Skocz do zawartości

Butle gazowe angielskie czy bez zmian ?


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, legendarny napisał:

Drodzy forumowicze, czy zmieniło się się coś w Polsce jeśli chodzi o nabijanie butli angielskich ?.

Kilka lat temu nie można było ich napełnić z powodu innego typu zaworu, czy ciągle jest z tym problem ?

nadal jest, bo skąd niby mają mieć adaptery do wszystkich butli świata

jak przyjdziesz ze swoją przejściówką to pewnie na niektórych stacjach ci naleją do niej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, chris_66 napisał:

nadal jest, bo skąd niby mają mieć adaptery do wszystkich butli świata

jak przyjdziesz ze swoją przejściówką to pewnie na niektórych stacjach ci naleją do niej 

Wystarczyłoby gdyby stacje napełniania butli w gaz zaopatrzyły się w cztery adaptery które pasują do większości butli europejskich, np: https://www.igaz.pl/index.php?p495,adaptery-euroset-zestaw-4-redukcje-do-butli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2018 o 16:22, chris_66 napisał:

Brytyjczycy przeszli na system metryczny, na prawą stronę drogi ...................:lol:

i żeby na całym świecie był jeden system zaworów do butli :D

Dobre, dobre!!! Ruch prawostronny u "Angoli" i system metryczny...:D:lol:I baryłki, galony u Amerykańców na litry. Jak dobrze uczyłem się to ostatni przeszli na ruch prawostronny Szwedzi w 54. Jednak sam temat obserwuję z ciekawaścią. Też mam siódemkę angielską i noszę się z zamiarem wymiany zaworu (o ile się uda).To po pierwsze, a po drugie coraz mniej jest punktów napełniania butli. Teraz tylko wymiany. O ile dobrze pamiętam to ostatni raz napełniałem butlę 2-3 kg, ze 20 lat temu w punkcie w Ostródzie. Później nie za bardzo miałem potrzebę i szukałem, a wymiana była szybsza i wygodniejsza. Nota bene byłem pod wrażeniem - waga, kluczyk 10 i przewód nakręcany na zawór. Jednak nie raz miałem problemy ze szczelnością zaworów pomimo przepięknych foli, znaczków itp. Raz o mało co garaż nie wylaciałby mi w powietrze - palę i mam zwyczaj że po wyjściu z domu do garażu zapalam. Całe szczęście, że mam do garażu ze 150m i zdążyłem wypalić i zgasić bo jak otworzyłem drzwi to...

   Sam myślę o napełnianiu angielskiej siódemki po wymianie zaworu propanem z butli Amerigazu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

też dzisiaj zorganizowałem butlę Aluminiową z ALUGAS ale zawór ma taki sam jak wskazał zapodający temat. 

Wymiana zaworu to 33zł bo gruby czop gwintowany.

Ale waga butli 7,3kg pustej bo aluminiowa.. (stalowa 9,6-13) wiec różnica taka sobie.

Na chwilę obecną trzeba ja opróżnić i wykręcić zawór :)

Ma ktoś pomysł na wypalenie gazu z takiego zaworu? a może ma ktoś pożyczyć reduktor..

I pytanie butla ALUGAS napisane ma PP - 15BAR, a na stalowej PH - 25BAR co to oznacza że alumuniowa jest słabsza?? czy wejdzie tyle samo gazu??

Edytowane przez ufolz (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz już wypuszczony/odessany. 

20180526_151853.thumb.jpg.c538949cfcf5e79bcfdf96335b0271fb.jpg

Zawór wykręcony i wkręcę  w poniedziałek polski czyli prawidłowy. 

Łatwo nie było ale co się nie robi dla doświadczenia .

@Jacekzoo  - butla aluminiowa kosztuje sporo, a ja skołowałem za przysłowiowe nic. (znajomy chciał ja oddać na złom bo nie lubi zabawy i majsterkowania)

waga butli bez zaworu to 6,9kg  tyle ile 5kg stalówka.

Czy warto?? nie wiem, ja lubie jak wszystko w gospodarstwie działa i przeróbki są u mnie codziennie.

@Legendarny opróżnij butle wykręć zawór (w lewo odręcać - ciężko idzie na początku bo na jakiś klej wklejony później coraz lżej), wstaw nasz i ciesz się lżejszą lub mniejsza butlą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ufolz niby tak, ale ekonomicznie nieuzasadnione. Nabijanie butli 10zł/kg czyli jak to jest jakaś dziesiątka to stówka, a wymiana np dom lighta to 50zł/10kg. 

 

Jak ktoś używa tylko latem do podgrzania kawy czy obiadu to będzie miał taką dziesiątkę na 5 sezonów to wtedy bez znaczenia. Ale jak ktoś używa jeszcze grilla gazowego albo jeździ na zimówki co dwie butle potrafią w pare dni zejść, to już robi różnice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewymienialność nie problem ...

Atest posiada i dopiero po Waszych wpisach doczytałem że to Hiszpan nie Anglik.. :)

http://www.ipgas.es/es/catalogo/butano-propano/10/botella-butano-12kg-y-medio/

Dystrybutor  CEPSA ELF GAS S.A.

Wiec nie wiem po co tyle gadania... nabicie gazu do 11kg kosztuje mnie 40zł. (przy wymianie 35/37zł) wiec 5zl mnie nie zbawi a wiem co mam.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.