Skocz do zawartości

Nieprzyjemny zapach w przyczepie


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

W mojej poprzedniej cepce marki Niewiadow od razu po zakupie pozbyłem sie starej tapicerki, wypralem pokrowce na pianki i po gruntownym wyczyszczeniu wnętrza bylo w niej calkiem przyjemnie aczkolwiek troche ciasno jak dla 4 osób. Zdecydowałem zatem zamienic ja na cos wiekszego i w styczniu przyciągłem lekko zaniedbanego Knausa z 1990r. Trochę w srodku zalatywało nieznanym mi dotad zapachem ale pomyslalem ze po praniu wszystko bedzie ok. Niestety po usunięciu wszelakich tkanin i umyciu calosci wnętrza nieprzyjemny zapach nadal jest a w cieplejsze dni jakby sie nasilał.

Pytanie zasadnicze, co tak śmierdzi i czy da sie te cepke doprowadzic do normalności. Macie jakies doswiadczenia w tej kwestii?

 

Wysłane z mojego SM-A700F przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W koncu udalo mi sie pozbyć tego smrodu i moze jakis nowy miłośnik karawaningu ktory jak ja troszke wdepnie w przyczepkę po przejściach znajdzie tu odpowiedź na nurtujące go pytanie: "co to tak śmierdzi?".
Do rzeczy:
Głównym podejrzanym były meble wiec pojawiały sie pomysly aby je gruntownie wyszorować Domestosem, albo pomalować, nawet kompresor z pistoletem malarskim pożyczyłem na te okazje... Ale moja szanowna małżonka zaczęła mi wiercić dziure w brzuchu aby troszke zmienić wystrój wnetrza i usunac co nieco z zabudowy meblowej. Tym sposobem zacząłem po trochu demontować, najpierw łazienkę, później kuchnię, łóżko piętrowe i juz po kilku dniach zabawy zostalo w przyczepie naprawde niewiele. No to idac za ciosem moja szanowna małżonka orzekła ze skoro juz tyle wymontowalem to moze rozbiore resztę i bedzie latwiej malowac, tapetować i kłaść nową wykładzinę. Oczywiscie sie zgodziłem z tak genialną propozycją i juz wkrotce wnetrze wyglądało tak:
bce4b9298d3cf242273485860c67333d.jpg

Sufit pomalowalem farbą emulsyjną na biało, na scianach pojawila sie nowa tapeta i po nieprzyjemnym zapachu nie bylo juz śladu... b9271af94f52f0879adc31ac231853e9.jpg54041de1456ae916f6bf69efb58018ea.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, moze za duzo wilgoci, moze dlatego ze cepka nie byla wietrzona regularnie, faktem jest ze meble zalatywały niefajnym zapachem, po demontażu leżało to wszystko pod garażem jakis czas i przechodząc tamtędy czulem ten zapach. Najwazniejsze ze w przyczepie teraz da sie oddychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.