Skocz do zawartości

Wzrastają opłaty za przegląd pojazdu


Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, jacek00 napisał:

 

 

"pojazd specjalny – pojazd samochodowy lub przyczepę przeznaczone do wykonywania specjalnej funkcji, która powoduje konieczność dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia; w pojeździe tym mogą być przewożone osoby i rzeczy związane z wykonywaniem tej funkcji;"

 

Wg mnie przyczepa wpisuje się w tą definicję. Nawet w DR masz przyczepę kempingową zarejestrowaną jako "przyczepę specjalną", a zgodnie z PoRD przyczepa to także pojazd. Więc jest to pojazd specjalny.

W naszych przyczepach - a takich tu mówimy -nie można przebywać w czasie jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mi się bardzo podoba. 

Jeśli taka osoba pojawi się w stacji kontroli pojazdów do 30 dni przed końcem ważności przeglądu, badanie zostanie zaliczone tak, jak gdyby zostało przeprowadzone w dniu zakończenia ważności poprzedniego badania. Kierowcy nie będą więc "tracić" dni,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jak się skończy miejce na pieczątki nie trzeba bedzie wymieniać dowodu. Też spoko, bo miejsc na pieczątki jest 5 więc w zasadzie co 6 lat trzeba płacić za bezsensowną wymianę DR.
Natomiast najbardziej interesuje mnie to: https://moto.wp.pl/przesuniecie-mdokumentow-dla-kierowcy-bez-prawa-jazdy-pojedziemy-dopiero-w-2018-roku-6194791594608769a

Edytowane przez Łza Włóczynutka (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba pierwszy raz zaczyna podobać Mi się nowelizacja prawa. Zawsze wiązało się to z kopaniem w :pupa: obywatela i wyciąganiem dodatkowej kasy.

A tu proszę jaka zamiana :bravo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe ;)

(miało wejść w listopadzie 2016. Potem deadline był czerwiec 2017. oczywiście nic się wówczas nie pojawiło. W listopadzie 2017 pojawiła się apka, którą zainstalowałem i okazało się, że apka jest, jest w niej mój dowód osobisty, ale z wielkim ostrzeżeniem, że ten dokument nie jest uznawany przez żaden urząd i żadnego urzędnika czy funkcjonariusza. Mogę co najwyżej sam go sobie pooglądać. Nie ma żadnej mocy prawnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i znów zmiana.  Ministerstwo wycofało się z niektórych wpisów.  

http://badanie-techniczne.pl/2018/03/nie-bedzie-zmian-w-badaniu-technicznym-zmiany-20-maja-2018/

Edytowane przez klonik058 (wyświetl historię edycji)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.03.2018 o 13:24, Benior napisał:

Tylko czy one wejdą w życie 4 czerwca?

Dziś czytałem artukuł, że dziś w sejmie przeszło pozytywnie głosowanie i przepisy wejdą. Na terenie PL będzie można zostawić polisę i dowód rej. w domu. Misiaki i krokodylki będą mieć wszystko online.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, niebieski napisał:

A jak spowodujesz kolizję i będziesz błagał poszkodowanego o nie wzywanie Policji, żeby uniknąć mandatu, to pisząc oświadczenie - uwierzy on Ci na słowo.

Ale na słowo jakie? Czy pojazd ma OC w dniu kolizji to możesz sprawdzić samemu online po nr rejestracyjnym. Masz nr polisy i ubezpieczyciela. To są dane publicznie dostępne dla każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.