Skocz do zawartości

Fiat Ducato silnik 1997 cm3 84 KM


Agamińsk

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro inni jeżdżą :drive:   to daje radę, wakacje to nie wyścigi  :przyczepa:
Jeden lubi kaszankę a drugi jak mu nogi śmierdzą.

To że jeżdżą nie znaczy że to najlepszy wybór.
Zazwyczaj chwalą ci co to mają i raczej nie zmienią, ci co jeździli czymś mocniejszym raczej nie chcą na to patrzeć.
Jedyny plus tych silników to rocznik i związana z tym cena kampera, stan raczej też nie będzie rewelacyjny (żeby nie powiedzieć że marny).
Ja bym nie pakował się w takie coś, chyba że pół darmo. Wolę pożyczyć jak mam ochotę pokamperowac.
Ale każdy może mieć swoje zdanie.

Wysłane z Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i o to chodzi w karawaningu 

Tylko bez sensu są takie pytania, Tobie pasuje, mi nie, i pytajacy nadal nic nie wie.

Jak nie spróbujesz sam to nie dowiesz się. Ale trzeba spróbować kilku opcji żeby wyrobić sobie zdanie.

IMO poniżej 100KM alkowa nie chce jechać i nikt nie przekona mnie że to jest fajne, da się, ale przyjemności nie będzie żadnej.

Argument że urlop to nie wyścigi dobry jest dla emeryta, który może jechać tydzień do Chorwacji i tydzień wracać.

 

Wysłane z Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 1,9td w dużej alkowie i...z chęcią bym miał więcej...

Dla mnie największy problem to dźwięk silnika...

Ale twierdzenie że to nie jeździ to też bez przesady...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety jazda próbna niewiele wyjaśni wątpliwości, dlatego zależy mi głównie na wypowiedziach właścicieli byłych lub aktualnych takich kamperów, jak spisywały się w czasie dłuższej jazdy, na wzniesieniach w górach. Wiem że można taki silnik podmapować ale czy to coś daje w realu? 

 

Dodam jeszcze że gdyby można było bez problemowo kupić dobrego kampera za cenę nie z" kosmosu" to nie byłoby mojego pytania. A tak musimy rozważyć wszystkie za i przeciw.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Agamińsk napisał:

Wiem że można taki silnik podmapować ale czy to coś daje w realu?

.............kupić dobrego kampera za cenę nie z" kosmosu" to nie byłoby mojego pytania. A tak musimy rozważyć wszystkie za i przeciw.

 

ile z tego wydusisz - 110 KM ? , to w miarę pojedzie , o ile kupisz coś co będzie w stanie się tak podkręcić, 110-120 KM to już da sie w miarę jechać alkową.

dobrego kampera da się kupić, kwestia poszukania (łatwo nie będzie ale jest to wykonalne)  a ceny nie są wcale z kosmosu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dobry kamper a będzie Ci brakowało to swap na 2,3 JTD podobno nie jest taki skomplikowany...podobno z 3,0 to już sporo zabawy...

Kupić coś dobrego w rozsądnych pieniądzach, z fajnym układem to nie jest takie proste...

 

Ja chciałem wstawić 2,8 idTD ale u mnie to ponoć około 230-280kg więcej - a takiego DMC nie mam...

A jeżdżąc po polskich górach stwierdziłem że na razie daje radę...więc na razie wstawianie JTD do moje budy odstawiłem na kołek...może kiedyś...

Mając moje biedne 1,9TD (podobno najgorszy silnik do alkowy) + największy gabaryt w tym roczniku przy DMC 3,5t i tak jeżdżę ogólnie szybciej niż z przyczepą...chociaż jest to zupełnie inna jazda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.