Skocz do zawartości

Jak wyglada typowy camping w Polsce?


Kat_i_Raf

Rekomendowane odpowiedzi

Szczególnie gdy w szklance juz pusto 
Już pełno, i znów pusto

Cholerny można dostać, kemping w Świnoujściu dałem jako przykład syfu, a tu kolega raportuje, że remont zrobili i jest fajnie, i cały misterny plan w pis....u jak ja teraz wyglądam

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do meritum. Pytanie w temacie było o wygląd typowego kempingu w PL. I tak się zastanawiam, czy przykłady pokazane przez Jacka nie są mimo wszystko jeszcze (podkreślam - jeszcze) wyjątkiem, a nie czymś typowym, skoro z drugiej strony jak widać tutaj wartościowe z punktu widzenia turystycznego miejscówki, nadal są w opłakanym stanie.

Ale żeby być uczciwym, obserwuję postępy na kempingu w Sopocie (http://www.park45.pl/) który do niedawna straszył, a obecnie przechodzi całkiem udaną metamorfozę. Będę w Sopocie w czerwcu to wybadam jak się sprawy mają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Marcin_G napisał:

Wracając do meritum. Pytanie w temacie było o wygląd typowego kempingu w PL. I tak się zastanawiam, czy przykłady pokazane przez Jacka nie są mimo wszystko jeszcze (podkreślam - jeszcze) wyjątkiem, a nie czymś typowym, skoro z drugiej strony jak widać tutaj wartościowe z punktu widzenia turystycznego miejscówki, nadal są w opłakanym stanie.

Wg mnie wcale nie są wyjątkiem. Jest w Polsce masa kempingów na bardzo dobrym poziomie przecież. Oczywiście też jest sporo syfu, ale dokładnie tak samo jest za granicą. Tam też jest sporo syfu obok tych porządnych kempingów. 

Godzinę temu, Marcin_G napisał:

Ale żeby być uczciwym, obserwuję postępy na kempingu w Sopocie (http://www.park45.pl/) który do niedawna straszył, a obecnie przechodzi całkiem udaną metamorfozę. Będę w Sopocie w czerwcu to wybadam jak się sprawy mają. 

Oni postawili główny nacisk na domki i to widać. Akurat pod względem kempingowym niewiele się zmieniło - doszły nowe przyłącza prądu zamiast starych, no i nowe sanitariaty. To wszystko. Oczywiście wraz z tymi zmianami w górę poszły ceny. To obecnie chyba najdroższy kemping w okolicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałam tu kilka dni sądząc że temat został wyczerpany a tu czytania że hej, dobrze chociaż że z wesołą końcówką, dzięki Commander 

Dziękuję kilku osobom za kolejne merytoryczne odpowiedzi. Szczerze mówiąc coraz bardziej mam ochotę sprawdzić osobiście jak to wygląda ;-) Nie nastawiam się na szok bo wiadomo są campingi i campingi ale pytałam żeby się ogólnie zorientować co i jak, żeby potem właściciel pola namiotowego nie patrzył na mnie jak na kosmitę, kiedy zapytam o rzecz dla mnie oczywistą a dla niego raczej kosmiczną ha ha ha ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz i tu może być kość niezgody.
Pytaleś o kempingi a teraz nawiązujesz do właściciela pola namiotowego.
Według przepisów są to dwie różne rzeczy i o ile kemping ma jakieś tam teoretyczne normy to pole namiotowe może być naprawdę kawałkiem pola bez wody, prądu itd do rozbicia namiotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.03.2018 o 15:49, Kat_i_Raf napisał:

Chcielibysmy zaplanowac sobie road trip z namiotem nad polskim wybrzezem, raczej maj-czerwiec aby uniknac tlumow

Chyba lubicie ekstremalne wyjazdy. Polska w maju - podziwiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Igor napisał:

Chyba lubicie ekstremalne wyjazdy. Polska w maju - podziwiam.

Byliśmy na majówkę nad Bałtykiem. 10 nocy. Nie zamieniłbym bym ich na 15 ani 20 w sezonie. Czynne tylko całoroczne smażalnie, ludzi w nich pełno, wszystko świeże, czasem tańsze, bardzo smaczne. Na campingach, parkingach i chodnikach w sam raz do spokojnego życia. Nie byłem nad Bałtykiem w sezonie już pewnie z 10 lat i prędko nie będę. Uwielbiamy Bałtyk w maju i na koniec sierpnia i wrzesień. Przez te 10 dni, deszcz padał przez łącznie max 8h.

W dniu 5.04.2018 o 09:20, Marcin_G napisał:

Wracając do meritum. Pytanie w temacie było o wygląd typowego kempingu w PL. I tak się zastanawiam, czy przykłady pokazane przez Jacka nie są mimo wszystko jeszcze (podkreślam - jeszcze) wyjątkiem, a nie czymś typowym, skoro z drugiej strony jak widać tutaj wartościowe z punktu widzenia turystycznego miejscówki, nadal są w opłakanym stanie.

Ale żeby być uczciwym, obserwuję postępy na kempingu w Sopocie (http://www.park45.pl/) który do niedawna straszył, a obecnie przechodzi całkiem udaną metamorfozę. Będę w Sopocie w czerwcu to wybadam jak się sprawy mają. 

nie napalaj się :). Generalnie na majówkę "sezon wysoki" więc cena za moją rodzinkę pod 120zł. Tymczasem trawa nie skoszona, na środku trwa w najlepsze budowa restauracji a najlepsze parcele to dalej sterta ziemi, nierozplantowana. Nie wiem jakbym miał się tam zmieścić, wszystko upchane niesamowicie. W odpowiednim temacie dałem kilka fotek. Bardzo daleko im do warunków z każdego pola w Chłapowie, gdzie cena dzielona na pół i wszystko gotowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.