Skocz do zawartości

Brak zasilania 12v LMC 490K1 2002 rok


Wiciu81

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety, nie wytłumaczę Ci od strony elektrycznej dlaczego tak jest bo sam nie wiem. Ale już ze dwa razy zdarzyło mi się na kempingach słuchać historii od nowo przybyłych. Ostatnio opowieść była taka że z malutkim dzieciaczkiem jechali (może rocznym) i mieli lodówkę włączoną a w niej leki czy jedzenie (nie pamiętam). No i alternator się skończył. Co do auta to pamiętam, że był to jakiś duży diesel (3.0 chyba) i mnóstwo elektroniki w nim było, no ale gdzie jej nie ma teraz. Może klima + światła + lodówka + wiele godzin jazdy to już było za dużo dla układu? Aha ci ludzie jechali na dwa zestawy i mieli takie same auta, a tylko ten z lodówką włączoną miał problem. No więc napisałem  Ci o tym, bo może lepiej wziąć jakąś podręczną chłodziarkę na 12V i darować sobie tego typu przygody. Pewnie ktoś dla kontry napisze że do Chorwacji z lodówką włączoną jeździ i nigdy nic, ale różnie to bywa... popytaj, przemyśl.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, cityflipper napisał:

Niestety, nie wytłumaczę Ci od strony elektrycznej dlaczego tak jest bo sam nie wiem. Ale już ze dwa razy zdarzyło mi się na kempingach słuchać historii od nowo przybyłych. Ostatnio opowieść była taka że z malutkim dzieciaczkiem jechali (może rocznym) i mieli lodówkę włączoną a w niej leki czy jedzenie (nie pamiętam). No i alternator się skończył. Co do auta to pamiętam, że był to jakiś duży diesel (3.0 chyba) i mnóstwo elektroniki w nim było, no ale gdzie jej nie ma teraz. Może klima + światła + lodówka + wiele godzin jazdy to już było za dużo dla układu? Aha ci ludzie jechali na dwa zestawy i mieli takie same auta, a tylko ten z lodówką włączoną miał problem. No więc napisałem  Ci o tym, bo może lepiej wziąć jakąś podręczną chłodziarkę na 12V i darować sobie tego typu przygody. Pewnie ktoś dla kontry napisze że do Chorwacji z lodówką włączoną jeździ i nigdy nic, ale różnie to bywa... popytaj, przemyśl.   

Bardziej bym obstawiał słabą kondycję tamtego alternatora, mi się wysypał po drodze jak jechałem solo, powyłączałem wszystkie odbiorniki i jakoś dojechałem. Po pewnym przebiegu ,,to normalne,, że alternator się kończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacekzoo... możliwe, tego wiedzieć już nie będziemy. Ale ten kolega co tutaj pyta nie wie nic o swojej instalacji, alternatora też nie zbada wzrokowo to lepiej może niech nie ryzykuje długiej jazdy. W każdym razie napisałem mu a zrobi jak uważa.

Edycja: tamci jechali spod Legnicy i gdzieś Gorzów czy Szczecin stało to się więc czas jazdy miał wpływ. Albo raczej czas stania na 3/S3...

Edytowane przez cityflipper (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za ostrzeżenie.

Holownik mam nowy i właśnie zakładam sterownik do samochodu odpowiedzialny za zabezpieczenie alternatora i akumulatora.

Bez tego nic mi nie będzie działało a ma zabezpieczać.

Dotarłem do dobrego elektryka co hak mi montował w ASO i ma gość wiedzę. Dopytam o temat na który wy zwróciliście uwagę.

Jadę do Francji na wakacje i chciałbym skorzystać z lodówki i zamrażalnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Wiciu81 napisał:

Holownik mam nowy

To ja bym się już w ogóle tematem nie przejmował. Ja od ponad 2 lat jeżdżę nowym holownikiem, zawsze z lodówką na 12V i do PODTRZYMANIA temperatury lodówki jest to idealne rozwiązanie. Zdarzało się nawet tak, że wyjeżdżając wkładałem do lodówki kilka produktów plus 2 ciepłe piwka i na miejscu po przynajmniej 2-3 godzinach jazdy  produkty były chłodne (najważniejszy oczywiście ostatni produkt).

Jeżeli padłby alternator, to lodówką bym się przejmował na samym końcu, jednak ona trochę utrzyma schłodzone produkty, tym bardziej, jeżeli coś było zamrożone. Oczywiście zamrożone produkty się raczej rozmrożą i trzeba by było je skonsumować bez ponownego zamrażania, jednak na miejscu przełączasz lodówkę na bardziej wydajne chłodzenie (230V lub gaz) i jest git.

Udanego wyjazdu, mam nadzieję, że ten wypad do Francji nie będzie Twoim pierwszym wypadem z cepką :nono:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie pierwszym i nie ostatnim. 

Zaczałem od weekendu Majowego a kroi sie jeszcze jakis weekend przed wakacjami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Lodówka działa po zamontowaniu modułu do holownika. Oby sie sprawdziła z podtrzymaniem temperatury. Jednak ma kłopot z lodówka na 230 bo mi nie chłodzi. Po 24 h pod prądem jest 16 stopni.

Może to problem dzisiejszego gorąca? 

Na długim weekendzie w Łebie było zimno i lodówka działała super. 

Może coś pomożecie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wiciu81 napisał:

Lodówka działa po zamontowaniu modułu do holownika. Oby sie sprawdziła z podtrzymaniem temperatury. Jednak ma kłopot z lodówka na 230 bo mi nie chłodzi. Po 24 h pod prądem jest 16 stopni.

Może to problem dzisiejszego gorąca? 

Na długim weekendzie w Łebie było zimno i lodówka działała super. 

Może coś pomożecie? :)

Niestety to są lodówki bez kompresora - absorbcyjne i ciężko sobie radzą w upały,dlatego niektórzy montują wentylatory  w kratkach wentylacyjnych,aby poprawić chłodzenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, GRAFKR napisał:

Niestety to są lodówki bez kompresora - absorbcyjne i ciężko sobie radzą w upały,dlatego niektórzy montują wentylatory  w kratkach wentylacyjnych,aby poprawić chłodzenie. 

ok, dzięki a czytałem że demontują też kratki wentylacyjne i to pomaga, co sądzisz?

Zastanawiam się co lepsze i efektywniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2018 o 18:56, Wiciu81 napisał:

ok, dzięki a czytałem że demontują też kratki wentylacyjne i to pomaga, co sądzisz?

Zastanawiam się co lepsze i efektywniejsze?

Sądzę że demontaż pomaga,ale raz to estetyka po zdjęciu kratek-jeśli to ie nie przeszkadza to ok.Dwa jest to możliwe przy nowego typu kratkach które podobno łatwo się wypina,ja mam przykręcane na 4 wkręty i do tego uszczelnienie więc nie widzę takiej opcji.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.