Skocz do zawartości

Nacisk na hak


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam pytanie a niechce zakładać nawego tematu.

Jak niektórzy wiedziedza jeżdze przyczepką z wypożyczalni bo swojej dopiero szukam.

Troche sie juz pogubiłem z tymi naciskami na hak.

Samochód C4 Picasso 1,6 e-hdi

Na tabliczce w samochodzie 100kg,w przyczepce mialem wybite 100kg,gdy zważyłem nacisk było 100kg(może ciutke ponad) i Było by wszystko ok gdzybym niewszedł na stone autocentrum i sprawdził dane mojego samochodu.Tam jest napisane że max 65kg. Czego mam sie trzymac?

I Jeszcze pytanie odnośnie prowadzenia zestawu.Prowadziło sie dość dobrze tylko niekiedy,na nierównosci mialem odczucie ze buja samochodem do przodu i tyly(tak jakby mnie przyczepka pchała i hamowała(czy to normalne jest?).Przy wyprzedzaniu tira też bylo w miare ok,bardziej odczywałem bujanie na boki jak z dużą prędkoscia mnie osobówka wyprzedzała.

To byl mój 2 wyjazd przyczepa Kempingową,niemam doswiadczenia i prosze o odpowiedz czy takie zachowania to norma.Czy jak bym miał miejszy nacisk na hak czy było by lepiej.

dzieki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Witam.Mam pytanie a niechce zakładać nawego tematu.
Jak niektórzy wiedziedza jeżdze przyczepką z wypożyczalni bo swojej dopiero szukam.
Troche sie juz pogubiłem z tymi naciskami na hak.
Samochód C4 Picasso 1,6 e-hdi
Na tabliczce w samochodzie 100kg,w przyczepce mialem wybite 100kg,gdy zważyłem nacisk było 100kg(może ciutke ponad) i Było by wszystko ok gdzybym niewszedł na stone autocentrum i sprawdził dane mojego samochodu.Tam jest napisane że max 65kg. Czego mam sie trzymac?
I Jeszcze pytanie odnośnie prowadzenia zestawu.Prowadziło sie dość dobrze tylko niekiedy,na nierównosci mialem odczucie ze buja samochodem do przodu i tyly(tak jakby mnie przyczepka pchała i hamowała(czy to normalne jest?).Przy wyprzedzaniu tira też bylo w miare ok,bardziej odczywałem bujanie na boki jak z dużą prędkoscia mnie osobówka wyprzedzała.
To byl mój 2 wyjazd przyczepa Kempingową,niemam doswiadczenia i prosze o odpowiedz czy takie zachowania to norma.Czy jak bym miał miejszy nacisk na hak czy było by lepiej.
dzieki.
 
Sprawdź w instrukcji a nie na stronie Autocentrum. Jeśli dobrze pamiętam to w instrukcji producent zalecał chyba nacisk rzędu 55 kg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jacek00 napisał:
19 godzin temu, ddarko112 napisał:

 

Sprawdź w instrukcji a nie na stronie Autocentrum. Jeśli dobrze pamiętam to w instrukcji producent zalecał chyba nacisk rzędu 55 kg

Masz racje w instrukcji jest zalecane 60. Czyli 100kg to troszke za dużo.

A odpowie mi ktos na pozostałe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała Dmc 1150. A czy jak bym miał bliżej 65kg na haku to by mniej bujało do przodu i tyłu? Pewnie w tej przyczepie było by ciężko uzyskać taki wynik bo jak zwazylem po rozpakowaniu to mi się waga zamknęła ponad 100kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taką przyczepkę to zdecydowanie za dużo. Po prostu zawieszenie samochodu nie wytrzymywało obciążenia. Zrób 70 i wtedy zobacz. Bagaż da się równomiernie rozłożyć. Języczkiem u wagi mogą być puste zbiorniki....

Obciążenie 100 na haku mają przyczepy o DMC od ok 1700...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiorniki byle puste. W przyczepie nic mojego już nie było tylko butla w bakiscie i koło. Nawet przecionek dałem na środek przyczepy.Wychodzi na to żeby było ok 70kg to musiał bym wszystko na tył zapakować( i też chyba bym nie zszedł na 70). A czy jakby zbiornik z wodą był zamontowany z tyłu przyczepy i regulować nacisk na hak woda.zdalo by egzamin. Pytam was o takie pierdoły bo chce kupić przyczepkę i niewiem czy przy kupnie brać pod uwagę jaki jest fizycznie nacisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała Dmc 1150. A czy jak bym miał bliżej 65kg na haku to by mniej bujało do przodu i tyłu? Pewnie w tej przyczepie było by ciężko uzyskać taki wynik bo jak zwazylem po rozpakowaniu to mi się waga zamknęła ponad 100kg
Śmiało możesz mieć nacisk na hak w okolicach 75 kg. Mi się tak najlepiej jeździło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.