Skocz do zawartości
Hobbiak

Wzrastają opłaty za przegląd pojazdu

Rekomendowane odpowiedzi

Kristofer
powolniak

Oglądałem na TVN Turbo audycję RAPORT TURBO i mówili, że w maju br. nie będzie żadnych podwyżek opłat za przeglądy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ed
16 godzin temu, jacek00 napisał:

"pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;"

Wg mnie przyczepa wpisuje się w tą definicję. Nawet w DR masz przyczepę kempingową zarejestrowaną jako "przyczepę specjalną", a zgodnie z PoRD przyczepa to także pojazd. Więc jest to pojazd specjalny.

W naszych przyczepach - a takich tu mówimy -nie można przebywać w czasie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Benior

To mi się bardzo podoba. 

Jeśli taka osoba pojawi się w stacji kontroli pojazdów do 30 dni przed końcem ważności przeglądu, badanie zostanie zaliczone tak, jak gdyby zostało przeprowadzone w dniu zakończenia ważności poprzedniego badania. Kierowcy nie będą więc "tracić" dni,

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka
Napisano (edytowane)

No i jak się skończy miejce na pieczątki nie trzeba bedzie wymieniać dowodu. Też spoko, bo miejsc na pieczątki jest 5 więc w zasadzie co 6 lat trzeba płacić za bezsensowną wymianę DR.
Natomiast najbardziej interesuje mnie to: https://moto.wp.pl/przesuniecie-mdokumentow-dla-kierowcy-bez-prawa-jazdy-pojedziemy-dopiero-w-2018-roku-6194791594608769a

Edytowane przez Łza Włóczynutka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Pierzasty
Napisano (edytowane)

.....

Edytowane przez Pierzasty

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
BUMERANG

Chyba pierwszy raz zaczyna podobać Mi się nowelizacja prawa. Zawsze wiązało się to z kopaniem w :pupa: obywatela i wyciąganiem dodatkowej kasy.

A tu proszę jaka zamiana :bravo:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Benior
27 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

Tylko czy one wejdą w życie 4 czerwca? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka

hehe ;)

(miało wejść w listopadzie 2016. Potem deadline był czerwiec 2017. oczywiście nic się wówczas nie pojawiło. W listopadzie 2017 pojawiła się apka, którą zainstalowałem i okazało się, że apka jest, jest w niej mój dowód osobisty, ale z wielkim ostrzeżeniem, że ten dokument nie jest uznawany przez żaden urząd i żadnego urzędnika czy funkcjonariusza. Mogę co najwyżej sam go sobie pooglądać. Nie ma żadnej mocy prawnej)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Łza Włóczynutka
W dniu 27.03.2018 o 13:24, Benior napisał:

Tylko czy one wejdą w życie 4 czerwca?

Dziś czytałem artukuł, że dziś w sejmie przeszło pozytywnie głosowanie i przepisy wejdą. Na terenie PL będzie można zostawić polisę i dowód rej. w domu. Misiaki i krokodylki będą mieć wszystko online.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
niebieski

A jak spowodujesz kolizję i będziesz błagał poszkodowanego o nie wzywanie Policji, żeby uniknąć mandatu, to pisząc oświadczenie - uwierzy on Ci na słowo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacek00
34 minuty temu, niebieski napisał:

A jak spowodujesz kolizję i będziesz błagał poszkodowanego o nie wzywanie Policji, żeby uniknąć mandatu, to pisząc oświadczenie - uwierzy on Ci na słowo.

Ale na słowo jakie? Czy pojazd ma OC w dniu kolizji to możesz sprawdzić samemu online po nr rejestracyjnym. Masz nr polisy i ubezpieczyciela. To są dane publicznie dostępne dla każdego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
MartiNBR

A jeśli okaże się że nie będzie miał to dostaniesz kasę z funduszu gwarancyjnego a jego będą ścigać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi