Skocz do zawartości

Bojler ciepłej wody na gaz - problem


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 39
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

17 godzin temu, danielpoz napisał:

Po prostu błąd podczas zapłonu. Może brak gazu, zapowietrzenie, zapchany komin(np. zamontowana klapka zabezpieczająca) zbyt małe napięcie zasilania itp

Napięcie jak widać na filmiku jest dobre. Gaz jest bo odpala piecyk ogrzewania.

Gdzie ta klapka zabezpieczająca może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, danielpoz napisał:

Filmik nie odpala. W Trumie jest klapka na zewnątrz przyczepy.

Może w formacie AVI odpali ?, przekonwertowałem. 

Po włączeniu słychać jak iskra chodzi i odpala się gaz, ale po chwili gaśnie. Zapowietrzony raczej nie jest bo woda z kranu leci równym strumieniem.

Jutro sprawdzę klapkę.

 

 

VID_20180421_164030.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zapłonu (płomienia), nie ma sygnału z termopary dlatego zapala się czerwona lampka i zamyka się dopływ gazu. Zebyś nie wyleciał w kosmos. Być może gaz leci ale do tego jest jeszcze potrzebna iskra. Powinno być słychać takie "cykanie" (przeskok iskry) jak w kuchenkach, tylko tu idzie z automatu. Więc jeśli jest dopływ gazu, a nie słychać iskrownika.... Jeśli słychać iskrownik a nie ma zapłonu to..... Jeśli słychać iskrownik i zapłon a mimo to zapala się czerwono to.... tak z grubsza. Diabeł tkwi w szczególikach. Jak sprawdzisz to co napisałem i zdasz relację to będziemy bliżej rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki jesteś :)

Woda nie ma nic do rzeczy. Wstępna diagnoza:

termopara lub oddziaływanie na nią - szerokie pojęcie - złe ustawienie, uszkodzenia, uszkodzenie elektroniki;

lub dopływ gazu, palnik, dysza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

W dniu 21.04.2018 o 20:45, danielpoz napisał:

Po prostu błąd podczas zapłonu. Może brak gazu, zapowietrzenie, zapchany komin(np. zamontowana klapka zabezpieczająca) zbyt małe napięcie zasilania itp

To na czerwono nie spotkałem, ale... być może cóś takiego występuje. Zdejmij kratkę (chyba tylko cztery wkręty), a później dwa od płytki zasłaniającej palnik. Odpal przy pomocy drugiej osoby żebyś nie musiał biegać z wywalonym językiem. Zobaczysz co się dzieje i stan palnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Magneto61 napisał:

N

To na czerwono nie spotkałem, ale... być może cóś takiego występuje. Zdejmij kratkę (chyba tylko cztery wkręty), a później dwa od płytki zasłaniającej palnik. Odpal przy pomocy drugiej osoby żebyś nie musiał biegać z wywalonym językiem. Zobaczysz co się dzieje i stan palnika.

Znalazłem tylko wkręty dwa plastikowe przy lewym boku, u góry mniejszy z którego po przekręceniu leci woda i na dole większy do spuszczania wody z bojlera.

Jutro spróbuję podważyć może kratkę może wtedy zejdzie, dziś już za ciemno było.

22 godziny temu, Magneto61 napisał:

Nie ma zapłonu (płomienia), nie ma sygnału z termopary dlatego zapala się czerwona lampka i zamyka się dopływ gazu. Zebyś nie wyleciał w kosmos. Być może gaz leci ale do tego jest jeszcze potrzebna iskra. Powinno być słychać takie "cykanie" (przeskok iskry) jak w kuchenkach, tylko tu idzie z automatu. Więc jeśli jest dopływ gazu, a nie słychać iskrownika.... Jeśli słychać iskrownik a nie ma zapłonu to..... Jeśli słychać iskrownik i zapłon a mimo to zapala się czerwono to.... tak z grubsza. Diabeł tkwi w szczególikach. Jak sprawdzisz to co napisałem i zdasz relację to będziemy bliżej rozwiązania problemu.

Tak jak pisałem wcześniej że słychać '' cykanie '' i odpala na 3 sekundy gaz , ale potem gaśnie i zapala się czerwona dioda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci pomóc opisowo. Chwilowo (do piątku) jestem w Stolycy i nie mam dostępu do swoich zdjęć ale tak jak opisujesz wszystko wskazuje na problemy z palnikiem, termoparą lub elektroniką sterującą. Wiem rozwiązujesz parę "problemów" na raz - doczytałem. Na bocznej ścianie cepki na wysokości bojlera jest kratka. Trzeba ją odkręcić. Uzyskujesz dostęp do palnika i możesz wyjąć palnik lub po odłączeniu od środka cały panel z palnikiem i układem sterującym podgrzewaczem. Woda jest obok i nie ma generalnie wpływu na działalność podgrzewacza. Przynajmniej nic mi na ten temat nie wiadomo. Najwyżej spalisz, (stopisz) nagrzewnicę :angry:, ale skoro bojler napełniony i woda leci to takiej groźby nie ma. Pisz, zapodaj zdjęcia. Ze swoim "walczyłem" 2 tygodnie a była tylko pierdoła pierdołowata a rozbebeszyłem prawie na czynniki pierwsze włącznie z prześwietlaniem elektroniki z zaprzyjaźnionym warsztatowcem elekronikiem. Powodzenia. 

Aaaa może ja Ci coś źle tłumaczę. Jaki model Trumy? Zrób zdjęcie. Może nowszy "kociołek"? Ja mam Caver Cascade SE.

 

Edytowane przez Magneto61 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że palnik u mnie jest do wymiany, tak przypuszczam. Ponieważ nie pali tak jak na zdjęciu twoim. Poprzedni właściciel cepki nie używał chyba często ogrzewania wody na gaz i palnik mocno zardzewiał. Na filmiku widać że gaz i iskra jest ale odcina gaz po chwili.

Jak wymontować ten palnik ? Nie widać od zewnątrz żadnych śrub mocujących go.

VID_20180424_173631.avi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie brzydko pisząc rozdupcony palnik. Całkowity brak lewej ścianki - widać jak gaz tam wybucha. Można spróbować go zreanimować ale nie wiem czy nie będzie to reanimacja trupa i który znowu nie zajdzie. Co do demontażu to masz na filmiku z linka w ok. 2.30 min. widoczny wkrętak i miesce odkręcania. Dalej pokazane jak wychodzi palnik z panelem sterującym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.