Skocz do zawartości

Kupno nowego samochodu w DE + leasing


dudek_t

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Jeszcze tydzien jestem na majówce. Jak wrócę to będę zgłębiał temat przez kolegę który kiedyś pracował u brokera. Jak się dowiem dokładnie co i jak to na 100% tu napisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja się poddałem. Jeszcze przed przedstawieniem konkretów czułem się że każdy chce mnie wydymać. Jak macie jakiegoś znajomego brokera to może to i się opłacać. Wchodząc z ulicy - nie ma szans. 

Szkoda mi czasu i energii - zamawiam w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, dudek_t napisał:

Szkoda mi czasu i energii - zamawiam w PL.

Myślisz, że będzie lepsze podejście? :D O dealerach w Polsce można książkę napisać, o tym jak mają Cię w d. Nie wiem jakim cudem ten z Renault się uchował, który mi auto ogarniał. Ale porównując go do całej reszty to był wyjątek od reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dudek_t napisał:

Z ostatnich 5 zamówień mam w większości zdecydowanie dobre doświadczenia. Na tą chwilę (poza brakiem sztuk do kupna) wszystko idzie gładko :)

Dobra dobra, bo przypomnę Ci przygody z zakupem cepy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, jacek00 napisał:

 O dealerach w Polsce można książkę napisać, o tym jak mają Cię w d

Jest pół na pół, jakaś spora część rzeczywiście się tak zachowuje, ale z drugiej strony spotkałem się z takimi którym się chciało ze mną użerać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎2018‎-‎05‎-‎16 o 08:17, dudek_t napisał:

Ja się poddałem. Jeszcze przed przedstawieniem konkretów czułem się że każdy chce mnie wydymać. Jak macie jakiegoś znajomego brokera to może to i się opłacać. Wchodząc z ulicy - nie ma szans. 

Szkoda mi czasu i energii - zamawiam w PL.

Mi w PKO BP od razu powiedzieli, że spokojnie leasing da się ogarnąć bo robią to cały czas. Jeśli nowe to bez problemu, jeśli jakaś używka to musieliby wysłać gościa z Dekry na inspekcję.

U mnie niestety nie wypalilo bo demówka się sprzedała i "po ptokach". Szukam coś w Polsce albo czekam aż znowu coś wyskoczy interesującego;)

Edytowane przez Mandrol (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie a więc to wygląda tak:

Zamawiasz za granicą samochód u dilera,jeżeli prowadzisz działalność również poza granicami kraju to masz  nadany numer NIP europejski(np: PL599........blebleble) to płacisz za samochód cenę netto.

W Polsce będziesz musiał zapłacić 23%wat do Urzędu Skarbowego i to przed zarejstrowaniem inaczej nie zarejestrujesz.

Dochodzą jeszcze koszty ubezpieczenia piecio dniowego i tablice rejstracyjne chyba że auto na lawecie ciągniesz,wtedy koszty lawety , w sumie to podobne koszty.

To na tyle co do sprowadzania z UE.

A co do Leasingu to są dwa sposoby:

Pierwszy to ten łatwiejszy a mianowicie kupujesz auto mając gotówkę,robisz przelew dilerowi przed odbiorem oczywiście cenę netto i odbierasz.

W kraju ogarniasz tzw.Leasing Zwrotny ale jeszcze przed rejestracją w międzyczasie płacisz watt do skarbówki i akcyze poczym rejstrujesz samochód,oczywiście bank jako właściciel i po dwóch dniach masz pieniądze z powrotem na koncie pomniejszone o pierwsza wpłate(tzw.wpłate inicjalną)

Drugi sposób jest gorszy bo większość banków nie chce leasingować aut które nie są zarejestrowane u nas w kraju ale słyszałem że już zaczęli wychodzić na przeciw klijętom i to się zmienia.

Dokładnie nie wytłumaczę tego bo jeszcze sam nie leasingowałem w ten sposób ale słyszałem że bank PKO już takie tematy Leasinguje.

Pozdrawiam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Nie chciało mi zakładać nowego tematu i postanowiłem się podłączyć pod w/w.

Ceny aut w Niemczech tak dla porównania.  Pytanie zasadnicze ? czy wszystkie auta które jeżdżą po Polsce są z takimi przebiegami? Bo jeżeli tak, to na wierzchu "cud" a pod karoserią ? no właśnie co pod nią? Miłego oglądania.

Passat 2016 i 394 tys. km przeganiane ? kiedy i jak ? prawdziwy obłęd ?

Edytowane przez Helmut (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Helmut to Ci powiem lepszy numer, mój teściu pracuje w aso na samochodach używanych, jeden klient kupił u nich nowego busa, jeden z trojaczków, ducato, jumper i boxer, przyjechał na przegląd, niecałe 10miesięcy i na budziku 250kkm, jeszcze nowością pachniał. Jako dwulatka kupi go jakiś domorosły handlarz z przebiegiem 600kkm przekręci i sprzeda z przebiegiem 80-100kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - mi w mLeasing powiedzieli, że w grę wchodzi wyłącznie refinansowanie leasingiem nabytego w Niemczech samochodu, czyli wygląda to tak, że jadę do salonu w Niemczech, kupuję tam samochód wykładając kasę, przywożę, rejestruję i oni dopiero mogą mi jego zakup refinansować leasingiem.

Czyli taki leasing jest tylko dla tych, co mają luźną kasę na cały samochód.

Takie uproszczenie...;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.