Skocz do zawartości

Węgry - Balaton majówka


trade

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

Wybieram się na pierwszy zagraniczny wyjazd z przyczepą (drugi w ogóle) 28,04-05,05,2018. Plan jest taki, żeby pojechać nad balaton. Na pokładzie dwójka małych dzieci  2 i 5 lat. Proszę doradźcie jaki kamping wybrać, bo czym więcej czytam na forum tym mniej wiem. Jadę ze śląska. Proszę o pomoc w wyborze kempingu i ew. wskazówek dojazdu. Fajnie by było jakby na campingu były wydzielone parcele woda i prąd.

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.My lecimy tez 28-z samego rana z okolic Rybnika nad Balaton a dokładniej to do Siofoka.Jedziemy na 4 auta ale wszyscy na solo mamy wynajęte domki na tym obiekcie:https://pl.camping.info/węgry/dél-dunántúl/aranypart-camping-20279

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Olum napisał:

Witam . Zamardi obok Siofok http://mirabellacamping.hu/

A ktoś z własnego doświadczenia może opisać jak tam jest, tak pod kątem dzieciaków ? Czy na majówkę warto tam jechać czy atrakcje raczej w lecie ruszają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pojechalbym na baseny  termalne zamiast nad Balaton że względu na dzieci.

Kilka kompleksów basenowych z kempingami masz opisanych , tylko wybierać.

Przy okazji informuje , że przełom kwietnia i maja to bardzo duży tłok na kempingach. Jest dużo trudniej znaleźć dobre miejsce na kempingu niż w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2018 o 22:03, adamdiver napisał:

A ktoś z własnego doświadczenia może opisać jak tam jest, tak pod kątem dzieciaków ? Czy na majówkę warto tam jechać czy atrakcje raczej w lecie ruszają?

Byłem tam trzy razy ale zawsze albo lipiec albo sierpień więc jeśli chodzi o maj to nie wiem.A z atrakcji dla dzieci jest specjalny namiot z animatorami ,którzy dzieciom organizują różne zabawy i konkursy (w lecie również nad basenem).Kemping jest dobrze zorganizowany pod względem parceli, prądu i wody. Na kempingu jest restauracja i dwa bary oraz sklep Panorama ABC.Nie polecam tam jechać między 4 a 9 lipca bo jest tam festiwal muzyki bardzo głośny do białego rana jakieś 500m od kempingu, no chyba że ktoś lubi :)

Edytowane przez dannyr (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lucek26 napisał:

Przy okazji informuje , że przełom kwietnia i maja to bardzo duży tłok na kempingach. Jest dużo trudniej znaleźć dobre miejsce na kempingu niż w lipcu.

Nigdy nie byłem na majówce na Węgrzech. Z czego wynika taki tłoka na kempingach na początku sezonu? Wiele atrakcji basenowych otwiera się dopiero z 1 czerwca (przynajmniej takie info spotykałem na stronach internetowych ośrodków basenowych). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długi weekend ma 9 dni ;) = więcej osób decyduje się przemierzyć dłuższy dystans, żeby dotrzeć ;) na majówkę.

Dlatego chcę już być w sobotę rano na campingu, rozstawić przybytek i zasieki ;)...żarcik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lucek26 napisał:

Po zimie wszyscy są spragnieni słońca i cieplej wody.Przyjeżdża sporo zagranicznych turystów a przede wszystkim Węgrów. Od 3-4 lat jest naprawdę tłoczno.

Węgrów to jest może 30% a w takim Sarospatak to nawet nie wiem czy 10%

Popularne miejscówki typu Bogacs, Sarospatak, czy Hajdu oblegane są przez PL

można też spotkać trochę D, SK (głownie starsze osoby)

3 maja to będą sami PL na kempingach ;) (1 maja Węgrzy też mają chyba wolne)

Swoją drogą to dla mnie majówka jest idealnym terminem na moczenie się w gorącej wodzie, 

na zewnątrz 18-20'C (wieczorem) i siedzisz w wodzie która ma 37-39"C :D

latem już nie ma takiej frajdy, wtedy bardziej baseny sportowe, jakieś rzeki czy inne z falą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarliśmy nad Balaton. Camping Aranypart. Bardzo dużo wolnych parceli. My wybraliśmy w pierwszej Lini brzegowej. Na parceli prąd, woda i kanalizacja. Toalety szłu nie ma, natomiast są czyste. Pozdrowienia dla wszystkich wypoczwajacych w majowy weekend

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.