Skocz do zawartości

Dethleffs Camper zakup z popękaną ścianą przednią


Darenka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jest do kupienia budka Dethleffs Camper z 2001 roku,ale z popękaną ścianą przednią,jak zaznaczono na zdjęciach.

I tutaj pytanie do Was: czy iść w to i kupić w tym stanie,czy po zakupie da się to jakoś pospawać,pęknięcia są w okolicach łączenia ścian,więc obawiam się przecieków do wnętrza.

Budka jest ładna,sucha,ale może być problem z podcieka wiem wody do bakisty a może i do środka przyczepy.

Proszę Was  o ocenę i opinię w tej sprawie.

Pozdrawiam

My picture 96eaae7c-8658-41ba-b411-1880edd8429f.jpg

My picture 2f242c33-9113-4a2f-b74f-de23ce6e620a.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są najprawdopodobniej pęknięcia powstałe przy przetaczaniu przyczepy.Zauważ,że są takie same po obu stronach uchwytów.Najprościej to sprawdzić naciskając uchwyt od strony burty-pęknięcia powinny się "otwierać".Naprężenia zrobiły swoje.Zwrócił bym bardziej uwagę na czarny silikon (?) pod listwą krawędziową.Bez powodu się tam nie znalazł.

Edytowane przez Bodek1968 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W detkach to jest typowe, ale przednia ściana która pękła nie jest powiązana z konstrukcją, technicznie nie jest to wielkim problemem. Te detki, predzej czy później wszystkie pękną. Ten typ tak ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Bodek1968 napisał:

To są najprawdopodobniej pęknięcia powstałe przy przetaczaniu przyczepy.Zauważ,że są takie same po obu stronach uchwytów.Najprościej to sprawdzić naciskając uchwyt od strony burty-pęknięcia powinny się "otwierać".Naprężenia zrobiły swoje.Zwrócił bym bardziej uwagę na czarny silikon (?) pod listwą krawędziową.Bez powodu się tam nie znalazł.

Masz na myśli ten wyciekajacy silikon,który zaznaczyłem na zdjęciu jak rozumiem.

To może być samoistny wyciek wg mnie,ale mogę się mylić!

My picture 7d6f3097-a2c9-4141-83ac-f3c328fed604.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ten.Może,ale nie musi.Proponuję na pewno sprawdzić to od wewnątrz ,jak z resztą całą przyczepę.Rocznik nie ma tu wiele do "gadania".Znam kilkuletnie zgniłki i 30 letnie "suchary".Kwestia eksploatacji.

Edytowane przez Bodek1968 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Bodek1968 napisał:

Tak,ten.Może,ale nie musi.Proponuję na pewno sprawdzić to od wewnątrz ,jak z resztą całą przyczepę.Rocznik nie ma tu wiele do "gadania".Znam kilkuletnie zgniłki i 30 letnie "suchary".Kwestia eksploatacji.

Lewa ściana wygląda na bez zacieków pod listwą.

My picture 1c700d01-0c56-40e3-9065-4c1eb1e47258.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pęknięcia to w tym modelu norma. Co drugi to ma.  Nie jest to spowodowane ciąganiem za rączki. Czy szkodzi , czy nie- zdania są podzielone, niektórzy mówią jeśli te pęknięcia nie są za wysoko, to nie przeszkadzają. Nie wiem jak tam to wygląda od środka, ale nie chce mi się w to wierzyć. Niech wypowiedzą się użytkownicy, a jest ich sporo. AdamJ ma takie pęknięcia w swojej, soś mi się kojarzy.

Wychodzący uszczelniacz to normalne. Oczywiście trzeba spojrzeć na to miejsce jak na każde inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy dokładnie taką samą i pęknięcia takie same.   Mąż od spodu podkleił taką specjalną siatką i żywicą. W miejscach gdzie kończyło się pęknięcie nawiercił małym wiertełkiem dziurki, żeby dalej  nie pękało i jest ok. Nie pęka jesteśmy bardzo zadowoleni. Dodam, że w takim stanie ją kupiliśmy.

Edytowane przez elaola (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to samo, oddalem do Andrewy na naprawę, droga impreza, bo trzeba zaspawac i poszpachlowac i polakierowac, ale tak czy siak to norma i nie powoduje innych niedogodnosci poza wizualnymi. Spowodowane przyszywaniem zszyfkami z tackera bez wczesniejszego nawiercenia.

 

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam przyczepę Dethleffs z 2004. Kupiłem ją 5 lat temu z pęknięciem, drugie z przeciwnej strony pojawiło się 2 lata temu.

Oprócz wizualnie nie ma skutków ubocznych, jeżeli jest infiltracja, to do bakisty gdzie wszystko jest plastykowe i dno ma fabryczne dziury, żeby ewentualna woda mogła uciec.

Nie żałuje zakupu, dało to tylko argument do negocjacji. 

Edytowane przez Miodzio
Gramatyka! (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.