Skocz do zawartości

Gadżety nieZbędne w karawaningu [witus].


witus

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę tu kilka gadżetów, które wynalazłem gdzieś w sieci, przeszły długie testy ;) i mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Na początek szczoteczka. Elektryczna, którą mieliśmy w domu wymagała stałego dostępu do prądu. W plenerze z solara, bez 230V był z tym problem. 
Szukałem i znalazłem. Mam od trzech miesięcy spisuje się fantastycznie. 

Xiaomi Oclean SE
Ma wszystko co powinna mieć szczoteczka karawanigowa czyli:

- działa na baterii ... miesiąc (korzystają 3 osoby, minimum 2x dziennie po 3min)
- ładuje się z portu USB, po 6 godzinach ładowania znowu mamy prądu na miesiąc :)
- jest soniczna
- jest fantastycznie wykonana i spasowana

A dla gików ma aplikację na smartfona, w której:

- podejrzymy statystyki naszego mycia,
- sprawdzimy stan baterii i końcówki, 
- dobierzemy sobie program mycia, czas, intensywność itd, itd

Jeżeli kogoś zniechęciłem aplikacja nie jest wymagana ;)

Kupiłem tu https://www.gearbest.com/tooth-care/pp_1309085.html często jest w promocji za około 160 zł, końcówki za ok 10-12 zł.

IMG_8287.thumb.jpg.2a8b26e7382d67010240109b8608030a.jpg

IMG_8290.thumb.jpg.2b394fcf7ec5a45ad101e5d7dffbe8ed.jpgIMG_8292.thumb.JPG.ed1d7a0dc24491a027544638775ada93.JPG

IMG_8295.thumb.JPG.47f49bfca0ccc17d73199293a5513213.JPG

IMG_8296.thumb.JPG.b62fc6ca7e4f829f5906456056f6cfd2.JPGsoft.thumb.jpg.e5ebdfb2f7deb835537edd1d51c1aed6.jpg

CDN.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu mieliśmy z tym problem bo w domu elektryczne a i na wypadach też ale starczała na 2 do 3 dni, zakupiliśmy zwykle ale człowiek do dobrego się szybko przyzwyczaja a w druga gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co jeszcze może mieć aplikację na telefon :hmm: 


Ja mam prawie wszystko. Martwi mnie tylko, że wykres aktywności seksualnej mam zero :( albo nie mam właściwego czujnika ... albo ...

6eaec71f17d64693e908f5530a97267c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Lecimy dalej. 

Zorientowałem się, że w miarę jak wzrasta zapotrzebowanie na prąd kolejnych smartfonów, niewystarczająca jest dotychczasowa ładowarka. Szukałem czegoś dobrze zaprojektowanego i o odpowiedniej mocy. 

Kupiłem metalową Xiaomi Fast Charging Car Charger Metal Style.

Obsługuje fastcharging, oba porty generują 2,4A (do 3,6A). Wykonanie, spasowanie, delikatne białe podświetlenie, trzymanie w gnieździe zapalniczki 10/10.

DSCF8450.thumb.jpg.57e7bb2d8fd2b34c69302b30d2298aaf.jpg

DSCF8445.thumb.jpg.a3e77b547e7649920dfa27f792b490f3.jpg

DSCF8451.thumb.jpg.c1ac2cba121fbcc791b1a99b227c58f4.jpg

DSCF8425.thumb.jpg.17d84200b4bcffa298e2cf5225d4b7d5.jpg

dddd.thumb.jpg.417d0a8f2fcded28c0be880bcf695b75.jpg

Koszt niecałe 40 zł z wysyłką do Polski (z Belgii przyszła w dwa tygodnie). Kupuję w sklepie Gearbest (na Aliexpress sprzęt Xiaomi bywa podrabiany).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jest jeszcze trasmiser FM na bluta?


Są też z transmiterem. Ja nie potrzebowałem transmitera bo nie słucham muzyki w audio samochodowym.

To wersja tylko z ładowaniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Dorzucę swoje 2 grosze w temacie ładowarek USB z 12V:
Jakiś czas temu nabyłem od 'myfrienda' za okolice 100 złotych z przesyłką ładowarkę z dwoma portami USB - jeden klasyczny port z QuickCharge, drugi z USB-C z funkcją PD - Power Delivery. Co ciekawe - jeśli ktoś ma nowszego laptopa z gniazdem USB typu C poza ładowniem go ze standardowego gniazda do ładowarki bardzo często może go ładować również przez gniazdo USB-C. Jeśli więc mamy nowszego smartfona to używając tego samego kabla USB-C można naładować najpierw telefon a potem podłączyć laptop. Mam to ja w firmowym Lenovo, mają to też moi rodzice w Asusie i śmiga aż miło. Warunkiem jest ładowarka z funkcją Power Delivery zdolna podać napięcie 20V. Najczęściej te ładowarki mają 45 lub 65W. Ja kupiłem 45W i daje radę bez problemu. Zawsze w podróży to trochę mniej kabli. W szukajkach bez większego problemu można znaleźć te ładowarki wpisując "USB-C 12V power delivery 45W", w PL znalazłem jedną sztukę za ponad 300 złotych - cena w stosunku do niepewności czy ten patent zadziała skłoniła mnie Do założenia wreszcie konta na Ali ?

Wygląda to tak:

 

 

0.jpg

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Edytowane przez hidemichi (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe @hidemichi, fajnie, że to opisałeś :ok: 

W nowym lapku ASUS'a mam USB-C i muszę poszperać, czy da się go przez to złącze ładować. Jakby poszło, to nie musiałbym używać przetwornicy :jump:

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.