolicznych parkingach (wtedy właśnie widziałem tą przyczepę). Żona na podjeździe "w locie" wrzuca mi kabel przez szybę... Noooo niech żyje przygoda :P. Tylko jak teraz pomyślę - wyjazd bez pewnej rezerwacji i kluczenie od campu do campu... Samo jeżdżenie to nie problem, ale zawracanie... :P  Będę polował na kamerkę - wydaje mi się, że powinna mocno pomóc i dodać pewności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.