Skocz do zawartości

Kupię przyczepę dla 4 osób + pies ;-)


zuczek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Po taką na pewno warto. Gorzej jak się pojedzie 600 km w jedną i 600 km powrotnej po taką, która okaże się dopiero po oględzinach na przykład do połowy sucha i/albo do połowy bezwypadkowa i/albo do połowy sprawna i/albo ...

Proszę nie rozum tego jako nietakt, złośliwość, zarozumiałość itp ... Ja już mam swoje lata i doświadczenia, wyjeździłem swoje za samochodami w pewnym okresie i pamiętam powroty z przekleństwami do lusterka, że podkusiło mnie przemierzyć całą Polskę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można poprosić kogoś z Forum kto ma bliżej - są takie możliwości i dobrzy ludzie chętni pomocą.

Co do tej - wygląda przyzwoicie, te zaślepki zaznaczone na zdjęciu wyglądają tak samo jak u mnie w Knausie - zakrywają element w który wkręcony na ukos jest wkręt mocujący ścianę do podłogi.

Podzielam obawy Kolegów, czy Doblo da radę bez uprawnień E+B takiej przyczepie, nie wspominając o masie załadowanej i kulturze/przyjemności płynącej z prowadzenia takiego zestawu.
Sam ćwiczę podobne rozwiązanie i ponad 5 metrową przyczepę z 5 miejscami do spania zmieniam na mniejszą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zuczek napisał:

Proszę nie rozum tego jako nietakt, złośliwość, zarozumiałość itp ... Ja już mam swoje lata i doświadczenia, wyjeździłem swoje za samochodami w pewnym okresie i pamiętam powroty z przekleństwami do lusterka, że podkusiło mnie przemierzyć całą Polskę ...

Ależ ja to rozumiem doskonale - sam szukałem i skończyło się na ... kupnie nowej przyczepy :)

Miałem na myśli to, że przyczepy to nie samochody - nie ma tak dużego wyboru. Jeśli znajdziesz ogłoszenie przyczepy, która Cie zainteresuje, odpowiada układem, doposażeniem etc. 300 km od domu to zawsze można poprosić kogoś z forum kto mieszka w okolicy aby zerknął i zrobił dokładne zdjęcia. Wtedy zdjęcia do oceny na forum i dopiero wyjazd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Pyrek napisał:

Tej przyczepy Fiatem Doblo na kat B nie pociagniesz 

 

Potem kolega bw 81 napisał:

Skupiłem się na 1500 DMC - o uprawnienia nie zapytałem :)

====================================================================================

Proszę powiedzcie co mogę maksymalnie (wagowo) ciągnąć moim Doblo z silnikiem diesla o pojemności 1956 cm3 i mocy 135km ([F.1] maksymalna masa całkowita 2364kg, [G.] masa własna 1540kg, [F.2] DMC pojazdu 2364kg, [F.3] DMC zespołu pojazdów 3500kg, [O.1] MMC przyczepy z hamulcem 1500kg, [O.2] MMC przyczepy bez hamulca 500kg)

jeśli coś przeoczyłem / źle zinterpretowałem to zaraz czar pryśnie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz ciągnąć przyczepę o DMC 1500, pamiętając jednocześnie że waga całego zestawu nie może być większa niż pozycja 3500 kg. Czyli jak załadujesz przyczepę na maxa do wagi 1500 to auto nie może ważyć więcej niż 2000 kg.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zuczek napisał:

Proszę powiedzcie co mogę maksymalnie (wagowo) ciągnąć moim Doblo

Przyczepkę o DMC do 1136 kg, oczywiście jak auto w pełni załadowane.

Edytowane przez kalapan (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobrze rozumiem: masa własna samochodu to 1540 kg, masa własna przyczepy którą potencjalnie kupiłem to 1100kg. Razem to 2640kg. Do 3500kg brakuje 860kg. 860kg to bagaże i wyposażenie, które mogę zabrać podzielone na przyczepę i samochód tak aby nie przekroczyć ich indywidualnych DMC.

Inaczej: Jeśli masa własna samochodu to 1540kg, biorąc pod uwagę, że według dowodu masa całkowita zespołu pojazdów nie może przekroczyć 3 500kg  ale według dowodu maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem to 1500kg to reasumując mogę zapiąć i ciągnąć przyczepę nie przekraczającą wagi z bagażem i wyposażeniem 1500kg, samochód z bagażem i wyposażeniem nie może przekroczyć 2000kg bo 1500kg + 2000kg=3500kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zuczek napisał:

Czy dobrze rozumiem: masa własna samochodu to 1540 kg, masa własna przyczepy którą potencjalnie kupiłem to 1100kg. Razem to 2640kg. Do 3500kg brakuje 860kg. 860kg to bagaże i wyposażenie, które mogę zabrać podzielone na przyczepę i samochód tak aby nie przekroczyć ich indywidualnych DMC.

