Skocz do zawartości

Pytanie o dobę hotelową i kaucję


stano

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że co kamping to obyczaj. Reguł nie ma. Warto jednak uważnie (w miarę znajomości języków) czytać i dopytywać się. Uniknie się wtedy nieporozumień i bezsensownych kosztów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowy regulamin gdzie doba pobytowa trwa od 14 do 11 dnia następnego. Oczywiście jest to kemping nad morzem, bo tam chyba najczęściej takie rzeczy się spotyka i są one przestrzegane. Przechwytywanie.JPG.359e1b92b9fadc1f7003c3bab3d15755.JPG

Właśnie nad morzem miałem taką akcję, że zapytałem czy mogę zostawić zestaw na kempingu, pójść na plażę posiedzieć  i wjechać trochę później. Usłyszałem, że tak ale to kosztuje 50 pln, gdzie opłata dobowa wynosiła około 80-90 zł i było to we wrześniu czyli "po sezonie"  a na kempingu było już prawie pusto. Podziękowałem i zaparkowałem przyczepę na parkingu tuż za płotem kempingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z tym w Rumuni na małym kempingu w Delcie Dunaju. Kemping mega czysty i zadbany ale właściciel bardzo rygorystyczny, doby przestrzegał do tego stopnia, że pogonił na moich oczach Belgów z kamperem którzy tylko składali rower stojąc na drodze do wyjazdu. Pamiętam że dobitnie ich poinformował, że za 10 minut będą musieli zapłacić za kolejną dobę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei chyba nie spotkałem campa na którym takiej doby by nie było. To dosyć rozsądny zapis, który daje obsłudze czas na sprzątnięcie czy przygotowanie miejsca dla kolejnych gości. (np. skoszenie / podlanie / areacja trawnika itp.) I zabezpiecza interesy właściciela. Zazwyczaj jest informacja umieszczona w widocznym miejscu w okolicach recepcji, czasami jest napisana na dokumencie/bilecie meldunkowym który otrzymujemy przy wjeździe. Teoretycznie przekroczenie tej godziny powoduje naliczenie opłaty za kolejną dobę. Natomiast faktycznie nie jest to przestrzegane co do minuty i rozsądne opóźnienie nie powoduje naliczenia dodatkowych opłat.

Kaucje są tu i ówdzie za dodatkowe gadżety które dostajemy na czas pobytu: np. pilot do szlabanów, adapter do złącza elektrycznego itp.

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to chyba normalne że trzeba do którejś tam godziny opuścić kemping zazwyczaj do 12:00 inni mają też rezerwację na ten sam dzień i wiedzą że mogą spokojnie przyjeżdżać po 12:00 inaczej musieli by czekać aż ktoś łaskawie sobie wyjedzie np. wieczorkiem i zwolnij parcele. Działa to w dwie strony, w sezonie nawet tego pilnują. Przynajmniej na południu europy są takie zwyczaje wiadomo parę minut w  tą czy tamtą nikogo nie zbawi.

Edytowane przez Voku (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.