Skocz do zawartości

Nacisk na hak


w79

Rekomendowane odpowiedzi

Przed pierwszym wyjazdem tak zrobie. Jedyne co na ten moment przychodzi mi do głowy to zalać spłuczke do 1/3 i część przedsionka do przodu dać. W budzie staram się nie trzymać gratów których nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Jeszcze coś mi się przypomniało. W wyposażeniu dodatkowym mieliśmy  zamówiony bagażnik na rowery. Zamontowany miał być przez fabrykę ( aby mieć pewność ,że montaż bedzie profi )  na tylnej ścianie . I  niestety  dostaliśmy wiadomość ,że bagażnika nie będzie.A to dlatego ,że w tym modelu jest lodówka  (u nas powiększona do 145L ) na tylnej ścianie . I nie chodziło o to ,że ściana jest z papieru :) tylko o ten zwiększony nacisk w tylnej części budy. Obok lodówki jest kanapa a pod nią schowek i tam mamy naprawdę leciutkie klamoty typu piłki, kapoki,paletki płetwy itp. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie, jak nie załaduje tyłu to nie mogę jechać. Zakładając że w bakiście miałbym 2 pełne butle, koło zapasowe w fabrycznym miejscu i spłuczkę zalaną na maksa to miałbym nacisk na hak pewnie ponad 150kg. A dopuszczalny przez producenta przyczepy to 100kg. Tak więc nie ma wyjścia w niektórych układach. 

Teraz zamontowałem klime tuż za osią (25kg), sanki na koło zapasowe za osią (sanki + koło pewnie 20kg) i liczę na to że jak zaleje do pełna zbiornik wody (daleko za osią, fabryczne położenie) to powinno być już dużo łatwiej i będę mógł mieć normalnie zalany kibelek i gaz w bakiście. 

Tak więc nie zawsze świadomość i myślenie podczas pakowania są wystarczającym rozwiązaniem. Czasem się nie da "zgodnie z zasadami".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudek to kwestia układu, masz taki sam jak ja. Po nocnych rozmyślaniach jedyne co moge wywalić z przodu to kabel zapasowy 30m, lewarek i pare pierdół z bakisty na oś i butla 5L na lato. Ale będę testował przed wyjazdem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na szczescie duzy zapas DMC w aucie, wiec pewnie tam wywale ciezsze rzeczy bo uklad nie sprzyja naciskowi. Z przodu bakista, wc, aku, kolo zapasowe, woda i bagaznik na rowery:), ale puki co nie wazone, wiec jestem dobrej mysli... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2018 o 09:03, dudek_t napisał:

liczę na to że jak zaleje do pełna zbiornik wody (daleko za osią, fabryczne położenie)

@dudek_t rozważ mocno to co napisałeś... ogromne wahadło z wodą z tyłu ... jedynie w idealne sytuacji zbiornika wypełnionego w100% pod sam korek miałoby to uzasadnienie ..

inaczej woda zacznie działać w awaryjnej sytuacji jak ciężkie wahadło które "pluskając" jeszcze bardziej będzie destabilizować tył ...

Duży zbiornik raczej przewidziany jest na postój a nie jazdę z pełnym :(

Nie ukrywam, że w obecnej Adrii mam dość dobry układ a przyczepę wyważam przerzucaniem na czas jazdy pościeli i śpiworów (kładę na kanapie przed lub zaraz za osią (stolik jest idealnie na osi) zbiornik wody jest przed osią a w praktyce praktycznie na niej. Toaleta jest kawałek za osią.

to co dopracowałem to na czas przejazdów woda w zbiorniku max 10l, w toalecie jakieś 1/3 wody.

2 butle gazu + koło w bakiście i kończę z naciskiem jakieś 80/90kg 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, uwierz że nie da rady. Nie wyważę inaczej. Może teraz po zmianach będzie łatwiej ale na pewno nie tak żeby jeździć z prawie pustym zbiornikiem wody. 

Przejechałem w zeszłym sezonie 10000km i ani razu nie czułem braku stabilności. Czy to przy wyprzedzaniu TIRów przy zjazdach z górki czy przy jeździe jak zdrowy rozsądek podpowiada. Nie ma to żadnego wpływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dudek_t napisał:

Obstawiam że do woli będziesz mógł obciążać przód. Daj znać jak będzie w praktyce. Kiedy odbierasz?

Pod koniec kwietnia, początek maja. Mam nadzieję, że zdążę na zlot ;)

1 minutę temu, jacekzoo napisał:

Nie wiem gdzie m zbiornik z woda, ale obstawiam pod francuzem, zależy jaki duży, ale obstawiam że będzie mniej więcej wyważona

Zbiornik na wodę jest pod przednim siedzeniem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Witamy

    Witamy na największym polskim forum karawaningowym. Zaloguj się by wziąć udział w dyskusji.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.