Skocz do zawartości

Jakie są ceny w Chorwacji?


Rekomendowane odpowiedzi

Bywalców chorwacjowych prosił bym o podanie orientacyjnych cen

1. ile kosztuje obiad dla 1 osoby (w normalnej knajpce, nie fastfood, nie restauracja ***** - zwykła knajpka dla zwykłych ludzi) - np zupa + jakaś ryba z ryżem/ frytkami itp albo nadziewane papryczki.
2. ile kosztuje świeży kurczak w spermarkecie
3. ile kosztuje świeża ryba w sklepie/markecie/w porcie
4. ile kosztuje autostrada Kralovac - Zagreb - Krapina (auto solo)
5. czy jechał ktoś alternatywną drogą Kralovac - Zagreb - Krapina bez opłat
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 5 Jeździłem kilkukrotnie alternatywną drogą (1) na dół Chorwacji. Niestety odcinek jaki wskazałeś jest najbardziej zurbanizowany z całej tej trasy i tu nie popędzisz. Nigdy nie jechałem Autostradą, więc nie podpowiem ceny, jednak myślę, że samym autem się opłaca pojechać autostradą. Musisz jednak pamiętać, że w week. na bramkach autostradowych tworzą się duże kork.i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny za przejazd autostradami znajdziesz tu :)

http://hac.hr/en/toll-rates/pricelist

Ceny w Chorwacji, różnie ale my zakładamy zawsze x2.5 do cen PL i nic nas nie zaskoczyło nigdy.

Na pewno warto poszukać chociażby Lidla bo tam będzie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zeszłego roku porównanie wychodziło że ceny podobne jak u nas, paliwo troszkę droższe, autostrad nie wiem bo nie zwracałem uwagi. Warto jechać przez bramki płatne kartą bo nie ma kolejek (mniejsze znaczy i szybciej idzie). IMO szkoda czasu na omijanie autostrad.

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

1. ile kosztuje obiad dla 1 osoby (w normalnej knajpce, nie fastfood, nie restauracja ***** - zwykła knajpka dla zwykłych ludzi) - np zupa + jakaś ryba z ryżem/ frytkami itp albo nadziewane papryczki.

Przykładowe ceny różnych potraw, które mogą się różnić w zależności od miejsca, okres pobytu też ma znaczenie : gulasz z ośmiornicy 80 kn, kalmary krążki 70 kn,  kalmary nadziewane 4szt. 160 kn, ryba + frytki 100 kn (bez surówki), podobnie frytki + pierś z kurczaka, sałatka pomidor+ogórek 40 kun, risotto z owocami morza, czy same mule 80 kn,  cevapi lub pljeskavica z frytkami  60 kn, talerz mięs dla 2 os. tzw mesna plata 160 kn, rybna plata podobnie, pizza 45-60 kn, spaghetti 60 kn, zupy ok. 20 kn ale szału nie ma ... zazwyczaj rybna, jakaś pomidorowa i rosół i na tym koniec (z naszym rosołem czy pomidorową nic wspólnego nie mają), naleśniki 15 kun.

Popitka - piwo, 0,5 l: 20 kn, lemoniada 0,3 l – 20 kn, woda niegazowana 0,33 l – 12 kn

Gała loda 7-10 kn

10 godzin temu, Łza Włóczynutka napisał:

3. ile kosztuje świeża ryba w sklepie/markecie/w porcie

Sklep czy targ ceny są podobne, w zeszłym roku ciut tańsze były w sklepie Konzum niż na targu np. w Supetar - cena ryby zależna od gatunku oraz wielkości ... najbardziej popularne dorady, makrele, branciny  średniej wielkości ok. 120 kn za 4 szt., krewetki 80-90 kn/1 kg, kalmary 40 kun/1kg, muszle 20 kn/kg, najtańsze malutkie sardele ale tam nie ma co jeść :D

Na pozostałe pyt. odpowiedź padła :)

Dodam tylko, że ichniejszy drób różni się od naszego i mi np. nie podchodzi  :( jest taki bardziej żółty i w konsystencji twardszy. Pierś może nie aż tak ale na udkach już czuć różnicę.

W dużych marketach typu Konzum często mają stoiska garmażeryjne gdzie w godzinach okołopołudniowych można za sesnsowne pieniądze (taniej niż w knajpie) kupić świeże dania obiadowe na wagę, które niczym nie ustępują tym knajpianym. Przykładowo ... ziemniaczki gotowane wymieszane z blitwą, frytki, ziemniaki opiekane, różnego rodzaju sosy z mięsem, smażone kotlety, nuggetsy, ryby, kalmary krążki, pieczone mięsa w tym golona, kurczak, risotto z warzywami i kurczakiem, lazania, sałatka ze świeżych warzyw - można sobie skomponować obiad wg własnego smaku. W zeszłym roku za taki zestaw: golonka pieczona, nuggetsy, kalmary krążki, frytki, sałatka ze świeżych warzyw, sos tzatziki, ze 4 napoje w kartonie (polecam firmę TO) zapłaciliśmy niecałe 200 kun - w 4 dorosłe osoby nie daliśmy rady, jeszcze ze 2 by się nakarmiły ;)

Niestety nie wiem czy poza sezonem również robią takie rzeczy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.