Skocz do zawartości

Szarpanie autem przy holowaniu.


MaciejPL

Rekomendowane odpowiedzi

DZień dobry wszystkim.

Pierwszy post i wizyta na forum. Szukam rozwiązania problemu związanego z prowadzeniem zestawu. CHodzi o to, że podczas jazdy (niezależnie od predkości) przy normalnie wystepujących nierównościach i pofalowaniu na drodze, odczuwam szarpnięcia ze strony przyczepy. Holowanie idze gładko tylko przy idealnie prostym, rówym kawałku drogi (a takich raczej niewiele).

Mam Forda Mondeo MKIV  z 2011, 2.0 Diesel, 167 KM, Powershift automat, pzryczepa to Buerstner Ventana Avantgarde 1999r.

Z poczatku myślałem, że to może skrzynia biegów tak dziwnie reaguje na przyczepę (wcześniej nie holowałem nigdy, to moje pierwsze doświadczenia) ale raczej jest to wina samej przyczepy.

Niedawno sprawdzony i wyregulowany hamulec najazdowy, stan bębnów hamulca jest bardzo dobry. Serwisant zasugerował że może to być kwestia amortyzatora, tego przy dyszlu.

CZy ktoś mógłby coś doradzić w tym temacie lub ewentualnie przekierować na inny wątek?

Szukałem wcześniej na forum ale nic podobnego do moich objawów nie znalazłem.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrowienia

MAciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, MaciejPL napisał:

DZień dobry wszystkim.

Pierwszy post i wizyta na forum. Szukam rozwiązania problemu związanego z prowadzeniem zestawu. CHodzi o to, że podczas jazdy (niezależnie od predkości) przy normalnie wystepujących nierównościach i pofalowaniu na drodze, odczuwam szarpnięcia ze strony przyczepy. Holowanie idze gładko tylko przy idealnie prostym, rówym kawałku drogi (a takich raczej niewiele).

Mam Forda Mondeo MKIV  z 2011, 2.0 Diesel, 167 KM, Powershift automat, pzryczepa to Buerstner Ventana Avantgarde 1999r.

Z poczatku myślałem, że to może skrzynia biegów tak dziwnie reaguje na przyczepę (wcześniej nie holowałem nigdy, to moje pierwsze doświadczenia) ale raczej jest to wina samej przyczepy.

Niedawno sprawdzony i wyregulowany hamulec najazdowy, stan bębnów hamulca jest bardzo dobry. Serwisant zasugerował że może to być kwestia amortyzatora, tego przy dyszlu.

CZy ktoś mógłby coś doradzić w tym temacie lub ewentualnie przekierować na inny wątek?

Szukałem wcześniej na forum ale nic podobnego do moich objawów nie znalazłem.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrowienia

MAciej

Witaj. 

O ile nie słychać przy tym szarpaniu dziwnych odgłosów typu np. metaliczne stuki itp. i nie są one niebezpieczne dla stabilności zestawu, to jest to raczej normalne zjawisko przy holowaniu przyczepy. Duzy wpływ na to zjawisko i jego intensywność ma również prawidłowe rozłożenie ciężaru zarówno w holowniku jak i przyczepie. Jest dużo tematów o tym tu na forum, poczytaj trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukam więc jeszcze po tematach. DZIęki za szybką reakcję.

Swoją drogą przeczuwałem własnie że może to być kwestia wyważenia i obciążenia na haku. Chcę też wykluczyć np wadliwą amortyzację hamulca (swoją drogą może szwankować, bo to już 19 lat).

Zakupiłem wczoraj wagę słupkową i będę sprawdzał nacisk na hak.

Pytam i szukam odpowiedzi, bo człowiek serwisujący przyczepę powiedział, że u niego też nie jest idealnie i jak jedzie w trasę, to żona narzeka, że szarpie lekko i buja a on tego nie zauważa.

BOję się że u mnie będzie to samo i milsza nie da mi żyć ;)

Pozdrawiam

Mac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie zjawiska szarpania nie zlikwidujesz. Możesz go zminimalizować np. przez ciężki holownik z dużym rozstawem osi i z małą odległością pomiędzy kulą a tylną osią. W twoim przypadku będzie to trudne bo w mondeo jest dosyć duży zwis z tyłu, przez co tworzy się wahadło i powoduje szarpanie i bujanie. Ważny jest jeszcze stosunek mas, im cięższy holownik w stosunku do przyczepy tym zjawisko szarpania mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam dźwięk o którym piszesz może tez byc np wynikiem zwykłego zaczepu a nie któregoś ze stabilizacją.

