Skocz do zawartości

zgubiłem tabliczkę znamionową, Co robić?


ladny

Rekomendowane odpowiedzi

siwy45 przepraszam ale racji nie masz

Podstawową cechą tabliczki znamionowej jest numer ramy lub numer VIN

Jest on na pierwszym polu od góry

Następnie podana jest dopuszczalna masa całkowita

Następnie dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów / dotyczy pojazdu samochodowego oczywiście nie przyczepy /

I na końcu naciski na osie , niekiedy masa własna

 

Jeśli widziałeś tabliczkę bez numeru ramy lub numeru VIN to to nie była tabliczka znamionowa pojazdu !!! mogła to być tabliczka od urządzenia najazdowego , zaczepu , ale nie pojazdu jako całości ...

 

O i konkretna odpowiedź.

Ps.Na ten przyklad na anglikach w większości które spotkałem i które przewinęły się przez moje ręce jest na tabliczce tylko i wyłącznie nazwa przyczepy,czasami producent,a głównie nr.Vin-ramy,nie ma MC,MW itp.Zważyłem na złomie,spisali 750kg MW z kwitka ze złomu.Tabliczka z numerem Vin jest i to w zasadzie najbardzie potrzebna rzecz przy rejestracji.Prawidłowo powinni szukać i na ramie,jednak mało kto szuka(pomimo,że można przenitować itp.,bo nr. ramy w anglikach jest bity mniej więcej pośrodku konstrukcji ramy pod budą bardzo trudno dostępny i cięzki do odczytania bez kanału lub wejścia czytaj wczołgania się pod przyczepę.W moim przypadku podczas badań technicznych diagnosta zczytał tylko z tabliczki znaminonowej i na tej podstawie spisał numer Vin,badania się odbyły,a potem tylko i wylącznie z mojej ciekawości i inwencji razem z 10 minut szukalismy i pokazał mi gdzie jest nabity numer na ramie tak żebym wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U MNIE tabliczka o której pisałem jest przynitowana do budy(na niej jest ciężar przyczepy bez obciążenia i z obciążeniem) :swieca: a nie do ramy,a druga na ramie przy zaczepie i dotyczy zaczepu gdy będę przy przyczepie to spróbuje zrobić jej zdjęcie,a pisałem co robił diagnosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pierwszej rejestracji w kraju, diagnosta sprawdzał mi tylko tabliczkę nie szukając numeru ramy.

 

POPEŁNIŁ BŁĄD

 

Czy ja gdzieś napisałem że nie popełnił błędu :swieca::). Chciałem tym podkreślić, że mam na tabliczce numer ramy :)

 

Ten numer to numer osi ale nie DMC przyczepy tylko nośność osi co nie znaczy że przy jednej osi nośność osi nie może być równa DMC przyczepy

:)

PS. Tnij cytaty z jednego wątku w jednym wątku :). Jest tak jak piszesz :). W moim wypadku po prostu DMC przyczepy było równe maksymalnej nośności osi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Knaus Eifeland 80 r. patrząc od strony dyszla numery są :

1. na dyszlu po lewej stronie

2. na ramie z lewej strony

3. na tabliczce znamionowej na budzie z lewej strony.

Poprawność numerów na dyszlu i ramie można bez problemu porównać :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.