Skocz do zawartości

Piecyk gazowy mi bardzo kopci w przyczepie


BJoe

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

Pewnie temat już był przerabiany na forum ale ja niemam czasu szukać z uwagi na oszczędność energi bo jade na akumlatorze i solarach ale słońca niemam i trzeba oszczędzać a laptop potwornie jest żarłoczny.

 

Mam problem bo piecyk gazowy bardzo mi bardzo kopci i po każdym gotowaniu gary są czarne od sadzy. Płomień jest wysoki kiedy się zdejmie gar z palnika.

M oże maktoś na to jakąś super rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Mam problem bo piecyk gazowy bardzo mi bardzo kopci i po każdym gotowaniu gary są czarne od sadzy. Płomień jest wysoki kiedy się zdejmie gar z palnika ...

.

Przyczyn może być wiele: skład mieszanki gazu - jeśli płomień jest wysoki i ma odcień żółty (pali się jak świeczka) to mogą być zatkane wloty powietrza w palniku, spróbuj wyczyścić - palący się gaz powinien mieć odcień niebieski i wydawać specyficzny szum. Może winę ponosi niesprawny reduktor, np. zaniżający ciśnienie gazu w palniku? Sprawdź, czy inne odbiorniki gazu działają w normie. Zdarza się rozwarstwienie mieszanki propan - butan (częściowo wypalił się propan i zmieniły się proporcje mieszanki) i być może spala się gaz z nadmierną zawartością butanu. Spróbuj kilka razy przechylić i na ile się da potrząsnąć butlę, a jeśli to nie pomoże - to faktycznie pozostaje tylko jej wymiana :ok: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązałem samodzielnie zanim przeczytalem powyższe porady. Za które serdecznie dziękuje bo gdybym do chwili obecnej nie rozwiązał problemu to rady te okazały by się bezcenne

Jak zwykle chwila zadumy przy :] dała efekt.

tak sobie siedze, konsumuje :ok: i dumam.

wyglądało mi to na niedobór powietrza w mieszance (wysoki pomarańczowo żółty płomień), jak wdmuchuje powietrze w kanał dolotowy powietrza następuje poprawa.

następny łyk :ok:

czyli jak dmucham i następuje zmiana to kanaly dolotowe są drożne.

następny łyk :-]

no to jak nie kanały to co :):-]

następny łyk :-]

następny łyk :] następny łyk :]

kurde co to może być

następny łyk :]

biorę latarke i ide na wizje lokalną

zdjołem palniki - OK

następny łyk :]

zaglądam w otwór wlotowy powietrza, świece latarką i

łyk :ok:

co widze ? Pajęczynki!!!! Pierniczone pająki zrobiły sobe tam pajęczynki i to w obu otworach.

głupie pajęczynki a blokowały swobodny przepływ powiedrza.

kawałek drutu i kawałek szmatki zrobiłem wyciorek który załatwił sprawe.

Teraz szumi płomień aż miło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

BJoe, Miałem podobny, a w zasadzie taki sam problem, ale po przeczytaniu tego co zrobiłeś wystarczyło jedno :ok:;).

Jeden z palników nie odpalał wcale, drugi okopcał gary okropnie, trzeci też już zaczął robić podobnie. Drucik załatwił sprawę w minutę, tak więc już wypicie :ok: odbyło się w spokoju, palniki palą ładnym niebieskim płomieniem.

BJoe, Mam pytanie, bo te pajęczaki gdzieś się pod kuchenką zagnieździły i nie wszędzie bez rozbierania kuchenki się dostaniesz , czy powtórzyła się podobna sytuacja? czy ten zabiegł był jednorazowy i jest spokój?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To była jednorazowa tak sytuacja.

Ciesze się że że moje bazgroły były pomocne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej kuchence dwa palniki palą idealnie natomiast jeden świeci żółto pomarańczowym płomieniem. Gdzie są kanały wlotowe powietrza które powinienem przeczyścić ? Może to pomoże ?

Objawy są podobne do tych które opisali przedmówcy :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zibi, przy kurkach gazowych masz kanały wlotowe powietrza.

Ja czyściłem kablem elektrycznym taki jaki używa się w instalacjach domowych nie gnie się tak szybko, parę razy szurnąłem i efekt piorunujący palniki ładnym niebieskim płomieniem zaczęły palić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.