Inaczej: Jeśli masa własna samochodu to 1540kg, biorąc pod uwagę, że według dowodu masa całkowita zespołu pojazdów nie może przekroczyć 3 500kg  ale według dowodu maksymalna masa całkowita przyczepy z hamulcem to 1500kg to reasumując mogę zapiąć i ciągnąć przyczepę nie przekraczającą wagi z bagażem i wyposażeniem 1500kg, samochód z bagażem i wyposażeniem nie może przekroczyć 2000kg bo 1500kg + 2000kg=3500kg

Dokładnie tak jak napisałeś. 

Tylko pamiętaj, jak auto waży 1540 kg i na pokład weźmiesz 4 osoby i dodatkowo jeszcze je trochę podładujesz, to może być kiepsko z przyczepą DMC 1500, możesz przekroczyć magiczne Twoje 3500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczepkę o DMC do 1136 kg, oczywiście jak auto w pełni załadowane.
No nie. Przy załadowanym na maksa aucie nadal można ciągnąć przyczepę o DMC 1500, ale zapakowana może być do wagi 1136, czyli np można targać pustą przyczepę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.otomoto.pl/oferta/lmc-475-ID6z0sQP.html#4f99f0a274

 

Taką ppkę ma do sprzedania mój niedaleki sąsiad. Masa DMC to minimum dopuszczalne w tej wersji.

Cena minimalnie większa niż założony budżet ale kiedy założony budżet udaje się utrzymać...... u mnie ...nigdy  :lol: 

Ppka z 1-szej ręki , bez niespodzianek  i dobrze doposażona (przedsionek Isabella).

 

Tylko trochę ten holownik......hmmm po kraju da radę. Baza dobra a na holownik , kwity i fikanie po Europie przyjdzie czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, zuczek napisał:

Którą przyczepę kolega ma na myśli bo nie bardzo rozumiem ?

Mama na myśli ta przyczepę o której pisałeś że ma DMC 1385kg +DMC Doblo 2364 kg , suma tych mas przekracza 3500kg więc potrzebujesz prawa jazdy kategorii B+E lub B96

 

 

19 godzin temu, zuczek napisał:

 

 

 

Edytowane przez Pyrek (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, z tego co się dowiedziałem to uprawnienia inne niż B są potrzebne przy przekroczeniu 3 500kg wagi zestawu, wykazane fizycznie na wadze.

Suma DMC przyczepy i samochodu (w rozumieniu sumy parametrów) nie nakłada obowiązku posiadania dodatkowych uprawnień. Suma tych wskaźników może być i 3 800kg, ważne abym ja nie przekroczył 3 500kg fizycznej wagi zestawu.

Po wczorajszych rozmowach na forum dziś dopytałem na stacji diagnostycznej i na komisariacie policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie, z tego co się dowiedziałem to uprawnienia inne niż B są potrzebne przy przekroczeniu 3 500kg wagi zestawu, wykazane fizycznie na wadze. Suma DMC przyczepy i samochodu (w rozumieniu sumy parametrów) nie nakłada obowiązku posiadania dodatkowych uprawnień. Suma tych wskaźników może być i 3 800kg, ważne abym ja nie przekroczył 3 500kg fizycznej wagi zestawu.

Po wczorajszych rozmowach na forum dziś dopytałem na stacji diagnostycznej i na komisariacie policji.

 

Mylisz się. Dla uprawnień liczy się tylko suma DMC obu pojazdów, a nie rzeczywista waga zestawu. 

 

Ustawa o kierujących pojazdami:

 

Art. 6. 1. Prawo jazdy stwierdza posiadanie uprawnienia do kierowania:

6) kategorii B:

a) pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5t, z wyjątkiem autobusu i motocykla,

B) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy lekkiej,

c) zespołem pojazdów złożonym z pojazdu, o którym mowa w lit. a, oraz z przyczepy innej niż lekka, o ile łączna dopuszczalna masa całkowita zespołu tych pojazdów nie przekracza 4250 kg, z zastrzeżeniem ust. 2,

d) pojazdami określonymi dla prawa jazdy kategorii AM;

12) kategorii B+E, C+E lub D+E – pojazdem określonym odpowiednio w prawie jazdy kategorii B, C lub D, łącznie z przyczepą (przyczepami), przy czym w zakresie kategorii B+E dopuszczalna masa całkowita ciągniętej przyczepy nie może przekraczać 3,5 t;

 

 

2. Zespołem pojazdów, o którym mowa w ust. 1 pkt 6 lit. c, którego dopuszczalna masa całkowita przekracza 3,5 t, może kierować osoba, która zdała część praktyczną egzaminu państwowego, potwierdzoną wpisem do prawa jazdy.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo to zagmartwane. Na forum też nie ma jednomyślności. Jutro może zadzwonię do inspekcji transportu drogowego ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.