Skocz do zawartości

Odstająca listwa narożna


3xM

Rekomendowane odpowiedzi

Hobby nigdy nie rozbierałem. Ale ten kątownik to raczej nie oryginał. ( może ktoś kto ma hobby odpowie) Jeżeli nie oryginał to sprawdź to miejsce dlaczego jest. Moim zdaniem ktoś kombinował nieudolnie z naprawą. Dodatkowo sprawdź parapety bo w hobby to czuły punkt. Nie oszczędzaj na materiale. Powodzenia.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

39 minut temu, klonik058 napisał:

Hobby nigdy nie rozbierałem. Ale ten kątownik to raczej nie oryginał.

Z czystej ludzkiej ciekawości zajrzałem na drugą stronę i tam jest identyczny kątownik. Więc albo ktoś grzebał w całym przodzie albo takie już były.Parapet jak również cała okolica okna nie posiada najmniejszych oznak wilgoci, przynajmniej zewnętrznie, nic nie pozaciekane ani spuchnięte.  Z rozmowy z poprzednim właścicielem wynika że on tylko nałożył silikon na tą odstającą listwę i była to jego jedyna ingerencja w przyczepę, która była w jego posiadaniu 7 lat. Wcześniej jeździła w DE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pora chyba przyznać się do niewiedzy i ignorancji w temacie przyczep, mimo czytania forum przed zakupem. Ta listwa to dopiero początek, ogólnie wszystko wyglądało dobrze dopóki nie zacząłem grzebać w ścianach. Zacząłem jednak od wnętrza gdyż boję się ściągać zewnętrzne poszycie, które szczęście w nieszczęściu dzieli się na trzy pasy po długości przyczepy i jeśli już będę zmuszony to można będzie zdjąć jedynie fragment.Z lewej strony przyczepy ubytek jest do wysokości parapetu i niestety również listwa poprzeczna przy podłodze jest uszkodzona. Wszystko na to wskazuje że z drugą stroną będzie podobnie.

IMG_20180409_184708.jpg

IMG_20180409_184724.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Boas43 napisał:

A może powinnieneś najpierw pojeżdzić z nia trochę i dopiero po sezonie zabrac się za naprawę. A tak masz uziemniąną przyczepę na kilka tygodni .

Ludzie jeżdzą przyczepami w gorszym stanie......

 

No tak, tęż się zastanawiałem czy nie wyjechać przynajmniej na weekend, żeby ją wypróbować :)  ale już za późno teraz trzeba wziąć się mocno do roboty bo początkowe założenia iż na majówkę pojedziemy to niestety mrzonki :) ale myślę że do wakacji dam radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, chris_66 napisał:

aż chciało by się napisać "a nie mówiłem" :lol:

inni cie pocieszają, to ja Ci powiem że się wkopałeś na własną prośbę, ale walcz 

dobrze wiem że niewiedza nie zwalnia z odpowiedzialności , po oglądnięciu 9 przyczep myślałem że mam ogólny zarys sytuacji, ta była najładniejsza , niestety decyzja była nietrafiona, ale stało się i albo ją wyremontuję albo będę kilka tyś. w plecy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 3xM napisał:

Zacząłem jednak od wnętrza gdyż boję się ściągać zewnętrzne poszycie

Nic bardziej błednego, nie bój sie tego to tylko pozornie Cie straszy. Miałem takie obawy jak zaczynałem, też myślałem z wewnątrz aledzis wiem że demontaż poszycia jest naprawdę sprawą banalna, rzecz na która trzeba uważać to to aby  nie złamać sciąganej blachy, przydaje sie druga osoba.
Nie ma tez specjalnej róznicy Hobby czy inna buda z podobnych lat inny układ składań, inaczej listwy ale zasada wszędzie ta sama. To co pokazałeś dotychczas na fotach naprawdę nie wyglada groźnie. Porównaj sobie moje winkle z Twoimi bedziesz miał obraz a ja nie stolarz a technik-mechanik - sosnowego drutu do Migomata nie ma więc musiałem stolarzyć i spoko ogarnąłem :)
Jak się boisz zrzucać poszyć to zrzuć listwę narożną, mozesz zrzucić  listwy maskujące składania poszyć, odkręć 1/3 czy pól boku i odchyl blachę spoko róg oblookasz co sie tam dzieje. Tyle że to półśrodki bo i tak na Twoim miejscu jak już bebeszyć to raz a porządnie zrzuciłbym wszystkie listwy i wymienił uszczelnienai pod nimi. Dobrze Ci kolega napisał że jak nie znajdziesz gdzie cieknie i nie uszczelnisz to cała robota psu na bude będzie.
Winklówka raczej nie jest oryginalna, niedaleko tam jest łapa to moze ktoś usztywniał.
 

Edytowane przez smok_wawelski (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2018 o 23:28, smok_wawelski napisał:

Jak się boisz zrzucać poszyć to zrzuć listwę narożną, mozesz zrzucić  listwy maskujące składania poszyć, odkręć 1/3 czy pól boku i odchyl blachę spoko róg oblookasz co sie tam dzieje. Tyle że to półśrodki bo i tak na Twoim miejscu jak już bebeszyć to raz a porządnie zrzuciłbym wszystkie listwy i wymienił uszczelnienai pod nim

Listwę narożną oczywiście zdjąłem w pierwszej kolejności, a uszczelnienia pozostałych listew , świateł i klap serwisowych miałem w planie wymienić również. Rozebrałem na razie cały przód przyczepy. teraz pora na odbudowę pognitych listew i sklejanie wszystkiego do kupy.Listwy od parapetu w dół są do wymiany w górę wyglądają już ok.Druga strona mimo że nie było objawów z zewnątrz po rozebraniu wygląda podobnie.

IMG_20180412_183624.jpg

IMG_20180412_183632.jpg

IMG_20180412_183701.jpg

IMG_20180414_150003.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, 3xM napisał:

 Rozebrałem na razie cały przód przyczepy. teraz pora na odbudowę pognitych listew i sklejanie wszystkiego do kupy.Listwy od parapetu w dół są do wymiany w górę wyglądają już ok.Druga strona mimo że nie było objawów z zewnątrz po rozebraniu wygląda podobnie.

 

To masz szczęście. Gorzej gdyby to szło z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chris_66 napisał:

ile podłogi masz do zrobienia

16 cm. z prawej strony w narożniku. Ale na 28 cm. jest fabryczne łączenie sklejki na podłodze i wymienię cały pas po szerokości żeby nie sztukować. Tak samo z listwą która rozpoczyna podłogę, jest z obu stron trochę nadgryziona to wywalę całość i założę nową jednolitą.

IMG_20180415_150655.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.