Skocz do zawartości
legendarny

Aluminiowa felga 7Jx15H2 ET35 - jaka felga stalowa ?

Rekomendowane odpowiedzi

legendarny

Drodzy forumowicze.

Na przyczepie są alusy 7Jx15 H2 ET 35, średnica wewnątrz felgi 67 mm. - opony 205R15C , nie wiem czy felga stalowa na zapas [ bo taką chciałbym kupić  + nowa opona ] musi mieć identyczne oznaczenie ?

Kiedy szukam w necie same aluminiowe wyszukiwarka znajduje, czyżby stalowe mają inne oznaczenie ?

103_0601.JPG

103_0608.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
czyś

Oznaczenia oznaczają parametry felgi. Rzadko spotyka się obręcze stalowe 7-calowe przy średnicy 15 cali. 

Jeżeli masz rozstaw śrub 5x112 (możliwe że jest nabite takie oznaczenie na alusach, jeśli nie - zmierz), na zapas poszukaj może felgi stalowej od mercedesa, 6,5J 15 H2, 5x112, ET 37, ze średnicą otworu centrującego 66,6 mm. Te 2 mm na offsecie nie powinno robić różnicy. I sprawdź, czy felgi które masz, są przykręcane śrubami na stożek (większość alusów, poza oryginalnymi felgami producentów samochodów - vw, audi, mercedes) czy na kulę - do stalówki na 90% muszą być śruby z kulą, nie stożkiem, więc w razie czego (jeżeli alusy są na stożkach) do takiego koła musiałbyś mieć jeszcze kpl. śrub pod kulę, i stalówkę przykręcać tylko nimi, nigdy zamiennie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
legendarny
3 minuty temu, czyś napisał:

Oznaczenia oznaczają parametry felgi. Rzadko spotyka się obręcze stalowe 7-calowe przy średnicy 15 cali. 

Jeżeli masz rozstaw śrub 5x112 (możliwe że jest nabite takie oznaczenie na alusach, jeśli nie - zmierz), na zapas poszukaj może felgi stalowej od mercedesa, 6,5J 15 H2, 5x112, ET 37, ze średnicą otworu centrującego 66,6 mm. Te 2 mm na offsecie nie powinno robić różnicy. I sprawdź, czy felgi które masz, są przykręcane śrubami na stożek (większość alusów, poza oryginalnymi felgami producentów samochodów - vw, audi, mercedes) czy na kulę - do stalówki na 90% muszą być śruby z kulą, nie stożkiem, więc w razie czego (jeżeli alusy są na stożkach) do takiego koła musiałbyś mieć jeszcze kpl. śrub pod kulę, i stalówkę przykręcać tylko nimi, nigdy zamiennie. 

Dzięki za podpowiedź, tylko że od osobowego auta felgi mają niższą wytrzymałość jakieś 550 - 650 kg., a przyczepa waży 1600 kg. na jednej osi.

Także trochę strach jechać nawet na pusto bo waży 1400 kg. trudno dobrać od dostawczego w tych rozmiarach jest nawet w alusach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
adrianus

Polecam zerknąć tutaj https://www.ladnefelgi.pl/

Na spokojnie znajdziesz tam coś dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PioJus

Witam. Też potrzebuję felgę na zapas do przyczepy Bailey 2000. Od czego może pasować?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PioJus

Witam. Znalazłem na feldze oznaczenie 

5Jx13 H2 ET 33. Mam pytanie, czy felga o oznaczeniu 5Jx13 H2 ET 30 będzie pasować (potrzebuję na zapas).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
legendarny
W dniu 11.05.2018 o 07:02, PioJus napisał:

Witam. Znalazłem na feldze oznaczenie 

5Jx13 H2 ET 33. Mam pytanie, czy felga o oznaczeniu 5Jx13 H2 ET 30 będzie pasować (potrzebuję na zapas).

Powinna pasować, rozchodzi się o 3 mm. różnicy na tym że opona będzie o tyle właśnie więcej na zewnętrzną stronę wystawać.

Powinien być dużo większy zapas w twojej cepce, pomiędzy kołem a błotnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
PioJus

Ok dzięki za info. Jutro zamawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi