Skocz do zawartości

Problemy z ubezpieczeniem holownika


Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Jarosław69 napisał:

Jacek - mam już 18-cie lat więc nie pisz do mnie w ten sposób.

Nie robię. Jak napisałeś w dużym skrócie i wszystko wiesz to w porządku :) Ale uwierz mi, że nadal są ludzie, którzy mają starą wiedzę w kwestii odzyskiwania składek za OC :) Powodzenia w walce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

10 godzin temu, maarec napisał:

Jeszcze nigdy nie spotkałem się aby taki zwrot ktoś dostał

ja dostałem - jak sprzedałem Asteroidę, mniej więcej w połowie okresu ubezpieczenia. Pamiętam tylko, że wypełniłem jakiś wniosek online i podałem tam nr konta, po jakimś czasie przyszedł przelew o wysokości około połowy składki. Ale już nie pamiętam jaka to była ubezpieczalnia, jakieś 2 lata temu to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, wniosek składałem. Jest jakiś mechanizm, który informuje ubezpieczyciela automagicznie o zbyciu auta? Musiał by być odpalany przez wydział komunikacji, gdzie chyba się też jakieś zawiadomienie o zbyciu pojazdu składałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj PZU oddało mi częściowo AC pomniejszone o 2 miesiące od chwili "sprzedaży" . 2 miesiące trwało kopanie się z cwaniakami ,które nie chciały mi oddać kasy wcale ,która to w przypadku AC należy się z automatu - bez żadnej łaski.

Z OC nie dostałem na razie ani grosza pomimo  ,że w odpowiednim czasie i procedurach złożone było wypowiedzenie nabywcy.

W przyszłym tygodniu nadam tej sprawie trochę inny bieg. Wchodzi w rachubę powództwo cywilne i doniesienie do Prokuratury + walka o zasądzenie jakieś sumy np. na Dom Dziecka.

W cywilizowanym kraju miałbym szansę na odszkodowanie ale w tym musi wystarczyć ewentualna satysfakcja z wygranej z KOLOSEM CWANIAKIEM !

Uważajcie na TU różnej maści bo czasy przyszły w tej materii podłe.

Jaki będzie finał - napiszę w stosownym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Łza Włóczynutka napisał:

No tak, wniosek składałem. Jest jakiś mechanizm, który informuje ubezpieczyciela automagicznie o zbyciu auta? Musiał by być odpalany przez wydział komunikacji, gdzie chyba się też jakieś zawiadomienie o zbyciu pojazdu składałem. 

Jeżeli nabywca składa wypowiedzenie i załącza umowę k/s - a przecież musi dać jako podstawę wypowiedzenia to w tym momencie należy się zwrot z automatu, tak mnie szkolili. W tym przypadku szybki przekaz pocztowy i po sprawie. Teraz przypomniał mi się przykład jednego forumowicza, który dostał taki zwrot bez pisania podania - z niespodzianki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Jarosław69 napisał:

Dzisiaj PZU oddało mi częściowo AC pomniejszone o 2 miesiące od chwili "sprzedaży" . 2 miesiące trwało kopanie się z cwaniakami ,które nie chciały mi oddać kasy wcale ,która to w przypadku AC należy się z automatu - bez żadnej łaski.

Z OC nie dostałem na razie ani grosza pomimo  ,że w odpowiednim czasie i procedurach złożone było wypowiedzenie nabywcy.

W przyszłym tygodniu nadam tej sprawie trochę inny bieg. Wchodzi w rachubę powództwo cywilne i doniesienie do Prokuratury + walka o zasądzenie jakieś sumy np. na Dom Dziecka.

W cywilizowanym kraju miałbym szansę na odszkodowanie ale w tym musi wystarczyć ewentualna satysfakcja z wygranej z KOLOSEM CWANIAKIEM !

Uważajcie na TU różnej maści bo czasy przyszły w tej materii podłe.

Jaki będzie finał - napiszę w stosownym czasie.

Masz 100% racji, zwrot się należy. Pisałem takich podań o zwrot setki (z dobrowolnego) nigdy do PZU, nigdy nie miałem też info od klienta, że kasa nie doszła. Pisałem to chyba już  z każdego ubezpieczenia dobrowolnego (ac, dom, firma itd). Nie jestem zdziwiony, że pzu robi problemy. Przez 8 lat broniłem się przed podpisaniem umowy z nimi jak i np wartą i allianz. Niestety rynek zmusił do takiego radykalnego kroku. Jutro "egzamin" z PZU ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz dopiero przeczytałem ten wątek. Dwie rzeczy mnie zaskoczyły. Pierwsza to sama istota sprawy, wiadomo, a druga to podnoszenie składek o 80% po jednej skodzie. No bez jaj.... po jednej szkodzie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba jestem naiwny, albo nieco odrealniony. Jednak czegoś tu nie rozumiem.

Czy czasami nie jest tak , że przy wypłaceniu szkody z mojego OC jest potrzebny jakiś mój podpis, jakieś oświadczenie czy coś w tym rodzaju. Nawet gdybym zrobił komuś tzw. szkodę parkingową i oddalił się , czytaj uciekł z miejsca zdarzenia i ktoś spisał moje numery. To przecie ubezpieczyciel chyba tak całkiem na gębę nie zapłaci. Myślę, że zanim by to zrobił to taki ubezpieczyciel będzie chciał jakiegoś mojego potwierdzenia. Tym bardziej, że znamy chęci ubezpieczycieli do wypłaty odszkodowań. No sory ale czy my żyjemy w jakiejś wirtualnej rzeczywistości, że ktoś poda mój nr rejestracyjny i napisze że wyrządziłem taką a taką szkodę i ubezpieczyciel bez problemu wypłaca odszkodowanie bez żadnej weryfikacji ??????? Nawet jakby ktoś uzyskał moje dane z polisy  to ubezpieczyciel wypłaca i nawet mnie nie zapyta, czy nie poinformuje o takim zdarzeniu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marko6 napisał:

Ja chyba jestem naiwny, albo nieco odrealniony. Jednak czegoś tu nie rozumiem.

Czy czasami nie jest tak , że przy wypłaceniu szkody z mojego OC jest potrzebny jakiś mój podpis, jakieś oświadczenie czy coś w tym rodzaju. Nawet gdybym zrobił komuś tzw. szkodę parkingową i oddalił się , czytaj uciekł z miejsca zdarzenia i ktoś spisał moje numery. To przecie ubezpieczyciel chyba tak całkiem na gębę nie zapłaci. Myślę, że zanim by to zrobił to taki ubezpieczyciel będzie chciał jakiegoś mojego potwierdzenia. Tym bardziej, że znamy chęci ubezpieczycieli do wypłaty odszkodowań. No sory ale czy my żyjemy w jakiejś wirtualnej rzeczywistości, że ktoś poda mój nr rejestracyjny i napisze że wyrządziłem taką a taką szkodę i ubezpieczyciel bez problemu wypłaca odszkodowanie bez żadnej weryfikacji ??????? Nawet jakby ktoś uzyskał moje dane z polisy  to ubezpieczyciel wypłaca i nawet mnie nie zapyta, czy nie poinformuje o takim zdarzeniu ??

No  właśnie dzisiaj się przekonamy jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie tak przy okazji w temacie polis OC bo widzę, że mamy tu osoby które zawodowo mają z tym styczność. Będę potrzebował ubezpieczyć nowy samochód i szukam korzystnych opcji. Może ktoś coś doradzić. Nie chciałbym zaśmiecać tematu. Może jest jakiś inny gdzie bym mógł go rozwinąć,? Głównie chodzi mi o doradztwo przy wyborze OC/AC/itd a jak by się dało to i leasingu przy zakupie nowego auta z salonu.


A co do tematu, w momencie kiedy brat spowodował szkodę i dogadał się z poszkodowanym - spisali oświadczenie, to później przyszło pismo z ubezpieczalni (PZU lub Warta- nie pamiętam) żeby zgłosić się do oddziału i potwierdzić szkodę)

Wysłane z mojego LEX720 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek Na pewno weź opcje GAP, u mnie kosztowało 300zl dodatkowe, to jest podtrzymanie wartości auta z faktury. Ja w całym ferworze komupowania nowego auta jakoś to przeoczyłem :/

mi przy braku zniżek na ac wyszło dużo taniej wziąć ubezpieczenie z banku gdzie brałem leasing, i pywatnie liczone, i dilerskie w salonie wychodziły drożej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.