Skocz do zawartości

Glebogryzarka ..... jaka???


bammber

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie mam dylemat co do wyboru glebogryzarki. Nie mam dużo do obrobienia dlatego rozglądam się za czymś małym. Koniecznie musi być spalinowa elektryczna nie wchodzi w grę. Mam na oku z nowych glebogryzarkę Hecht 761R http://allegro.pl/hecht-761-r-glebogryzarka-spalinowa-kultywator-5km-i7235332686.html  , Meec https://www.jula.pl/catalog/ogrod/maszyny-ogrodowe/glebogryzarki/glebogryzarki-benzynowe/glebogryzarka-721462/ (dostępna tylko w markecie JULA) oraz Handy http://allegro.pl/glebogryzarka-spalinowa-handy-3-5km-i7224501979.html natomiast z używanych MTD T/205. Ja wiem że to są chinole ale to nie znaczy że będą z nimi same kłopoty. Np. Hecht ma z tego co jest napisane w opisie żeliwną tuleję co znacznie przedłuża żywotność. Może ktoś z Was posiada którąś z w/w? Możecie mi coś polecić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadna  z tych które pokazałeś ,sposób przeniesienia napędu nie wytrzyma , przy 4 nożach to głębiej jak 5 cm nie pociągnie, jak wydać pieniądze to budżetowy macCulloch  dla przkładu,w casto około 1400 , jak dobrze poszukasz może znajdziesz taniej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zakupie kieruj się przede wszystkim mocą silnika. Zwróć uwagę, że ta z Juli ma ledwo 2,6 KM, a ta Heht z alledrogo dwa razy tyle ( o ile dane są rzetelne ) przy tej samej szerokości roboczej.

Od lat używam glebogryzarki z silnikiem Tekumsech-a o mocy 6,5 kM i gwarantuje Ci, że to wcale nie jest za dużo ( moja jest trochę większa ).

Inna sprawa to trwałość silnika i dostępność części zamiennych.

Popytaj zanim podejmiesz decyzję, żeby nie kupić jednorazówki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza sprawa to nie mam zamiaru wynajmować ludzi do obrabiania ogródka. Koszenie trawy, praca glebogryzarką (nie mylić łopatą) jest dla mnie przyjemnością i odskocznią od codziennych obowiązków. Chcę kupić coś nie dużego ponieważ mam nie duże wymagania ogródkowe. Chcę też po części pomóc ojcu bo to zapalony działkowicz ale kręgosłup już nie ten. Glebogryzarka będzie miała za zadanie spulchnianie ziemi i pielenie paru metrów kwadratowych truskawek to wszystko. Zależy mi na małym sprzęcie o szerokości roboczej do 40cm. 6,5 KM to już duża glebogryzarka. Szerokość robocza 80cm to za dużo.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie ,że z taką mocą silnika to można zmielić ziemię  która była wcześniej przekopana szpadlem .  Przy próbie wjazdu na nie przekopany teren klęknie na samym początku.

Mam na myśli czarną polną glebę . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,5 KM to naprawdę mało dla glebogryzarki ,w truskawkach ledwie daje radę , chyba że jak kolega wyżej napisał po skopaniu szpadlem ,na wiosnę po zimie trochę mocy potrzeba ,ale ty wiesz lepiej , kup sobie 3 koniki mocy i po przejechaniu 10 m wyrzucisz na złom , bo będziesz miał jej dość .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mocniejszy silnik da radę, to lemiesze klękną. 

A jak już masz kupować chińczyka, to nie kupuj w necie, bo na naprawę gwarancyjną nie ma co liczyć, odwalają jak się da. Jak kupisz to w jakimś markecie, są lepiej nastawieni, jeśli nie do gwarancji, to do rękojmi (ale to też nie jest regułą), poza tym często dla sieci marketów robią wersje ze wzmocnionymi newralgicznymi punktami (w wielu przypadkach sprawdzone, też na narzędziach spalinowych - za duże ryzyko wtopy przy tak dużym wolumenie dostaw).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest różnica w glebogryzarce z kółkiem z przodu i z tyłu? Np. http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7213484796 lub taka http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=7235332686 Czy ma to jakiś wpływ na prowadzenie glebogryzarki? Które rozwiązanie będzie lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że to HydePark to napiszę tak . Glebogryzarka do truskawek się nie nadaje . Lepiej pola miedzy nimi wyłożyć ściółką ( pociętą słomą ) .Gleba nie wysycha ,chwasty nie rosną , truskawki są czyste no i kasa wydana na chińszcyznę co i tak się szybko zepsuje zostaje w kieszeni . 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kółka służą tylko do przemieszczania ,do pracy się je podnosi , dlatego chyba to jest nieistotne gdzie są, i nie kupuj  takiej która ma napęd przez przekładnię kontową a te które pokazujesz taką mają  .Do 1000 niczego sensownego nie kupisz ,chyba że używkę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.