Te stabilizowane w zasadzie nie stukają ;), zwykle jak najbardziej. Te zwykle również się smaruje smarem (główkę haka), stabilizowanych nie wolno smarować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to czym takie szarpanie może być spowodowane?  Stuków żadnych nie słychać, a słuch mam dobry (za dobry).

Przy dohamowaniu do świateł nic nie uderza, słychać lekkie popiskiwanie bębnów. Na bardzo prostej  (równej) drodze idzie gładko,

ale gdy tylko zaczną się lekke pofalowania, to już czuję lekkie przyhamowania ze strony przyczepy, jakby chciała mnie powstrzymać :-}

Jechałem pustym kombi (rzeczywiście Mondeo ma spory zwis z tyłu) i pustą przyczepą. Może to kwestia niedowagi właśnie.

Mógłbym wymienić amortyzator w dyszlu, ale jest sens jeśli odgłosów i dobijania nie ma?

Poza tym chyba dyskusja nie w temacie tego wątku.... zaczęlo się od automatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ile znam Fordy, to każdy z moich posiadanych potrzebował dość solidnego nacisku na hak. Mondeo MKII i III oraz Focus minimum 70kg, obecny S-max 90. O ile dobrze odczytuję twoje odczucia z jazdy obstawiałbym za mały nacisk na hak. Jeśli masz kombiaka i nie masz za wiele w bagażniku podczas jazdy, to również odczucia jakiegoś tam szarpania będą większe. Kombi mają sztywniejszy tył i większą ładowność, więc to również w moim odczuciu wpływa na prowadzenie.   

Podsumowując jak zadbam o odpowiedni nacisk na hak i mam ok. 100kg w bagażniku to jazda przebiega płynnie. Jak to zaniedbam to przyczepa na nierównościach bardziej wpływa na auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo a duży nacisk, ostatnio jechałem z towarówką, ładunek przemieścił się do przodu, zaczęło tyłem tak dziwnie szarpać jakby dupa była na gumie podwieszona i ktoś naciągałby w dół. Nie wiem ile nacisku było bo nie miałem wagi ze sobą, ale dużo bo ręką nie mogłem dyszla dźwignąć. Jak poprawiłem ładunek to objawy zniknęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, szary11 napisał:

Na ile znam Fordy, to każdy z moich posiadanych potrzebował dość solidnego nacisku na hak. Mondeo MKII i III oraz Focus minimum 70kg, obecny S-max 90. O ile dobrze odczytuję twoje odczucia z jazdy obstawiałbym za mały nacisk na hak. Jeśli masz kombiaka i nie masz za wiele w bagażniku podczas jazdy, to również odczucia jakiegoś tam szarpania będą większe. Kombi mają sztywniejszy tył i większą ładowność, więc to również w moim odczuciu wpływa na prowadzenie.   

Podsumowując jak zadbam o odpowiedni nacisk na hak i mam ok. 100kg w bagażniku to jazda przebiega płynnie. Jak to zaniedbam to przyczepa na nierównościach bardziej wpływa na auto.

To pewnie zależy od modelu haka u mnie może być max 80kg na haku

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa wygląda tak, że jeżeli przyczepa jest dobrze dobrana wagowo do auta i sprawna technicznie to nie powinno być nic poważnego czuć. Napisz może co to za przyczepa, zrób fotkę zaczepu i to już coś powie. Owszem w kombi będzie bardziej czuć, ale nie jakoś mocno.

jeżeli to budka cięższa niż 1300kg to praktycznie nie powinieneś mieć możliwości wciśnięcia ręcznie urządzenia najazdowego. Jeżeli amortyzator nie trzyma i najazd wciskasz ręcznie bez problemów to czeka Cie wymiana amortyzatora. U mnie zestaw hamuje płynnie, bez szarpnięć, stuków pisków i owszem wiem, czuje że przyczepa jest, hamuje i nie urwało jej, ale jest to w zasadzie przyjemna płynna jazda.

Pasażerowie na tylnym siedzeniu na nierównościach zawsze będą mieli gorzej, kierowca w zasadzie nie czuje większych problemów, może do czasu jak wyskoczy zestawem np z nieoznakowanego mostku na Węgrzech na lokalnej drodze, gdzie ciężko bezpiecznie byłoby przejechać przy 20kmh a na liczniku jest 50kmh. Wtedy owszem poczujesz i usłyszysz, że było coś nie tak.

zwykłe dziury też będzie czuć, ale nie jest to jakoś mocno uciążliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.