Skocz do zawartości

Montaż haków - Warszawa i okolice


Orzech

Rekomendowane odpowiedzi

Witam - nie doszukałem się więc nowy temat - można połączyć z istniejącym.

Poszukuję fachowca/firmy którą polecacie.
Zawsze miałem auto z hakiem fabrycznym, teraz muszę zamontować i nie wiem komu to zlecić, nie wiem nawet jaki hak ale to sobie doczytam.

VW Passat B7 kombi - ewentualnie może ktoś poleci hak który jest najmniej inwazyjny i nie trzeba ciąć zderzaka.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, dziękuję - pytanie jednak nie brzmiało czy da się zamontować hak w Warszawie tylko czy polecacie jakiś warsztat.
Wiem, że jest sporo firm które się tym zajmują ale pewnie są gorsze i lepsze i o to właśnie pytam.
Chcę mieć pewność /w miarę możliwości/ solidnego wykonania usługi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montaż haka jest tak prosty jak wymiana klocków hamulcowych. Każdy warsztat co sie zajmuje montażem to ogarnie, looknij tylko w necie czy konkretny warsztat nie ma jakiś super negatywnych opinii. I tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, szwedki napisał:

Dobrze wykonany montaż haka to nie jest prosta sprawa, a jeżeli do tego montaż modułu to sprawa bardziej się komplikuje . Dlatego poszukaj porządnego fachowca .

 

A co w tym jest skomplikowanego? We współczesnym aucie bardzo często to jest przykręcenie haka do fabrycznych miejsc montażowych i to wszystko. Ważne jest posiadanie jedynie narzędzi typu klucz dynamometryczny i dokręcenie śrub z odpowiednim momentem wg instrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, jacek00 napisał:

A co w tym jest skomplikowanego? We współczesnym aucie bardzo często to jest przykręcenie haka do fabrycznych miejsc montażowych i to wszystko. Ważne jest posiadanie jedynie narzędzi typu klucz dynamometryczny i dokręcenie śrub z odpowiednim momentem wg instrukcji.

I do tego informacja czy samochód ma instalację pod hak aby wybrać odpowiedni moduł - (po nr. Vin)  i trochę wiedzy jak zdjąć zderzak i co z niego wyjąć orazjak zdemontować  tylne lampy np. w  takim VW T5 aby tego nie połamać .   Trochę zdolności manualnych i można to ogarnąć samemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Maras napisał:

I do tego informacja czy samochód ma instalację pod hak aby wybrać odpowiedni moduł - (po nr. Vin)  i trochę wiedzy jak zdjąć zderzak i co z niego wyjąć orazjak zdemontować  tylne lampy np. w  takim VW T5 aby tego nie połamać .   Trochę zdolności manualnych i można to ogarnąć samemu.

Wszystko sprawdzasz po VIN, moduł kupujesz w ASO bądź na allegro. U mnie montaż samego haka trwał godzinę (z wiązką zeszło trochę dłużej). Nie musiałem niczego demontować. Wszystko montowało się w dedykowanych do tego miejscach i już. Wiąke przeciągałeś przez odpowiednią dziurę, wpięcie modułu w istniejącą instalację i aktywacja. Koniec.

Oczywiście nie wszędzie musi być tak prosto. 

Edytowane przez jacek00 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od auta, w sharanie montaż haka 15-20min. Dwie śruby zderzaka i cztery klipsy do nadkola, zderzak zostaje w łapie, hak w podłużnice i 6 śrub. To wszystko. Jedynie podłączenie elektryczne zostaje. W cytrynie w aso mają przewidziane 5 godzin, bo to bardziej skomplikowane, ciągną kable aż do przodu. Ale instrukcje są tak łopatologicznie napisane że dziesięciolatek sobie poradzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam hak to niewielki problem robiłem w Car-mixie - est na mapce w Raszynie, ale założenie np. wiązki dedykowanej do modelu auta to większa operacja łącznie z kodowaniem. Z uwagi na oszczędności coraz mniej producentów wyprowadza wiązkę do podłączenia. Mam VW Tiguana i trzeba ciągnąć przewody z przodu podpina się do szyny CAN i koduje na komputerze. Lepiej w takim przypadku iść do fachowca, chyba, że zadowolisz się wiązką uniwersalną wtedy raczej większość to zrobi bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem tutaj https://www.dobrehaki.pl/ , wziąłem Steinhoff wpinany pionowo czyli po wyjeciu kuli haka w ogóle nie widać gniazda kuli, również gniazdo 13 pin jest chowane. W zderzaku powinieneś mieć zaznaczone od środka miejsce które się wycina pod hak. Brałem od nich również moduł bo to jest potrzebne, najlepiej wziąć dedykowany żeby nie wywalało błędów i działały wszystkie funkcje. Ja zleciłem montaż firmie która się tym zajmuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś montowałem w Kobyłce w firmie Auto Stach. Mają doświadczenie, bo bardzo dużo tego robią. Natomiast, jeśli wymagana jest aktywacja będziesz i tak musiał udać się do ASO. U mnie sobie z tym nie poradzili i musiałem dopłacić za usługę w ASO. Swoją drogą popytaj w kilku ASO o cenę aktywacji. W Fordzie różnice były kolosalne - od 60 do 400 zł podpięcie pod kompa i kliknięcie odpowiedniej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.